Poniedziałek, 2.10.2023, Imieniny: Slawa, Dionizy, Teofil
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Elbląg: Kolejne podejście do inwestycji mieszkaniowej przy ul. Bożego Ciała

17.04.2023, 16:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Elbląg: Kolejne podejście do inwestycji mieszkaniowej przy ul. Bożego Ciała
Fot. Wizualizacja inwestycji/materiały inwestora udostępnione na stronie BIP UM w Elblągu

Kolejne podejście do zabudowy nieruchomości przy ul. Bożego Ciała. Deweloper chce postawić tutaj trzy budynki wielorodzinne. Właśnie złożył wniosek o ustalenie lokalizacji inwestycji w tej lokalizacji.

 

 

Działkę znajdującą się przy ul. Bożego Ciała, u zbiegu z ulicami: Robotniczą i Stoczniową, miasto sprzedało w 2019 roku za ponad 900 tys. zł. Nowy właściciel działki - firma Dragon z Elbląga - złożył właśnie wniosek o ustalenie w tym miejscu lokalizacji inwestycji mieszkaniowej wraz z infrastrukturą towarzyszącą. Deweloper chce skorzystać ze specustawy lex deweloper, która umożliwia stawianie domów na gruntach nieobjętych planami zagospodarowania przestrzennego, lub tak, jak w tym przypadku, wbrew planowi, który zakłada zabudowę usługową.

 

 

Na działce przy ul. Bożego Ciała deweloper chce wybudować trzy budynki wielorodzinne, w których znajdzie się od 85 do 105 mieszkań. Planuje również, jak czytamy we wniosku, wykonanie infrastruktury towarzyszącej w postaci: przyłączy niezbędnych mediów, wewnętrznych dróg dojazdowych, miejsc parkingowych, dojść i dojazdów do budynków, miejsca gromadzenia odpadów oraz terenów zielonych i placu zabaw.

 

W ramach inwestycji projektuje się trzy podpiwniczone budynki wielorodzinne, z czego w dwóch z nich zakłada się realizację podziemnej hali garażowej. Przyjmuje się wysokość każdego z budynków na 5 kondygnacji nadziemnych, z wyjątkiem budynku B3 gdzie dopuszczono 6 kondygnacji nadziemnych, aby planowany zespół korespondował wysokością z istniejącym historycznym budynkiem przy ul. Stoczniowej 2, tworząc jednocześnie domknięcie widokowe od strony Starego Miasta

- informuje inwestor we wniosku o ustalenie lokalizacji inwestycji mieszkaniowej wraz z infrastrukturą towarzyszącą polegającej na budowie trzech budynków mieszkalnych wielorodzinnych na terenie działek przy ulicy Bożego Ciała, który trafił do miasta.

 

 

Ostatecznie nad wnioskiem będą musieli pochylić się elbląscy radni. To od ich decyzji zależy, czy inwestycja będzie mogła zostać zrealizowana w tym miejscu.

 

 

Przypomnijmy. To już kolejne podejście do budowy mieszkań przy ul. Bożego Ciała. Inwestor już w 2021 roku chciał skorzystać z możliwości, które daje specustawa tzw. lex deweloper i złożył wniosek w tej sprawie. Ze względu na uwagi Miejskiej Komisji Urbanistyczno- Architektonicznej oraz negatywną opinię m.in. Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Olsztynie radni przygotowywali na sesję w listopadzie 2021 roku projekt uchwały w sprawie odmowy ustalenia lokalizacji. Wtedy to ostatecznie sam inwestor wycofał wniosek tuż przed sesją.
 

 

Oceń tekst:

Ocen: 3

%66.7 %33.3


Komentarze do artykułu (18)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +8
  ~ Bsp
  Poniedziałek, 17.04

  Osiedle według mnie bez zarzutu. Wygląd i rozmieszczenie domów rzeczywiście "domyka" widok Starego Miasta od strony ulicy Stoczniowej. Zauważmy, że nie jest to już teren zabytkowego miasta, raczej jego przedmieście jeśli przyjąć Bramę Targową jako granicę. Bloki znakomicie korespondują z industrialnym otoczeniem oraz ze współczesną siedzibą banku Millennium. Zdziwi mnie gdy projekt nie zostanie zatwierdzony. Będzie wtedy jasne że zabrakło ostatecznego warunku uzyskania zgody, takiego w kopercie pod biurkiem. Bo jak inaczej to wytłumaczyć?

 2. 2
  --13
  ~ Ejjj
  Poniedziałek, 17.04

  Nudno !

 3. 3
  --11
  ~ Duppiee
  Poniedziałek, 17.04

  Nie pasuje za Stare Miasto ! Źle budowa !

 4. 4
  +3
  ~ Mowa krótka
  Poniedziałek, 17.04

  Niech się olsztyn wreszcie odp,,,,li od Elbląga. Paszli won.

 5. 5
  +17
  ~ Obserwator
  Poniedziałek, 17.04

  Chyba lepiej niech to pastwisko zamieni się w ładne budynki. Dosyć wiochy w tym miejscu.

 6. 6
  0
  ~ znafca
  Poniedziałek, 17.04

  Trzeba docisnąć inwestora by wszystkie budynki miały hale garażowe + 100 miejsc parkingowych naziemnych!

 7. 7
  +8
  ~ Miau
  Poniedziałek, 17.04

  No dobrze a co z budową 00 mieszkań przy ul Ofiar sprawy Elbląskiej (Nowa 1) naprzeciwko hali General Electric. A dokładnie między seminarium duchownym a halą General Electric . Tam budowy ruszyły które usunęły stary magazyn i dalej od półtora roku nic się nie dzieje.

 8. 8
  --12
  ~ joju
  Poniedziałek, 17.04

  Tylko po co 6 kondygnacji... Ostatnio wszędzie w mieście budują budynki ZA wysokie- nie pasują do otoczenia. Gdzie w oklolicy jest budynek , co ma 5 pięter? Miasto dało zgodę - na Grunwaldzkiej/Okólnik- 5 pieter, na Jaszczurczego- bez sensu wielkie bloki, a każdy według innego pomysłu- obrzydlistwo, naprzeciwko szpitala wojewódzkiego to samo- w okolicy same domi jednorodzinne i 4-pietrowe bloki a potem ohydne kolosy

 9. 9
  +2
  ~ też ~ joju
  Poniedziałek, 17.04

  ~ joju- za barakami parterowymi jesteś?

 10. 10
  --8
  ~ Upadły Harley
  Poniedziałek, 17.04

  Nie, nie i jeszcze raz nie! Budować fabryki, ściągać przemysł, a nie stawiać kolejne klocki mieszkalne z deficytem miejsc parkingowych.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2076389789581