Niedziela, 23.02.2020, Imieniny: Romana, Izabela, Damian
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii KULTURA

Nic konkretnego Konrad Kosacz

18.05.2018, 10:00:50 Rozmiar tekstu: A A A
Nic konkretnego Konrad Kosacz
Fot. Ryszard Biel
Wczoraj, 17 maja, w Centrum Sztuki Galeria EL odbył się wernisaż wystawy „Nic konkretnego” autorstwa Konrada Kosacza.
 
- Wystawa „Nic konkretnego” realizowana jest w ramach nagrody przyznanej w 2017 roku przez Radę Programową Galerii EL podczas 29. Salonu Elbląskiego. Są to wybrane fotografie prezentujące dotychczasowy dorobek twórczy artysty, w  większości nigdy wcześniej nieprezentowane. Najstarsze zostały zrobione w latach 90. - informmują pracownicy Galerii EL.
 
Wystawa składa się z małych cykli tj.:
 
Boks/Balet -jest to próba zmierzenia się z dwoma klasycznymi tematami w fotografii. W tych dwóch przeciwstawnych dyscyplinach możemy przyjrzeć się przemianom, jakie zaszły na przestrzeni lat w warsztacie czy sposobie patrzenia autora. Boks to temat z roku ok. 1998, z czasów początków twórczości, zarejestrowany na błonie fotograficznej, "Balet" został zrealizowany w roku 2014, aparatem cyfrowym. 
 
Portrety Ojca -to bardzo osobiste fotografie, przedstawiające ojca Konrada Kosacza, Jerzego Kosacza, grafika, malarza i poety, zmarłego w 2015 roku, który miał duży wpływ na twórczość artysty.
 
Drzewa- to projekt, powstający od dawna i wciąż kontynuowany. Prezentowane na wystawie fotografie drzew, to głównie prace zrealizowane między 1999 a 2000 rokiem, wcześniej nigdy nie wystawiane. 
 
Fotografia konceptualna - to fotografie z ok. 2000 roku. Zafascynowany twórczością surrealistów (np. Rene Magritt'a czy fotografa Gilberta Garcin'a), autor próbował się zmierzyć i stworzyć swój własny koncept surrealizmu w fotografii, nie używając do tego fotomontażu, a zabawę formą. 
 
Fotograficzne ABC- to projekt realizowany w ramach grupy fotograficznej, założonej wraz z Kamilem Rychcikiem pod nazwą: Grupa Leniwych Fotografów "ZAPATRZENIE". Miał on na celu rozwój umiejętności fotograficznych, poprzez ćwiczenie myślenia fotograficznego. Punktem wyjścia realizacji artystycznych były tematy, które zaczynały się na kolejne litery alfabetu. Projekt zakończył się na literze "M".
 
- Pozostałe fotografie, to pojedyncze fotografie reportażowe, uliczne. Jest to bardzo osobista podróż przez ostatnie 20 lat fotograficznego życia autora – czytamy na stronie Galerii EL.
 

Redakcja

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Galeria / Nic konkretnego-wystawa fotografii Konrada Kosacza ( zdjęć 24 )
Dodano: 2018-05-18 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (1)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ Koliber
  Piątek, 18.05

  Pozdro Olimpia

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.