Niedziela, 14.04.2024, Imieniny: Julianna, Justyna, Walerian
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Z parkingu przy Poczcie zniknęły samochody. Kiedy rozpocznie się budowa kamienicy?

13.02.2024, 14:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
 Z parkingu przy Poczcie zniknęły samochody. Kiedy rozpocznie się budowa kamienicy?
Fot. AK

Na terenie przy ul. Wieżowej, nieopodal Poczty Głównej, od kilkunastu lat znajdował się parking strzeżony. Z terenu zniknęły samochody, za to pojawili się ludzi robiący pomiary. Co to oznacza?
 

 

W lipcu ubr. Zakład Usług Budowlanych Mytych złożył do Urzędu Miasta w Elblągu wniosek o lokalizację inwestycji mieszkaniowej przy ul. Wieżowej. -- Inwestycja polega na budowie jednego budynku mieszkalnego wielorodzinnego z dwukondygnacyjnym garażem wraz z kompleksowym zagospodarowaniem terenu działki nr 109/5. Projektowany jest budynek o pięciu kondygnacjach nadziemnych i jednej podziemnej. W budynku na kondygnacji parteru oraz kondygnacji podziemnej projektowany jest garaż na samochody osobowe - informuje inwestor we wniosku skierowanym do miasta. 

 

Jak czytamy we wniosku, działka, na której planowana jest inwestycja, zgodnie z miejscowym planem zagospodarowana przeznaczona jest pod budowę parkingu terenowego, dopuszcza się też lokalizację parkingu podziemnego.

 


Ustawa tzw. lex deweloper umożliwiła inwestorowi zaplanowanie budowy budynku mieszkalnego. Stąd wniosek skierowany do miasta. Zgodę na ta taką inwestycję wyrazili radni.

 


Od lutego br. na parkingu próżno szukać samochodów. Plac opustoszał. Pojawili się jednak ludzie robiący pomiary terenu.
 

 

Musimy wykonać badania archeologiczne. Po przeprowadzeniu tych badań będziemy mieli wytyczne do projektowania. Zarys inwestycji jest znany, ale te wszelkie formalności wymagają czasu

 

 

– mówił Ryszard Mytych, właściciel Zakłada Usług Budowlanych Mytych.

 

 


Prace archeologiczne mogą potrwać kilka miesięcy. - Zakładamy, że może potrwać to ok. pół roku, ale nie mamy wpływu na to ile to potrwa. Wszystko musi przebiegać zgodnie z procedurami. Ciężko powiedzieć ile czasu to zajmie – zaznaczył Ryszard Mytych.

 


W budynku miałoby powstać ok. 30 mieszkań oraz łącznie 55 miejsc postojowych (48 w garażu podziemnym i 7 miejsc postojowych zewnętrznych).
 

 

Kształt budynku i ilość mieszkań są określone w ustawie lex deweloper. Będzie trzeba zrobić projekty techniczne na podstawie wytycznych uzyskanych od konserwatora, ale w związku z tym, że koncepcja inwestycji została już zaakceptowana to wielkich zmian nie przewidujemy

 

 

– wyjaśniał Ryszard Mytych.
 

 

 

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 5

%40.0 %60.0


Komentarze do artykułu (16)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +12
  ~ Marko Polonov
  Wtorek, 13.02

  Lubię jak się coś buduje. Dużo przebywałem na zachodzie, gdzie starzejące się społeczeństwa nie budują już nic prócz cmentarzy i to jest miła odmiana. Znowu w Chinach, miasta przez dziesięć lat zmieniają się tak, że nie można swoich miejsc odnaleźć po dłuższej nieobecności. To bym podał jako przesadny rozwój. W Elblągu przydałoby się trochę zainwestować w infrastrukturę drogową. Brakuje mostu/tunelu przez rzekę Elbląg oraz prawdziwej obwodnicy północ-wschód

 2. 2
  +4
  ~ BB
  Wtorek, 13.02

  "Projektowany jest budynek o pięciu kondygnacjach nadziemnych" - Ale na wizualizacjach są tylko 4 kondygnacje nadziemne.

 3. 3
  +5
  ~ Ech wy
  Wtorek, 13.02

  Duże miasto a nie uraczysz parkingu wielopietrowego. Kiedy wreszcie budowa nieudacznicy. Dobrze że b3da wybory. Pogonić połowę UM ratusza w Elblągu.

 4. 4
  +12
  ~ Ohnieee
  Wtorek, 13.02

  Raczej klocek a nie kamienica.

 5. 5
  +5
  ~ do ech wy
  Wtorek, 13.02

  Jest działka wystawiona przez UM pod budowę takiego parkingu. Kup i buduj.

 6. 6
  +16
  ~ Memento
  Wtorek, 13.02

  Budynek koszmarek przyklepany przez Niemą radę. Pamiętajcie w kwietniu kto za tym głosował: Małgorzata Adamowicz, Marek Burkhardt, Antoni Czyżyk, Juliusz Dziewałtowski-Gintowt, Marek Kamm, Wojciech Karpiński, Krzysztof Konert, Irena Sokołowska, Andrzej Tomczyński, Robert Turlej, Krystyna Urbaniak

 7. 7
  +7
  ~ Janusz
  Wtorek, 13.02

  A miał tam stać garażowiec....i dlatego ten parking swego czasu sprzedano Mytychowi.Ten chciał postaić garaż jako kondygnacje naziemną z parkingiem odkrytym wyżej. Na to nie wyraził zgody konserwator zabytków.W jego opini powinna to być pełna bryła budynku. A dziś zlikwidowano tak cenne miejsca parkingowe ,których brakuje na starówce i zarazem stracono cenne miejsce na parkingowiec.To taki swoisty pomnik głupoty wielkigo ptaka i jego stada

 8. 8
  +5
  ~ zez
  Wtorek, 13.02

  Ciekawe ,kto szybciej , czy P. Przespolewski zakończy swoje kamienniczki , czy P. Mytych wybuduje swoją . To zdrowa rywalizacja. Latem 2023 zgłosił się również P. Majkowski jr. z projektem zabudowy swojej działki na Placu Konstytucji . Oprócz tego jeszcze w ok kilkunastu miejscach dzieją się budowy mieszkaniowe . Tylko się cieszyć ,że ciągle są chętni na zakup mieszkań .Chętni na domki z ogródkiem w mieście raczej się nie pobudują , a szkoda , bo nie każdy lubi w bloku i nie każdy w domku ,ale za miastem .Ciekawe jakie pomysły w temacie budownictwa mają kandydaci na prezydenta.?

 9. 9
  +9
  ~ RB
  Środa, 14.02

  Szkoda, że petycja nic nie dała. Budynek koszmarny, psujący otoczenie, oby nigdy nie powstał. Pozdrawiam.

 10. 10
  +9
  ~ Milosnik Starowki
  Środa, 14.02

  Nie rozumiem jaki problem radni mieli w tym, by zabudowac caly kwartal Rycerska/Wiezowa/Przy Muze https://fotopolska.eu/Bank_Niemiecki_Elblag?map_z=19&f=647573-foto - tak to miejsce wygladalo przed wojna https://fotopolska.eu/Bank_Niemiecki_Elblag?map_z=19&f=554289-foto - nie musieli tych kamienic rekonstruowac, ale mogli standardowo na ich miejscu zrobic ""Retrowersje""

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0861759185791