Sobota, 28.01.2023, Imieniny: Walery, Radomir, Karol
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii KULTURA

Walczy z chorobą przy wsparciu... elblążan. Zobacz zdjęcia z kolejnego wydarzenia z cyklu "Ludzie kultury dla Ani"

23.02.2017, 08:40:00 Rozmiar tekstu: A A A
Walczy z chorobą przy wsparciu... elblążan. Zobacz zdjęcia z kolejnego wydarzenia z cyklu "Ludzie kultury dla Ani"
Fot. Ryszard Biel

Ania walczy z ciężką chorobą nowotworową. Nie walczy sama, ale przy wsparciu najbliższych, przyjaciół i... elblążan, bo odkąd po raz kolejny zdiagnozowano u niej raka, większość z nas trzyma w kciuki za jej wyzdrowienie. Na pewno są w tym gronie muzycy, który wczoraj w Mjazzdze zagrali dla elblążanki. To kolejne wydarzenie z cyklu "Ludzie kultury dla Ani".

Ania Konefał jest obciążona mutacją genu BRCA1, która jest sprawcą choroby. Po raz pierwszy zachorowała ponad dwa lata temu. Zdiagnozowano u niej raka piersi, którego udało się pokonać po kilku miesiącach leczenia.

Mijały miesiące, lata, radziliśmy sobie rewelacyjnie, chłopcy pięknie i mądrze rosną, Ania podjęła świetną pracę, poszliśmy na studia, uwierzyliśmy, że udało się, że pokonaliśmy to. Aż przyszedł ten czarny, straszny, i jakże wlokący się tydzień, poprzedni tydzień. W jednym z badań okazało się, że choroba wróciła - Ania dostała przerzut, odległy, prawdopodobnie drogą krwionośną... Jest znowu wielki, jest znowu bardzo złośliwy, jest znowu trudny. I mimo wszystko wiecie co? My nie przestaniemy walczyć, dopóki nam tchu nie zabraknie-a nie zabraknie

– Rafał Konefał, mąż Ani, od stycznia relacjonuje walkę z chorobą na blogu "Mimo wszystko".

Tym pierwszym wpisem sprawił, że otworzyły się serca elblążan. Od tamtej pory odbyły się już aukcje i koncerty charytatywne dedykowane elblążance.

– Wciąż mnie to onieśmiela, bo raczej należę do ludzi, którzy zawsze są w tylnych rzędach, a nie są na świeczniku. Czasem jest mi trudno, ale wiem, że tak trzeba i wiem, że ludzie, którzy są ze mną, bo chcą. To mi daje bardzo dużo siły. Jest moc. Czuję tak ogromną energię, że w pewnym momencie zapominam, że jestem chora. Czuję taką wolę walki, życia, że na pewno skopię rakowi tyłek. Innej opcji nie ma, nie ma na to czasu. Jest tylko wersja optymistyczna. Tak się zaprogramowałam – mówiła Ania Konefał podczas jednego z koncertów charytatywnych.

Ostatni koncert miał miejsce wczoraj w klubie muzycznym Mjazzga. Tu dla Ani zagrali lokalni muzycy. Wystąpili Bartek Krzywda i Depesze, Tomek Steńczyk i Bulgoty.

Ludzie kultury dla Ani Konefał

Program wydarzeń

4 marca 2017 (sobota) w godz. 10:00 - 12:00

Zespół Szkół nr 2 w Elblągu ul. Wyżynna 3

FESTYN RODZINNY DLA PANI ANI

Wstęp wolny

11 marca 2017 (sobota) w godz. 15:00 - 18:00

CHARYTATYWNY MARATON ZUMBY I SALSATION DLA ANI KONEFAŁ

Prowadzenie: Kasia Gogol - Urbańska i Kamila Klimczak

Wstęp - wrzut do puszki

Przez cały luty 2017 trwać będzie również zbiórka do puszek przez wszystkimi spektaklami w Teatrze im. Aleksandra Sewruka w Elblągu.

Jeżeli chcą Państwo wesprzeć Anię w jej walce z rakiem, prosimy o dokonywanie wpłat na imienne subkonto podopiecznego o nr: 06 1140 2017 0000 4002 1307 9732, z dopiskiem „dla Ani Sz-K”

Można również wesprzeć Anię przekazując swój 1% – KRS 0000 33 88 03, cel szczegółowy „dla Ani Sz-K”.

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Galeria / Mjazzga koncert dla Ani ( zdjęć 52 )
Dodano: 2017-02-23 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (1)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ xxx
  Niedziela, 26.02

  Pani Ania uczyła mnie J.Polskiego w ZST-I roku szkolnym 2011/12 i z trudem mnie przepuściła do kolejnej, więc z całym szacunkiem i całego serca życzę pani jak najszybszego powrotu do zdrowia i wytrwałości przede wszystkim.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1688160896301