Sobota, 15.06.2024, Imieniny: Jolanta, Wiola, Wit
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Kolejne podejście do zabudowy nieruchomości przy ul. Bożego Ciała

14.06.2023, 13:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Kolejne podejście do zabudowy nieruchomości przy ul. Bożego Ciała
Fot. Wizualizacja inwestycji/materiały inwestora udostępnione na stronie BIP UM w Elblągu

Deweloper nie traci nadziei, że przy ul. Bożego Ciała będzie mógł wybudować trzy budynki mieszkalne. Od dwóch lat stara się on o pozwolenie Rady Miasta. Na razie bezskutecznie. We wtorek (20 czerwca) podczas sesji RM radni zadecydują, co dalej z tą inwestycją.To kolejne podejście do zabudowy nieruchomości przy ul. Bożego Ciała. Deweloper chce postawić tutaj trzy budynki wielorodzinne. Pierwszy wniosek o lokalizację tej inwestycji przy Bożego Ciała deweloper złożył dwa lata temu.


Inwestor w 2021 roku chciał skorzystać z możliwości, które daje specustawa tzw. lex deweloper. Ze względu na uwagi Miejskiej Komisji Urbanistyczno- Architektonicznej oraz negatywną opinię m.in. Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Olsztynie radni przygotowywali na sesję w listopadzie 2021 roku projekt uchwały w sprawie odmowy ustalenia lokalizacji. Wtedy to ostatecznie sam inwestor wycofał wniosek tuż przed sesją.


W porządku obrad sesji RM zaplanowanej na 20 czerwca br. ponownie znalazł się projekt uchwały w sprawie ustalenia lokalizacji inwestycji mieszkaniowej wraz z infrastrukturą na terenie działek przy ul. Bożego Ciała.
 

Inwestor spełnił warunki lokalizacji inwestycji mieszkaniowej wynikające z ustawy z dnia 5 lipca 2018 r. o ułatwieniach w przygotowaniu i realizacji inwestycji mieszkaniowych oraz inwestycji towarzyszących (Dz.U. z 2021 poz. 1538, z 2023 r. poz. 533, 803), w szczególności przedstawił koncepcję urbanistycznoarchitektoniczną oraz spełnił standardy lokalizacji i realizacji inwestycji mieszkaniowej. Po stwierdzeniu, że złożony wniosek nie narusza ustaleń Studium, należy podkreślić również, że planowana inwestycja realizuje politykę przestrzenną miasta wyrażoną w obowiązującym studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Elbląga przyjętym uchwałą Rady Miejskiej w Elblągu

 

– czytamy w uzasadnieniu projektu uchwały.


Inwestycja ma mieć powierzchnię użytkową mieszkań od minimalnej 25 m2 do maksymalnej 380 m2, łączną powierzchnię użytkową mieszkań od minimalnej 4800 m2 do maksymalnej 5800 m2. W projekcie uchwały podano również, że minimalna liczba mieszkań ma wynosić 85, a maksymalna 105. Infrastrukturę towarzyszącą stanowić mają przyłącza niezbędnych mediów, wewnętrzna droga dojazdowa, miejsca parkingowe, dojścia i dojazdy do budynków, miejsca gromadzenia odpadów oraz tereny zielone i plac zabaw.
 

 

Pozostawia się nienaruszoną tablicę upamiętniającą Ofiary Sprawy Elbląskiej

 

– podano w projekcie uchwały.

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (6)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --1
  ~ Do redakcji
  Środa, 14.06

  "bez skutecznie" ??? Poprawcie to.

 2. 2
  +3
  ~ Kosmos
  Środa, 14.06

  No dobrze a co z tym budynkiem przy ulicy nowej co ma powstać Taki długi na 100 mieszkań naprzeciwko hali General Electric po drugiej stronie seminarium duchownego ? inwestycja niby ruszyła , zburzyli stare magazyny i do dzisiaj wisi plakat że tam powstanie budynek a już od roku nic się nie dzieje jak nie więcej?

 3. 3
  +2
  ~ Znamy życie
  Środa, 14.06

  Jak się da to wszystko się załatwi. XD

 4. 4
  +3
  ~ Niezguly
  Środa, 14.06

  Teren az się prosi o ładne budynki. A tak to stoi takie coś i straszy. Nie wstyd wam wszystkim nieudacznicy.

 5. 5
  +4
  ~ oo
  Czwartek, 15.06

  to chyba teraz radny Balbuza będzie bardziej lojalny wobec prezydenta, ale czy w związku z objęciem bez konkursu kierownika w MOSiR nie powinien być już przewodniczącym komisji gospodarczej? bo czyż nie jest teraz podwładnym prezydenta, a czy to nie kłóci się z prawidłowym wypełnianiem obowiązków radnego?

 6. 6
  0
  ~ ~ Do redakcji
  Czwartek, 15.06

  Co to znaczy bezskutecznie? (1.1) daremny, bezowocny, próżny, bezpłodny, czczy, nadaremny.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2516548633575