Czwartek, 23.03.2023, Imieniny: Pelagia, Feliks, Zbyslaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Żyrardowska do odnowy

13.08.2007, 15:26:13 Rozmiar tekstu: A A A


Już wkrótce poznamy wykonawcę robót drogowych związanych z przebudową ulicy Żyrardowskiej, która ma się rozpocząć jeszcze w tym roku. Jej zakończenie planowane jest na koniec czerwca 2008 r.


Aktualnie na ul. Żyrardowskiej trwa przebudowa sieci ciepłowniczej, którą prowadzi Elbląskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej. W ciągu tej ulicy powstanie także nowa cieć sanitarna, którą wykona Elbląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji.

Po wyłonieniu wykonawcy, którego poznamy najprawdopodobniej 20 sierpnia, w ciągu kilku tygodni powinny rozpocząć się roboty drogowe związane z przebudową ulicy. Cała Żyrardowska zyska nową nawierzchnię i chodniki, wykonane zostaną wjazdy oraz miejsca postojowe. Ponadto przebudowie ulegnie uliczne oświetlenie i kanalizacja deszczowa.

W tym roku samorząd miasta planuje przeznaczyć na powyższe prace 950 tys. zł. W sumie inwestycja kosztować będzie ponad 2 mln zł. Środki pochodzą z zaciągniętego przez miasto kredytu.

Rafał Kadłubowski
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.3775939941406