Środa, 24.07.2024, Imieniny: Kinga, Krystyna, Olga
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Trwa remont Pomnika Odrodzenia. To inwestycja za prawie 500 tys. zł

12.04.2022, 16:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Trwa remont Pomnika Odrodzenia. To inwestycja za prawie 500 tys. zł
Fot. Redakcja

W ubiegłym tygodniu rozpoczął się remont Pomnika Odrodzenia i rewitalizacja terenu wokół niego. To inwestycja realizowana w ramach Budżetu Obywatelskiego na 2021 r.

 

Pomnik Odrodzenia ma już 47 lata. Odsłonięto go 10 lutego 1975 roku z okazji "trzydziestej rocznicy wyzwolenia i powrotu Elbląga do macierzy". Pomnik w kształcie rozpostartego sztandaru, z mosiężnej blachy stanął na Placu Zgromadzeń Ludowych, obecnym Placu Konstytucji.


Pomnik powstał z udziałem pracowników elbląskiego Zamechu. Autorem płaskorzeźb, które przedstawiają wydarzenia i symbole historyczne, jest Jan Sieka, krakowski rzeźbiarz.


Remont pomnika Odrodzenia wraz z wymianą nawierzchni wokół pomnika znajdującego się na Placu Konstytucji to jedno z zadań realizowanych w ramach Budżetu Obywatelskiego 2021. Za tą inwestycją zagłosowało ponad tysiąc mieszkańców.

 

Zakres robót budowlanych obejmuje: remont cokołu pomnika, oczyszczenie pomnika, wymianę nawierzchni wokół pomnika, remont ławek parkowych oraz wykonanie i zamontowanie tablicy informacyjnej. Koszt tych prac wynosi 479 528,21 zł brutto. Zadanie realizowane jest w ramach Budżetu Obywatelskiego na rok 2021. Mieszkańcy wybrali je w głosowaniu, w ramach Inicjatywy Ogólnomiejskiej. Przedsięwzięcie poparło 1146 osób

– informuje Prezydent Elbląga Witold Wróblewski.

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Galeria / POMNIK ODRODZENIA RENOWACJA ( zdjęć 12 )
Dodano: 2022-04-12 | Fot. Redakcja
0

Komentarze do artykułu (13)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +2
  ~ nazek
  Wtorek, 12.04

  Widzę że Elbląg jest bardzo bogaty, albo ma debila prezydenta

 2. 2
  +7
  ~ Tadeusz
  Wtorek, 12.04

  Autor tekstu powinien znać definicję inwestycji. Jaki dochód przyniesie ta " INEWSTYCJA " ?

 3. 3
  --2
  ~ hd
  Wtorek, 12.04

  Ile Harleyów by z tego było po przetopieniu. Nic nie myślą, nic.

 4. 4
  +8
  ~ Koło
  Wtorek, 12.04

  I bardzo dobrze.

 5. 5
  +18
  ~ stefan
  Wtorek, 12.04

  Może przy okazji renowacji tego pomnika Prezydent znajdzie czas na spotkanie z włascicielem placu obok i przekonanie go ,by po 20 latach blokowania zabudowy Centrum Elbląga podjął męską decyzję .

 6. 6
  +1
  ~ Machupichcę
  Wtorek, 12.04

  Jak już mają takie parcie na pomniki, to powinni to badziewie zezłomować i postawić w tym miejscu tych pięciu ludków, których ustawili w niedorzecznie głupim miejscu na Rycerskiej. Na pewno wyszłoby taniej.

 7. 7
  +14
  ~ Pomnik wspomnień
  Wtorek, 12.04

  Lubię ten pomnik, zawsze kojarzy się z fajnymi czasami kiedy ludzie byli normalni bez chorej nienawiści do siebie choc zawsze dzelily ich poglądy polityczne , ale to nie czynilo ich wrogów wobec siebie! Dzis dawni koledzy zieją nienawiścią, pogardą wobec siebie mimo, ze kazdemu juz przybywa siwych włosów lub łysiny !

 8. 8
  +9
  ~ rencista
  Środa, 13.04

  Czy prezydenci Wróblewski i Nowak znajdą jeszcze czas przed przyszłorocznymi wyborami samorzadowymi na spotkanie z włascicielem sasiadujacej z Pomnikiem polo/łaki o powierzchni 5500 m2 w srodku miasta z uprzejmym zapytaniem - Co zamierza Pan zrobić z tym terenem ,który nabył Pan dwadzieścia kilka lat temu , czy Miasto może go odkupić ,czy może zamienimy to na inną dzialkę o podobnej wartości ,ale w mniej eksponowanym miejscu .

 9. 9
  +3
  ~ kuk
  Środa, 13.04

  W tym "kolorze" było mu do "twarzy", a przecież brakuje pieniędzy na wszystko tylko ... pomników ratuszowemu ŻAL?

 10. 10
  +2
  ~ ojoj
  Środa, 13.04

  W nawiązaniu do stefan, A dom na pobliskim placu powinien odpowiadać najżywotniejszym potrzebom mieszkańców Elbląga. Dom który zamknie usta malkontentom, niedowiarkom i cyklistom. Dom , który zaspokoi oczekiwania a nawet je przerośnie, spełni marzenia i doprowadzi do słusznie wyznaczonego celu.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2681879997253