Poniedziałek, 5.12.2022, Imieniny: Krystyna, Sabina, Norbert
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPOŁECZNE

Ania ponownie walczy z nowotworem. Elblążanie chcąc jej pomóc zorganizowali turniej piłki nożnej

25.01.2017, 15:15:19 Rozmiar tekstu: A A A
Ania ponownie walczy z nowotworem. Elblążanie chcąc jej pomóc zorganizowali turniej piłki nożnej
fot. blog "Mimo wszystko"

Rafał Konefał prowadzi blog „Mimo wszystko”. Dokumentuje w nim walkę swojej żony Ani ze złośliwym nowotworem. Otuchy dodaje im grono przyjaciół, które powiększa się niemal z każdym ich wpisem. 4 lutego odbędzie się w naszym mieście turniej, podczas którego będzie można pomóc elblążance w walce z chorobą.


W 2014 r. stwierdzono u Ani nowotwór piersi. Po kilku miesiącach walki udało się jej wrócić do normalnego życia. Niestety nowotwór powrócił. Tym razem atakując płuca i mózg. Jednak Ania nie zamierza się załamywać. Postanowiła, że i tę walkę wygra.

 

Wy, jak to Wy, uczestniczycie. Ale jak! Jak już mam chwilę, gdy spada mi energia, nie wiara – o nie! – energia do 105%, właśnie wtedy ktoś pisze lub dzwoni lub robi to sześć osób jednocześnie:) i wracam na pożądany poziom. I dobrze, i bardzo dobrze. A jest Was wielu i będzie coraz więcej, takie mam przeczucie

– napisał dziś Rafał Konefał na blogu „Mimo wszystko”.

Do grona osób chcących pomóc Ani dołączyła... Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa, która zachęca swoich studentów do wzięcia udziału w turnieju zorganizowanym po to, by pomóc Ani pokonać chorobę.

- Ania Konefał wraz z mężem jest absolwentką naszej uczelni – wyjaśnia pracownik PWSZ. -  Pani Ania się nie poddaje i przy wielkim wsparciu męża rozpoczyna kolejną walkę. Wspieramy naszą absolwentkę, życząc szybkiego powrotu do zdrowia.

PWSZ opublikowało informację na swojej stronie internetowej o zbliżającym się turnieju, który powstał z myślą o Ani Konefał. - Znajomi i przyjaciele Ani organizują turniej piłkarski połączony z licytacją i loterią cennych przedmiotów, z których dochód będzie przeznaczony na leczenie. Zachęcamy wszystkich do udziału w akcji – czytamy na pwsz.elblag.pl.

Turniej odbędzie się 4 lutego, w godz. między 9.00 a 15.00 w hali MOS (ul. Kościuszki). Udział w turnieju weźmie blisko 90 młodych piłkarzy  (chłopcy roczników 2008 i 2009 z elbląskich szkół piłkarskich).

Oprócz sportowych emocji będzie można wziąć udział w licytacji i loterii przedmiotów. Będzie można stać się posiadaczem m.in. koszulki z podpisami piłkarzy Legi Warszawa, którą przekazała Fundacja Legii czy piłkę z podpisem Kuby Błaszczykowskiego otrzymaną na ten cel przez PGE Narodowy.

W postach umieszczanych na blogu „Mimo wszystko” można znaleźć szczegółowe informacje o przebiegu leczenia Ani.

Być może ktoś z Was, Waszych bliskich, dziś, jutro, pojutrze, za miesiąc robi badania, kontrole, czeka na wynik czegokolwiek. Wiedza jest mimo wszystko lepsza, powoduje strach, ale można podjąć jakieś kroki, jakieś działania. Zróbcie je i nie wyobrażajcie sobie wcześniej co by było gdyby... Wtedy dwa razy więcej się stresujemy, a możemy sobie tego w prosty sposób zaoszczędzić

– napisał Rafał Konefał.

Link do blogu "Mimo wszystko" prowadzonym na portalu społecznościowym facebook.com.


 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%50.0 %50.0


Komentarze do artykułu (2)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +18
  ~ SP25
  Środa, 25.01

  Wspierajmy, pomagajmy, podtrzymujmy na duchu i wierzmy w to, że Pani Ania wyzdrowieje. Zawsze pisze się o innych wspaniali, niezwykli...Pani Ania to cudowna nauczycielka, mama, koleżanka i wspaniały człowiek. Zawsze uśmiechnięta, miła, pomocna, roztacza jakąś niezwykłą aurę wokół siebie. Przesyłamy Pani swoje myśli, modlitwy, trzymamy kciuki i czekamy aż pokona Pani to choróbsko.

 2. 2
  +4
  ~ geder
  Czwartek, 26.01

  wspierajmy ,...dlatego informujmy policje i straż miejską o kazdym dymiącym kominie, z tych kominów wylatuje śmierć w postaci nowotworów, ludzie, którzy nas truja powinni być bezwzględnie karani, powietrze jest dla nas wszystkich i wszyscy powinnismy o nie dbać, trucicieli do więzienia to sa zabójcy, zabijaja systematycznie na raty

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0172460079193