Poniedziałek, 5.12.2022, Imieniny: Krystyna, Sabina, Norbert
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPOŁECZNE

Wygrała nierówną walkę z rakiem piersi. „Odzyskanie mojego życia niestety przelicza się na pieniądze”

01.02.2017, 18:00:33 Rozmiar tekstu: A A A
Wygrała nierówną walkę z rakiem piersi. „Odzyskanie mojego życia niestety przelicza się na pieniądze”
fot. archiwum prywatne

Jest żoną, matką trójki dzieci i nauczycielką. Jest otwarta, towarzyska, z uśmiechem podchodzi do każdego. Bez względu na okoliczności jest pełna optymizmu i zawsze znajdzie dobre słowo dla drugiego człowieka. Basia Kosiacka, o której mowa, od roku walczy z rakiem piersi. - Jestem typem wojowniczki, zakasałam więc rękawy i podjęłam tę nierówną walkę – mówi 40-letnia elblążanka, która, choć wygrała z chorobą, teraz została zmuszona poprosić o pomoc.

Dziś mija rok, kiedy to Basia Kosiacka usłyszała diagnozę – rak piersi. - To najbardziej złośliwy i najtrudniejszy do wyleczenia - tzw. trójujemny. Jestem typem wojowniczki, zakasałam więc rękawy i podjęłam tę nierówną walkę – opowiada. - Przeszłam 16 kursów chemioterapii, operację oszczędzającą z usunięciem części węzłów chłonnych (z czego jeden z przerzutem) i radioterapię.

I udało się – wygrała.

Raczysko się cofnęło, ale leczenie poczyniło potworne spustoszenie w moim organizmie. Przyspieszona, inwazyjna chemioterapia przyniosła ogrom niepożądanych skutków ubocznych, tych najbardziej typowych i tych, które prawie nikomu się nie zdarzają, jak Zespół Cushinga, w efekcie którego nastąpił gwałtowny przyrost wagi, a co za tym idzie potworny ból kręgosłupa i kości oraz problemy z poruszaniem się

– mówi Basia Kosiacka.

Jak stwierdziła elblążanka radioterapia okazała się być koszmarem. - Spowodowała opuchliznę operowanych części ciała i niekończący się ból. Jestem wrakiem samej siebie, każdy dzień to pasmo bólu, którego nie można wyłączyć. Od roku boli mnie głowa, ból piersi nasila się z każdym krokiem, a w nocy nie pozwala spać, puchnie nie tylko ręka, ale też łopatka, a zdrętwiałe palce nie chcą trzymać nawet kubka z herbatą – wymienia Basia Kosiacka. - Żołądek zbuntował się po trzynastej chemii, leki przeciwbólowe przyjmowane codziennie nie pozwalają mu wyzdrowieć.

Wszystkie te dolegliwości nie osłabiają jednak woli walki Basi. 

Ja się nie poddaję - nie ten typ. Tylko że nawet najsilniejszy charakter, ćwiczenia, rygorystyczna dieta, maści, zioła i suplementy diety nie wystarczają. Odzyskanie mojego życia niestety przelicza się na pieniądze. W aptece zostawiam miesięcznie ok. 1200 zł, z czego same leki przeciwbólowe to koszt ponad 400 zł, bo ulgę przynoszą tylko te na kodeinie, płatne 100% choć na receptę. Do tego jeszcze ciągłe wizyty u specjalistów, dojazdy do szpitali, badania, z czego tylko część pokrywa NFZ. W sumie ok 2000 zł na miesiąc i to pod warunkiem, że nie dzieje się nic niespodziewanego. A ja nie jestem w stanie pracować

– podkreśla elblążanka.

Ta sytuacja może się jednak zmienić. - Żeby stanąć na nogi, zacząć znów funkcjonować, chodzić na spacery bez ryzyka omdlenia, móc znowu wykonywać codzienne czynności i znów zacząć żyć jak człowiek potrzebuję rehabilitacji. Minimalną ilość zabiegów wyliczono na 88 zł, to koszt jednego zestawu, a potrzeba ich minimum 4 tygodniowo przez co najmniej pół roku. Nasz budżet nie jest w stanie tego udźwignąć, więc stanęliśmy pod ścianą - przyznała.

Każda pomoc jest dla Basi na wagę złota.  - Na chwilę obecną po prostu nie stać mnie na rozpoczęcie rehabilitacji, a im dłużej tkwię w takiej sytuacji, tym trudniej będzie mi wrócić do sprawności. Dlatego bardzo proszę o pomoc - liczy się każdy dzień i każda złotówka – zaznaczyła Basia Kosiacka. - Wiara czyni cuda, a ja naprawdę wierzę w to, że dzięki mojej ciężkiej pracy i Waszej pomocy uda mi się znów być żoną i mamą, wrócić do pracy i przestać być obciążeniem dla mojej wspaniałej rodziny.

W ciągu dwóch dni udało się, za pośrednictwem strony zrzutka.pl, zebrać prawie 1700 zł. Potrzebnych jest w sumie 12 tys. zł. Pomożecie Basi?

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (8)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +3
  ~ Ania
  Środa, 01.02

  Cudowny człowiek oraz wspaniała nauczycielka jezyka Angielskiego Pani Basiu szybkiego powrotu do zdrowia oraz do szkoły kolejne pokolenie uczniów Pani rośnie czekamy

 2. 2
  +2
  ~ bbbbbb
  Czwartek, 02.02

  tylko nie pozwólcie żeby zbiórkę robił Sebastian B***-K***, bo kasa zniknie!

 3. 3
  +1
  ~ ma
  Czwartek, 02.02

  Chcę wpłacić, pani Basiu czy może pani podać inne konto, czy tylko jest ta zrzutka.pl?

 4. 4
  +3
  ~ maci
  Czwartek, 02.02

  przelew zrobiony, Pani Basiu Zdrówka i Powodzenia!

 5. 5
  0
  ~ zgorszony
  Czwartek, 02.02

  Co na to inni chorzy będący po operacjach nowotworowych? Brak łagodnych słów na żerowanie na naiwnych.

 6. 6
  0
  ~ Basia Kosiacka
  Piątek, 03.02

  Kochani, jeśli są problemy z wpłatą przez zrzutkę, bądź jakiekolwiek pytania, proszę o kontakt przez fb, odpowiem jak szybko się da. Dziękuję za odzew i każde ciepłe słowo. Pozdrawiam serdecznie. Basia Kosiacka

 7. 7
  --1
  ~ Agata
  Czwartek, 16.02

  wszystkim zainteresowanym tematyką raka piersi polecam stronę www.femiglove.pl jest tam wiele artykułów, dodatkowo można kupić rękawiczkę do samobadania piersi, która zwiększa czułosć palców.

 8. 8
  +1
  ~ BigBalbina
  Czwartek, 23.02

  Basiu, niech się Pani trzyma. I nie patrzy na wpisy tych idiotów!!!

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0716772079468