Sobota, 27.11.2021, Imieniny: Ksenia, Walerian, Franciszek
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Elbląg będzie szukać inwestorów poza Polską? "Skupimy się na kampamii w czterech krajach"

11.03.2021, 14:30:44 Rozmiar tekstu: A A A
Elbląg będzie szukać inwestorów poza Polską? "Skupimy się na kampamii w czterech krajach"
Zdjęcie stanowi jedynie ilustrację do artykułu (fot. archiwum redakcji)

Podczas dzisiejszego (10.03.) posiedzenia Komisji Polityki Regionalnej i Promocji Miasta poruszono m.in. temat szukania przez Miasto inwestorów poza Polską. Jaki jest na to plan?


Adam Jocz, dyrektor Departamentu Promocji, Kultury i Turystuki w UM w Elblągu zaznaczył, że Przekop Mierzei Wiślanej sprawia, że nasze miasto staje się coraz bardziej atrakcyjne dla inwestorów spoza Polski.


- Jeśli chodzi o możliwości inwestowania w Elblągu skupimy się na kampanii w czterech krajach - Niemczech, Holandii, Francji i Anglii poprzez stronę dedykowaną inwestorom. Chcemy też nawiązać współpracę z firmą Pro Progressio, która jeśli chodzi o kwestie związane z obsługą biznesu, obsługą inwestorów w Polsce, jest bardzo znana i ma bardzo szerokie kontakty - zapewniał.
 

Radny Cezary Balbuza chciał wiedzieć, czy Miasto planuje szukać inwestorów jedynie w tych czterech krajach.

Czy promocję Przekopu robicie też w kręgach wschodnich, czyli w Rosji, na Białorusi? Może tam też pojawiliby się jacyś inwestorzy?

- dopytywał.
 

Jak zapewniał Adam Jocz Miasto prowadziło już rozmowy m.in. z Ukraińską Izbą Handlową. - Oni są ciągle zainteresowani współpracą, aczkolwiek w tej chwili ze względu na ograniczenia związane z covidem i pandemią zawiesili to na ten moment - wyjaśniał. - Poza tym czekają na ostateczne roztrzygnięcie w postaci wybudowania tego Przekopu.

Na razie, z tego co wiemy, mocno zainteresowali się przejściem kolejowym z Rosją

- dodał Adam Jocz.
 

Pierwszy etap budowy Kanału Żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną rozpoczął się w październiku 2019 r. Zgodnie z harmonogramem powinien zakończyć się on w połowie 2022 r.

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 3

%33.3 %66.7


Komentarze do artykułu (18)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ Elblazanin
  Czwartek, 11.03

  Widzialbym w Elblągu stocznie jachtową.

 2. 2
  +8
  ~ zmieńcie dietę
  Czwartek, 11.03

  Pozostajecie w sferze "chcemy". Głupoty kolejny raz przekazujecie mieszkańcom. Ustalcie dwie daty w roku i w tych dniach powiecie co zrobiliście a nie co chcecie by dostać kasę na konto. Inwestor musi mieć drogi, zaopatrzenie, zbyt, ale najpierw drogi a nie poniemieckie rozjechane ulice. Ponadto Balbuza pyta czy pytano Rosjan . Panie Cezary Balbuza - odblokuj mały ruch graniczny dla pożytku obu stron. Co do rodaków z Ukrainy - C-19 nie jest wymówką dla braku ich zainteresowania inwestowaniem w Elblągu ze względu na posiadanie szacunku do pozyskanej kasy i wolą inwestować tam gdzie zysk pomnożą. Każdy inwestor jadąc z Gdańska poświęca mniej czasu na pokonanie S7 niż na przejechanie S7- cel w Elblągu. A ciężarówki??? Nie róbcie wrażenia, że nie myślicie - zacznijcie pracę u podstaw.

 3. 3
  +7
  ~ Czas ucieka
  Czwartek, 11.03

  Może my Mieszkancy przypomnimy władzom miasta i marszałkowi ze się osmieszycie przed Polska jak NIE zajmijcie się portem,obrotnica itd. Pieniądze na Elbląg muszą się znaleźć P O i PSL i SLD to wy tak rządzicie w tym tzw województwie.

 4. 4
  +3
  ~ oni robią a nie "chcą"
  Czwartek, 11.03

  ~Elblążanin - zobacz jakie i ile jachtów na cały świat produkuje się w Ostródzie. Codziennie S7 pędzi go Gdyni kilkanaście ciężarówek z kilkoma jachtami (morskimi) każda - chiny, Japonia, Korea Pd., Świat. możemy zaproponować wyposażenie tych jachtów w meble produkowane w Elblągu na każdej ulicy.

 5. 5
  +11
  ~ kiki
  Czwartek, 11.03

  Się wzajemnie pytają, a nic wspólnie nie robią? To się pytam po co mieszkańcom tacy radni panie Balbuza? A mówi pan o sobie " żyję po to by służyć mieszkańcom", " z zawodu jestem dyrektorem", " najbardziej zapracowanym radnym", naprawdę? Panie Jocz tylko Elbląga żal, czyż nie tak?

 6. 6
  +6
  ~ Kryspin
  Czwartek, 11.03

  Ta "kampamia" w tytule to jak sławetny instybutor.

 7. 7
  +3
  ~ 100% elblążanin
  Czwartek, 11.03

  A co z Chinami........... gdyby ktoś nie wiedział ................to światowa potęga w biznesie.

 8. 8
  +6
  ~ moja ocena
  Czwartek, 11.03

  jeszcze nie zaczeli a juz widzę plajtę. takie to menagery

 9. 9
  +4
  ~ Upadły Harley
  Czwartek, 11.03

  Na razie wróblewski jedynie odstrasza inwestorów, aby lokalne januszexy typu wójcik miały dostęp do taniej siły roboczej, a jesli już coś powstaje raz na 30 lat np Castorama to tylko dlatego, że otworzyli nową drogę do Gdańska. Czas odwołąć dziada w referendum.

 10. 10
  +9
  ~ Upadły Harley
  Czwartek, 11.03

  Na razie wróblewski jedynie odstrasza inwestorów, aby lokalne januszexy typu wójcik miały dostęp do taniej siły roboczej, a jesli już coś powstaje raz na 30 lat np Castorama to tylko dlatego, że otworzyli nową drogę do Gdańska. Czas odwołąć dziada w re{f]erendum.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.87382984161377