Niedziela, 23.02.2020, Imieniny: Romana, Izabela, Damian
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii KULTURA

"Całe życie kulturalne jest w tej chwili zagrożone”. Jak odwołanie Olechnowicza wpłynie na Elbląg?

15.04.2016, 11:00:47 Rozmiar tekstu: A A A
"Całe życie kulturalne jest w tej chwili zagrożone”. Jak odwołanie Olechnowicza wpłynie na Elbląg?

Informacja o tym, że Paweł Olechnowicz, po 14 latach, nie będzie już prezesem Grupy Lotos, może bezpośrednio oddziaływać na nasze miasto. Bowiem to właśnie Lotos był głównym sponsorem elbląskich imprez kulturalnych.

Jacek Nowiński, dyrektor Biblioteki Elbląskiej przyznał wczoraj, podczas Komisji Oświaty, Kultury i Sportu, że  odwołanie ze stanowiska Pawła Olechnowicza może również wpłynąć na obecną sytuacje kultury w naszym mieście.

 

Całe życie kulturalne jest w tej chwili zagrożone. Nie dlatego, że to był jeden Lotos. Niestety jest seria bardzo dużych przedsięwzięć. I Biblioteka Elbląska, i Elbląska Orkiestra Kameralna, i Światowid funkcjonowały w oparciu o środki sponsorskie

- zaznaczył Jacek Nowiński.

Jak zatem obecnie wygląda sytuacja? - W tej chwili dofinansowania Browaru są na niskim poziomie, ale ważne, że są. Na nic nie wystarcza, ale są. Alstomu nie ma, a General Electric nie ma tego w zwyczaju i w pomyśle - powiedział Jacek Nowiński.

Życie kulturalne w Elblągu do tej pory działało prężnie. Choć pomysłów elblążanie mieli zawsze więcej niż pieniędzy, wiele z nich udało się zrealizować z sukcesem dzięki wsparciu finansowemu m.in. Grupy Lotos.

- Z czego będzie dofinansowywane życie kulturalne w naszym mieście? Nowy prezes może również będzie chciał wspierać Elbląg, ale zwykle tak się nie dzieje - stwierdził Jacek Nowiński. - Widać to po bankach, agencjach ubezpieczeniowych, których, jak centrale wyprowadziły się z Elbląga, to w ogóle nie wspierają kultury. Przyszły rok może stać się bardzo mocno pustynny.

Głos w tej sprawie zabrał radny Prawa i Sprawiedliwości Jan Redzimski.

Proszę się nie lękać. Wiem, że rozmowy są prowadzone odnośnie wsparcia finansowego z Lotosu dla Elbląga. One będą chyba w takim samym kształcie, ale proszę nie opierać całej działalności na tym, jakie te środki będą. One na pewno będą. Tu się nic nie zmieni. Rozmowy trwają i są bardzo pozytywne

- zaznaczył.

- To dobre prognostyki - zakończył dyrektor Biblioteki Elbląskiej.

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 6

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (36)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +14
  ~ belfi
  Piątek, 15.04

  Były prezes Olechnowicz nie zapominał o Elblągu, bo z niego pochodził. Nowy będzie miał inne priorytety. Nie ma co tu tego ukrywać, a uspakajanie jest typowym ruchem polityków, którzy jak wiemy często wypowiadają się bez znajomości tematu. Pozdrawiam

 2. 2
  +2
  ~ DOdek
  Piątek, 15.04

  " LOTOS był głównym sponsorem elbląskich imprez kulturalnych." Podkreślam LOTOS, LOTOS, LOTOS, a nie pan Olechnowicz. Nie mamy się zatem o co martwić. Firma dalej istnieje, nowy prezes nie ma powodu, by rezygnować ze sponsorowania imprez kulturalnych, które są dla narodu ważną częścią rozwoju. Proszę nie wprowadzać histerii do życia publicznego.

 3. 3
  +4
  ~ DOdek
  Piątek, 15.04

  ,,LOTOS był głównym sponsorem elbląskich imprez kulturalnych." LOTOS, LOTOS, LOTOS, a nie pan Olechnowicz, więc nie ma co się obawiać. Nowy prezes nie będzie miał powodu, aby rezygnować ze sponsorowania imprez kulturalnych, które dla narodu są ważne dla rozwoju narodu.

 4. 4
  0
  ~ turban
  Piątek, 15.04

  spojzmy realnie, to miasto kulturowo nie zyje ono lezy i kwiczy. jedyna forma kultury w miescie jest jak barachlo pojdzie raz w roku na dni elblaga i sie tam nachla a pozniej wszczyna rozroby na starowce i szcza na tamtejsze elewacje. to ma byc ta kultura?

 5. 5
  +10
  ~ rolnik miejski
  Piątek, 15.04

  zagrożona jest nie tylko kultura, ale po odwołaniu odnotowano zmniejszenie ilości mlika dawanego przez krowy, kury znosza mniej jajek, a co najbardziej zastanawiajace, jaka te sa mniejsze i mają mniej zółte żółtka, dochodzą także informacje , że świnie przestały jeść i tracą na wadze, jezeli nic się nie zmieni nie będzie z nich mięsa, sytuacja jest krytyczna, mam nadzieję, że KOD w sobote rozpocznie protest głodowy

 6. 6
  +23
  ~ aaa
  Piątek, 15.04

  Zdaje się, że to władze miasta są odpowiedzialne za kulturę w mieście. Zamiast zatrudniać kosztownych doradców zacznijcie oszczędzanie od siebie, a nie oszczędzacie tylko na szkołach i dzieciach.

 7. 7
  +4
  ~ Misiek
  Piątek, 15.04

  ***o prawda!!! Olechnowicz był z Elbląga więc mu zależało na swoim mieście....- dotację będą....z roku na rok coraz mniejsze!!!! :)#dobrazmiana - Ja w mediach nie widziałem ,żeby jakiś poseł czy senator naszej ziemi wstawił się za Prezesem Lotosu!!!!

 8. 8
  +2
  ~ beta
  Piątek, 15.04

  A może były prezes, doświadczony menager, napisze gratis animatorom elbląskiej kultury biznesplan jak sobie radzić w trudniejszych czasach. Myślę, że nie powinien odmówić, a może pokusi się też o optymalizujący wydatki projekt dla miasta, czemu nie, byłby to prawdziwy patriotyczny gest. Życie miejskie pokazuje wszak, że tęgich głów u nas potrzeba.

 9. 9
  +11
  ~ Marian
  Piątek, 15.04

  A kim jest Ten pan Olechnowicz? LOTOS od kilku lat nie wypłacał dywidendy, akcje stały w miejscu, a ostatnie 2 lata przynosił straty. To, że pomimo strat sponsorował dla Elbląga jakieś tam imprezy, ale każdy tak potrafi, nie ze swojej kasy rozdawać i zapisać się jako pamiętający o Elblągu..Również możemy posłużyć się górnictwem - maja 13-stki, czternastki , a ponoszą straty, że z naszych podatków państwo dopłaca.Uważam, że odnośnie Tego pana prawidłowo podjęto decyzje i podziękowano, powinni wcześniej to zrobić.

 10. 10
  +13
  ~ opus
  Piątek, 15.04

  z powodu odwolania olechnowicza, bociany zawrocily w drodze do polski. powiedzialy ze w tej sytuacji sa zmuszone do ladowania w niemczech. zaloza gniazda na dachach barakow w ktorych trzymani sa imigranci. w zwiazku z odwolaniem olechnowicza w elblagu na czas wakacji bedzie miej punktow z lodami a wały wzdluz nogatu maja sie obnizyc.... no bez jaj

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.