Poniedziałek, 5.12.2022, Imieniny: Krystyna, Sabina, Norbert
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Biurowiec Porta Mare w Elblągu z pozwoleniem na budowę

24.11.2021, 12:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Biurowiec Porta Mare w Elblągu z pozwoleniem na budowę
foto nadesłane

Biurowiec Porta Mare, który będzie pierwszym obiektem klasy A w Elblągu otrzymał pozwolenie na budowę. Zgodnie z dokumentacją opracowaną przez pracownię architektoniczną Pas Projekt, na elbląskiej Wyspie Spichrzów powstanie nowoczesny budynek składający się z siedmiu segmentów z charakterystycznymi spadzistymi dachami, zwróconymi w kierunku rzeki. Całość ma nawiązywać do zabytkowej starówki oraz historycznej zabudowy tego obszaru. Inwestycja jest realizowana w ramach Programu Fabryka. 10 tysięcy metrów nowoczesnych biur i usług z pozwoleniem na budowę. Elbląski Program Fabryka wystartuje z budową wiosną 2022 roku!

 

Biurowiec Porta Mare, który będzie pierwszym obiektem klasy A w Elblągu otrzymał pozwolenie na budowę. Zgodnie z dokumentacją opracowaną przez pracownię architektoniczną Pas Projekt, na elbląskiej Wyspie Spichrzów powstanie nowoczesny budynek składający się z siedmiu segmentów z charakterystycznymi spadzistymi dachami, zwróconymi w kierunku rzeki. Całość ma nawiązywać do zabytkowej starówki oraz historycznej zabudowy tego obszaru. Inwestycja jest realizowana w ramach Programu Fabryka.

 

Elbląski biurowiec „Porta Mare” zaoferuje ponad 6 tysięcy mkw. wysokiej klasy biur, ale także powierzchnie przeznaczone pod działalność aparthoteli oraz przestrzenie handlowo – usługowe. Będzie on zlokalizowany przy ul. Warszawskiej na malowniczym nabrzeżu rzeki Elbląg, która dzieli teren przyszłej inwestycji od miejskiej starówki.
Jestem przekonany, że Porta Mare nie tylko da impuls rozwojowy Elblągowi i ściągnie do miasta firmy, które ulokują tu swoje oddziały, ale także będzie służyć wszystkim mieszkańcom. Jeśli chodzi o przestrzenie biurowe będą to elastyczne, łatwe do przearanżowania powierzchnie, które będą oferowały zróżnicowane rozwiązania dla najemców. Od klasycznych gabinetów przez biura typu open space, przestrzenie coworkingowe, sale konferencyjne, sale focusowe po wirtualny adres. Dlatego dobrze będzie się tu czuł także młody, stawiający pierwsze kroki lokalny biznes. Z kolei partery, w których ulokują się usługi i handel będą atrakcyjną ofertą dla elblążan odwiedzających centrum miasta – przekonuje Mariusz Domeradzki, prezes zarządu Operator ARP sp. z o.o.


Teren pod realizację Porta Mare wskazał elbląski samorząd, który liczy, że dzięki realizacji tej inwestycji nastąpi konieczna rewitalizacja tego obszaru. Wyspa Spichrzów w średniowieczu stanowiła gospodarcze zaplecze miasta. Lokowano tam urządzenia konieczne do obsługi dalekosiężnego handlu, portu, stoczni, a także warsztaty rzemieślnicze i spichrze. Obszar ten jest objęty opieką konserwatorską, która determinuje kształt budynku oraz przebieg jego realizacji.


Program Fabryka jest elementem strategii zrównoważonego rozwoju kraju, która ma skracać dystans rozwojowy pomiędzy największymi metropoliami a miastami średnimi i małymi, które z roku na rok notują coraz większy odpływ mieszkańców oraz powolną utratę funkcji gospodarczych. Agencja Rozwoju Przemysłu tworząc założenia programu - i powierzając jego realizację spółce Operator ARP - chciała, poprzez budowę wysokiej klasy powierzchni biurowych, pobudzać potencjał średnich miast. Nowoczesne obiekty usługowo- biurowe położone w atrakcyjnych lokalizacjach mają nie tylko ściągnąć do miasta nowe podmioty – głównie z branży nowoczesnych usług dla biznesu – ale także pobudzić lokalną przedsiębiorczość i stanowić wizytówkę miasta. Elbląg zdecydowanie jest jedną z priorytetowych lokalizacji. Zaawansowane projekty znajdują się także  we Włocławku oraz w Stalowej Woli, w której budowa ma ruszyć jeszcze w 2021 roku.

 

ARP

 

Oceń tekst:

Ocen: 7

%57.1 %42.9


Komentarze do artykułu (12)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +15
  ~ M.
  Środa, 24.11

  Czekamy na efekty prac. :) Od siebie dodam, że waterfront Wyspy Spichrzów widziałbym w ogóle jako nabrzeże zagospodarowane obiektami kultury (filharmonia, muzeum tradycji morskich hanzeatyckich) i edukacji (np. Akwarium fauny i flory Zalewu Wiślanego czy Centrum Nauki). Pewnie, to pobożne życzenia ściętej głowy, ale Wyspa Spichrzów jest ostatnim miejsce E-ga, które mogłoby przyciągnąć turystów i zatrzymać ich na dłużej, aniżeli spacer po Starym Mieście.

 2. 2
  +12
  ~ SUPER
  Środa, 24.11

  Po obu brzegach rzeki powinny powstać kamieniczki . Kiedys bylo pieknie jak w Gdańsku.

 3. 3
  +10
  ~ Właśnie
  Środa, 24.11

  Budynek filharmonii tez na wyspie spichrzow budujcie, tego brakuje w Elblągu.

 4. 4
  +11
  ~ Chińczyk
  Środa, 24.11

  "Porta Mare"??? Kuźwa "Drzwi morskie"!!! „A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają.“ Ciekaw jestem kiedy w Polsce wprowadzą jako obowiązujący język urzędowy język angielski.

 5. 5
  --14
  ~ światowa
  Środa, 24.11

  Chińczyk ja mam gdzieś taki język którym nie mogę porozumieć sie globalnie.

 6. 6
  +5
  ~ fghjk
  Środa, 24.11

  @SUPER powinny być kamieniczki z bistro, pubami i sklepikami z głupotami dla turystów. Nie mieszkania. te mogą być wszędzie indizej.

 7. 7
  +3
  ~ Ngh
  Środa, 24.11

  Fajnie, czekam teraz na firmy z branży IT

 8. 8
  0
  ~ lucyna
  Środa, 24.11

  Czy Wyspa Spichrzów będzie też Betonową Pustynią , jak Starówka bez żadnych drzew ?

 9. 9
  +2
  ~ err
  Środa, 24.11

  Filharmonia na wsi? Dobry dowcip.

 10. 10
  +4
  ~ Mariusz
  Środa, 24.11

  Do err wiesniacy też słuchają muzyki

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.8423662185669