Środa, 28.02.2024, Imieniny: Makary, Prokop, Hilary
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Ulica Jana Matejki zostanie wyremontowana? "Obecna nawierzchnia jest w bardzo złym stanie technicznym"

06.06.2019, 07:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Ulica Jana Matejki zostanie wyremontowana? "Obecna nawierzchnia jest w bardzo złym stanie technicznym"
Fot. Ryszard Biel
O remont chodnika przed budynkiem przy ul. Jana Matejki 5 oraz o remont samej ulicy prosił Prezydenta Elbląga Witolda Wróblewskiego radny PiS Rafał Traks. Z jakim skutkiem?
 
Radny zwrócił uwagę na stan nawierzchni ulicy przed budynkami mieszkalnymi nr 2-7.
 
Obecna nawierzchnia jest w bardzo złym stanie technicznym. W obrębie znajdują się znaczące ubytki, co może spowodować uszkodzenie pojazdów mieszkańców Elbląga
 
– zaznaczył Rafał Traks.
 
- Mieszkańcy ulicy Jana Matejki wielokrotnie zwracali się z prośbą o naprawę i ewentualne doraźne łatanie powstałych ubytków jezdni . Niestety nie spotkały się one z przychylnością. Zwracam się z prośbą o remont nawierzchni – podkreślał Rafał Traks.
 
Prezydent zapewniał radnego, że elbląskie ulice są monitorowane pod kątem ewentualnych napraw. - Departament Zarządu Dróg Urzędu Miejskiego w ramach środków bieżących na podstawie przeglądów dróg jak również zgłoszeń mieszkańców corocznie tworzy wykaz zamierzeń możliwych do realizacji w zakresie remontów dróg z uwzględnieniem możliwości finansowych Gminy Miasto Elbląg – wyjaśniał Witold Wróblewski.
 
Czy ulica Jana Matejki została uwzględniona w wykazie?
 
Zakres dotyczący niezbędnego remontu przedmiotowej drogi został uwzględniony na liście potencjalnych zadań i zostanie zrealizowany w miesiącu czerwcu. Naprawa polegać będzie na zabezpieczeniu tylko tych miejsc, które zagrażają bezpieczeństwu ruchu drogowemu
 
– zapewnia Prezydent Elbląg.
 
Nie tylko stan ulicy przykuł uwagę radnego. Zwrócił się on do Prezydenta również o naprawę chodnika przed budynkiem przy ul. Maja Matejki 5. - Obecnie chodnik jest w bardzo słym stanie. W chodniku pojawiło się wiele ubytków, które stwarzają niebezpieczeństwo dla pieszych mieszkańców naszego miasta – informował Rafał Traks.
 
W przypadku chodnika, remont nie leży w gestii Miasta. - Przedmiotowy chodnik jest usytuowany na działce gminnej i stanowi dojście do budynku, dlatego też jego remont znajduje się w gestii Wspólnoty Mieszkaniowej Matejki 5 – stwierdził Witold Wróblewski.
 
Prezydent wystąpi do Zarządcy budynki o rozważenie możliwości naprawy chodnika. - Obowiązkiem Zarządcy jest organizowanie remontów i napraw w celu zapewnienia bezpiecznego korzystania z części wspólnych nieruchomości – dodał.

 

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Galeria / Ulica Jana Matejki ( zdjęć 28 )
Dodano: 2019-06-06 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (4)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +1
  ~ Tutejszy
  Czwartek, 06.06

  Brawo po tylu latach coś się ruszy

 2. 2
  +1
  ~ mieszkanka
  Czwartek, 06.06

  a ulica okrzei

 3. 3
  +1
  ~ mieszkaniec płacący podatki
  Czwartek, 06.06

  zaraz zaraz - a czy aby można tam robić remont - to jest teren wspólnot mieszkaniowych (zdjęcia w zdecydowanej większości obejmują teren prywatnego parkingu przy ul. Matejki 4) a chodnik przy 5 jest w idealnym stanie jak widać - jest wylewany z betonu równy - jak chcą to niech sobie sami remontują ci z 5. A ul. Matejki - owszem jest do remontu ale od płk. Dabka do Robotniczej - to sie zgadzam. Zrobione tam miejsca postojowe - brawo ale takich miejsc jest więcej. Panie Prezydencie gdzie sa remonty ulicy Daszyńskiego, Barona, Okrzei, Rechniewskiego - tam juz nie da się przejechać i w ogóle nie ma mowy o zaparkowaniu pojazdu nawet na chwilę. Prosze przejechać o godzinie 15.00 prze ul. Barona - tragedia!!!!!

 4. 4
  0
  ~ Mieszkaniec
  Piątek, 07.06

  A Juliana Fałata dziura na dziurze jak sitko

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.84223604202271