Środa, 21.10.2020, Imieniny: Urszuli, Celiny, Hilarego
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama

TABELE I WYNIKI: SEZON 2020/2021

Piłka Nożna

»   II liga

»   III liga - grupa I

Piłka Ręczna

»   PGNiG Superliga Kobiet

Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPORT

Puchar EMLO 2019 zdobyła drużyna Prezes Maj Team. Za nami III edycja amatorskiego turnieju piłki nożnej

13.05.2019, 10:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Puchar EMLO 2019 zdobyła drużyna Prezes Maj Team. Za nami III edycja amatorskiego turnieju piłki nożnej
Fot. Ryszard Biel

Wczoraj, 12 maja, zakończył się trzydniowy turniej piłki nożnej o puchar EMLO. Od piątku, 10 maja, 16 drużyn rywalizowało ze sobą na trzech różnych obiektach. Ostatecznie puchar EMLO 2019 zdobyła drużyna Prezes Maj Team.

Elbląska Młodzieżowa Liga Orlika to amatorska organizacja, która od kilku już lat zajmuje się popularyzacją piłki nożnej, jako aktywnego sposobu spędzania wolnego czasu.

EMLO zrodziło się, kiedy wraz ze znajomymi postanowiliśmy zrzeszyć elbląskie młodzieżowe drużyny, aby wspólnie grać na Orlikach. Wraz z upływem czasu postanowiliśmy stworzyć coś konkretniejszego i wtedy powstał pierwszy turniej o puchar EMLO. Na bazie powstałych już turniejów tworzymy coraz to lepsze venty, inicjatywy, które zrzeszają młodych ludzi, propagują zdrowy tryb życia i aktywne spędzanie czasu

-mówił Mateusz Maj, organizator EMLO.

Rozgrywki trwały od 10 do 12 maja i odbywały się na trzech różnych obiektach na Orlikach przy ul. Korczaka, ul. Wybickiego i ul. Mickiewicza. Początkowo w 4 grupach rywalizowało ze sobą szesnaście drużyn. Do rozgrywek zgłosiły się: FC Zagacie, Asy, Nożyk Zatorze, Orlikowe Grajki, Piwkarze, Recydywy Sportowe, Kasztaniaki, FC Athletic, Prezes Maj Team, Aduś i Przyjaciele, Szybcy Elbląg, AC Kępiony, Nowy Elbląg, PKS Libro, Żółwie Ninja.

Nasza drużyna bawi się sportem, gramy, ponieważ jest to naszą pasją. A zdobycie pucharu EMLO jest dla nas ważne z tego względu, że sprawiłoby nam ogromną satysfakcję z pracy, jaką wkładamy w mecze na Orlikach. EMLO to trzy dni, dużo gry, pracy i rywalizacji

- mówił Kamil Kłosiński, z drużyny Recydywy Sportowe.

Turniej piłki nożnej o puchar EMLO to cykliczna impreza organizowana przez Elbląską Młodzieżową Ligę Orlika, która z roku na rok zszarza coraz więcej młodych elblążan. III edycja EMLO cieszyła się dużym zainteresowanie. Do rywalizacji zgłosiło się aż 16 drużyn. To dwa razy więcej niż w roku ubiegłym. Ponadto jak podkreślają organizatorzy, w tym roku poziom gry znacznie się poprawił.

Na turnieju mogliśmy zobaczyć wysoki poziom gry, z roku na rok jest coraz lepiej. Mimo tego, że na finał aura nie dopisała, jesteśmy zadowoleni z przebiegu turnieju. Drużyny prezentowały naprawdę dobry poziom. Ciężko było wskazać faworytów, ponieważ grali niemal na równym poziomie

- dodał Matusz Maj, organizator EMLO.

W tym roku rangę wydarzenia znacznie wzrosła ze względu na patronat, który objęli Prezydent Elbląga Witold Wróblewski oraz Starosta Powiatu Elbląskiego Maciej Romanowski. Aktywnie zaangażowany w pomoc przy organizacji turnieju EMLO był radny Marek Osik.

Pan Marek od samego początku bardzo nas wspierał. Dzięki niemu mogliśmy się rozwinąć, za co jesteśmy wdzięczni

-zaznaczył Mateusz Maj.

Klasyfikacja turnieju:

1.    Prezes Maj Team
2.    Orlikowe Grajki
3.    Recydywy Sportowe
4.    AC Kępiony

Tytuł najlepszego strzelca otrzymał: Ariel Gortatowski

Tytuł najlepszego bramkarza otrzymał: Dawid Korzeb

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia.
 

Monika Siuciak
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%50.0 %50.0


Galeria / EMLO 2019 ( zdjęć 139 )
Dodano: 2019-05-13 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (7)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +1
  ~ innowacja w deszczu
  Poniedziałek, 13.05

  No i on tam był i wręczał. Poświęcił się. no , ale skoro był obiektyw to trzeba. Impreza miejska, więc tłum mieszkańców dopisał. Ale on tam był.

 2. 2
  0
  ~ On
  Poniedziałek, 13.05

  Medal otrzymał nie grając dzieląc szatnie z sędzią i zmieniając skład drużyny na mecze finałowe ha ha zawsze to dobre wyjście ze strony organizatora . Foto zawodników wygranej drużyny samo za siebie mówi .

 3. 3
  +1
  ~ Arc
  Poniedziałek, 13.05

  innowacja w deszczu - masz racje, on jako rasowy polityk (omyłkowo wpuszczony do szkoły) nie przepuści okazji do lansu...

 4. 4
  --1
  ~ fiki miki
  Poniedziałek, 13.05

  800 zł dla 7 kopaczy się znalazło, a dla 300 - stu dzieci w Biegu Piekarczyka /3.000 zł/ nie ma. I to ma być taka polityka prezydenta w sprawie upowszechniania sportu wśród dzieci?

 5. 5
  +2
  ~ grunt to władza
  Poniedziałek, 13.05

  ~fiki miki - tak wygląda administrowanie a nie zarządzanie. Sobie krzywdy nie zrobią - ze słupka na słupek. Płacą stałemu elektoratowi, a dzieci? Pełne buzie frazesów i innowacji, a w rzeczywistości autorytaryzm i koryto. Pycha już biegnie tuż przed upadkiem. I ten uśmiech zażenowany. Zastanawiałem się nad ostatnim foto - kto jest bardziej infantylny i nagi - ten co trzyma nad nagim innowatorem parasol czy sam innowator. Okazuje się , że są równi i na poziomie naszego miasta wybitni.

 6. 6
  +1
  ~ 100% elblążanin
  Poniedziałek, 13.05

  Gratuluję organizatorom- Mateusz Maj.

 7. 7
  +2
  ~ usłużni bezinteresownie
  Poniedziałek, 13.05

  Edek, jak ty mnie zaimponowałeś tym, że udajesz że nie widzisz jak ten gostek otworzył ci parasol i trzyma. Ty mnie edek zaimponowałeś też tym, że jesteś ważniejszy od biskupa i prawie dorównujesz pruszakowi. Prawie, bo nad nim parasol trzymał sztolniowy z tytułem doktora a twój sztolniowy jest mgr. Ale i tak mnie edek zaimponowałeś, bo inni mokną a ty jako innowator wprowadziłeś innowację z parasolem, na próbę. Po co budować skromny namiot lub udać się pod dach hali gimnastycznej, skoro można i medale, i foto, i pokazać władzę, i innowację przećwiczyć i celebrytą zostać za jednym zamachem. Edek, ty daleko zajdziesz z tym nosicielem sztolniowym. Edek, ale gdyby ci ten boży deszcz polał ten kanclerski łeb, to jeszcze bardziej byś mi zaimponował jako człekokształtny i równy bohaterskim mokną

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0489559173584