Piątek, 12.08.2022, Imieniny: Klara, Lech, Julian
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Kolejny radny apeluje: Potrzebny jest remont ul. Matejki

02.05.2022, 16:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Kolejny radny apeluje: Potrzebny jest remont ul. Matejki
Fot. Redakcja

Kolejny radny zwraca uwagę na zły stan elbląskich ulic. Juliusz Giewałtowski-Gintowt apeluje o remont ul. Matejki. - To bardzo zniszczona ulica – podkreślił.
 

O złym stanie technicznym ul. Matejki wnioskował już dwa lata temu radny Rafał Traks. - W zeszłym roku dziury zostały zaklejone, niestety po zimie ubytki ponownie się pojawiły – twierdził w 2020 r. Rafał Traks.
 

Wiceprezydent Elbląga Janusz Nowak zapewniał wówczas, że: „Na podstawie przeprowadzonych przeglądów dróg zaplanowano do realizacji niezbędne remonty cząstkowe na poszczególnych ulicach Elbląga. Zakres prac, o który wnioskuje radny zawarty jest również w tegorocznym planie, a jego realizacja przewidziana jest do wykonania w miesiącu wrześniu bieżącego roku”.


Temat ul. Matejki powrócił. Tym razem poruszył go radny Juliusz Giewałtowski-Gintowt.

 

Ulica Matejki ma bardzo zniszczoną nawierzchnię. Liczne, utrudniające przejazd przełomy. Wnioskuję o remont tej krótkiej, ale bardzo zniszczone ulicy

 

– podkreślił  Juliusz Giewałtowski-Gintowt.


W ramach „Odnowy nawierzchni dróg w Elblągu” zaplanowanej na 2022 r. przygotowywane jest postępowanie przetargowe dotyczące wyłonienia robót budowlanych. Czy ul. Matejki jest brana od uwagę?


Prezydent odpowiedział na interpelację dot. ul. Matejki tak samo, jak w przypadku ul. Wyspiańskiego (pisaliśmy o tym TUTAJ). - W założeniach do tego postępowania przetargowego, z uwagi na zły stan techniczny, zaplanowano między innymi remont nawierzchni jezdni i chodników ul. Matejki – stwierdził Witold Wróblewski, Prezydent Elbląga.


Czy to oznacza, że ul. Matejki zostanie niebawem naprawiona?

 

W związku z planowanymi zmianami wprowadzanymi przez Rząd skutkującymi zmniejszeniem dochodów samorządów, zweryfikuję ich wpływ na zaplanowane zadania budżetowe i w przypadku możliwości finansowania Miasta remont ul. Wyspiańskiego zostanie zrealizowany

 

– dodał Witold Wróblewski.

 

 

 

 

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 8 ) Fot. Redakcja


Komentarze do artykułu (22)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +9
  ~ Do_pomorskiego
  Poniedziałek, 02.05

  Haha. Dokładnie, jak przewidziałem. Władze swoją nieporadność finansową będą zrzucać na to, że..PiS im nie dał :) Odnoszę wrażenie, że ostatnie decyzje PiS-u są dla nich zbawieniem, bo teraz mogą zwalić na "zły Ps" wszystko :) Oni juz tak się uzależnili od środków z zewnątrz, że chyba nie wyobrażają sobie, że miasto moze samo na siebie zarabiać. A tymczasem inwetycje, bądź, co bądź PiS-owskie, jak przekop Mierzei wladze traktują z alergią, jak jakąś karę, bo.. wreszcie Elbląg ma szansę się rozwniąć. No, bo jak tłumaczyć to, że przez wiele lat wladze miasta nie zrobiły nic, aby zdobyć środki na port, a teraz probują wmówić, że to inwestycja rządowa, więc niech rząd placi. To mentalność na zasadzie "pokaraliście nas możliwością rozwoju miasta to teraz nam to finansujcie". Kiedy referendum?

 2. 2
  +13
  ~ Wyborca
  Poniedziałek, 02.05

  Szkoda,że to nie rok wyborów bo droga byłaby zdobione od ręki

 3. 3
  +12
  ~ RI
  Poniedziałek, 02.05

  radni mogliby się zebrać do kupy i napisać wniosek o remont całego miasta naraz, a nie indywidualne "wytryski".....

 4. 4
  +11
  ~ Losowanie
  Poniedziałek, 02.05

  Ilu jest tych radnych jeszcze? Bo jak kazdy po kolei będzie pisal o 1 uliczce to potrwa to miesiące, akurat do wyborów ! A technicznie jak to wygląda? Kazdy losował ulicę, o której będzie pisał -:) a dzis odpowiedz to wina Pis , a4, 5 , 6 lat temu czyja? Tak się zastanawiam tylko!

 5. 5
  +7
  ~ Yyt
  Poniedziałek, 02.05

  Oooo kolejny radny nieporadny się obudził. Tyle lat siedzą nic nie robią na darmowych laptopach i tylko kasę biorą. Wstyd

 6. 6
  +13
  ~ Tyt
  Poniedziałek, 02.05

  Nie ma pieniędzy na drogi za to jest na podwyżka dla Prezydenta

 7. 7
  +9
  ~ Mieszkaniec ul. Jana Matejki
  Poniedziałek, 02.05

  Widocznie zarobki prezydenta są zbyt mało motywujące do podjęcia zdecydowanych i konkretnych działań. Kolejna kadencja też nie grozi , więc ogólnie brak motywacji do większego zaangażowania w pracy.

 8. 8
  +3
  ~ koliński nierób
  Poniedziałek, 02.05

  oj tam , oj tam nie narzekać , na Białorusi mają gorsze rozjechane przez KACAPSKIE czołgi i nie płaczą , atu wielkie halo

 9. 9
  +5
  ~ Mieszkanka
  Poniedziałek, 02.05

  Trzeba radnych bezpeartyjnych!

 10. 10
  +7
  ~ jonasz
  Poniedziałek, 02.05

  A co ci radni- bezradni nagle wzięli się tak do roboty...jak do tej pory to siedzieli i ***zieli w krzesła.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1195781230927