Piątek, 10.04.2020, Imieniny: Malgorzata, Michal, Makary
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Na ul. Kilińskiego występuje zagrożenie bezpieczeństwa ruchu drogowego?

22.10.2019, 10:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Na ul. Kilińskiego występuje zagrożenie bezpieczeństwa ruchu drogowego?
Fot. Ryszard Biel
Radny Marek Osik zwrócił się do Prezydenta Elbląga Witolda Wróblewskiego z prośbą o wykonanie przejścia dla pieszych na ul. Kilińskiego. Co na to włodarz naszego miasta?
 
Do radnego zwróciła się grupa elblążan, która chciała, aby na ul. Kilińskiego powstało przejście dla pieszych. - Mieszkańcy dzielnicy Zatorze zwrócili się z prośbą o wykonanie oznakowanie przejścia dla pieszych na ul. Kilińskiego w miejscu krzyżowania się z ciągiem pieszo-rowerowym biegnącym wzdłuż rzeki Kumieli – stwierdził radny.
 
 
Miejsce to charakteryzuje duże natężenie ruchu pieszych szczególnie młodzieży szkolnej
 
– zaznaczył Marek Osik.
 
Zdaniem radnego powstanie przejścia poprawiłoby bezpieczeństwo mieszkańców Zatorza. - Czy znajdą się na to środki? - pytał Marek Osik.
 
Jak na prośbę radnego zareagował Prezydent Elbląga? - Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury (…) zostały określone zasady lokalizacji przejścia dla pieszych – tłumaczy Witold Wróblewski. - Są one wyznaczane przede wszystkim na ulicach podstawowego układu komunikacyjnego miasta, na drogach o największym natężeniu ruchu kołowego i pieszego, przy skrzyżowaniach w pobliżu szkół, zakładów przemysłowych, w rejonie przystanków komunikacji publicznej.
 
 
Wskazana przez radnego lokalizacja na ul. Kilińskiego, przy rzece Kumiela, nie spełnia tych wymagań i dlatego przejście w tym miejscu zgodnie z przepisami wyznaczone nie powinno być
 
– podkreślił Witold Wróblewski.
 
Prezydent uspokaja jednak, że ul. Kilińskiego nie należy do niebezpiecznych. - Policyjna statystyka zdarzeń drogowych za ostatnie 3 lata (2016-2018) wykazuje na tej ulicy, o długości ok. 500 m, tylko dwie kolizje pojazdów, bez udziału pieszych, co dodatkowo potwierdza, ze w tej lokalizacji nie występuje zagrożenie bezpieczeństwa ruchu drogowego – zaznaczył Witold Wróblewski.

 
 
 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 3

%66.7 %33.3


Komentarze do artykułu (17)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +3
  ~ Chory
  Wtorek, 22.10

  Jakie statystyki ,to życie ludzkie nie ma znaczenia. Lepiej zapobiegać jak ratować i pogrzebać.

 2. 2
  +6
  ~ kozioł potrzebuje lwa
  Wtorek, 22.10

  Zarówno "pytanie" jak i balonowa "odpowiedź" pochodzą z tego samego słupowo-wpłatomatowego kww. Kuriozum - wróciły najmądrzejsze, bo elbląskie formy dbałości o mieszkańców i komunikowania się "władz". Dzisiejsze jest takie samo jak poprzednie: "wicia, możesz nakazać pomalowanie zebry", odpowiedź: "z uwagi na ..., nie mogę bo jej nie widzę". Drugi rok (w sumie szósty) rozmowy du..py z nocnikiem. Czy tym nie może zająć się departament dróg albo Wiesiek? Wiesiek za browarka namaluje różne znaki. Po zwycięskiej kampanii wracamy do elbląskiej normy "z uwagi na... nie i już, bo ja tak chcę". Niech radny weźmie puszkę farby i namaluje "z uwagi na brak uwagi kozła".

 3. 3
  +4
  ~ Kat Na Idiotów
  Wtorek, 22.10

  Brawo! Brawo dla radnego za spostrzegawczość bo wielu wcześniej tego nie zauważali! Naprawdę do wielu groźnych zdarzeń tam dochodziło zwłaszcza jak dzieci na rowerka były pod opieka babć na spacerze. Oby to się zmieniło trzymam kciuki!

 4. 4
  +1
  ~ iii
  Wtorek, 22.10

  zgadzam się że powinno się tam zadbać o bezpieczeństwo, bo jestem, a raczej byłam Zatorzanką. Babcie na spacerkach i dzieci na rowerach to chodzą i jeżdżą tamtędy. młodzież szkolna raczej chodzi kawałek dalej. między domami /tam za tym żółtym domem/.

 5. 5
  +9
  ~ Elblążanin
  Wtorek, 22.10

  P. Prezydent chyba wsłuchał się w tekst piosenki A. Rynkowskiego „...nic nie robić, nie mieć zmartwień, ....” niech czeka, aż dojdzie do wypadku. Tylko że wtedy powinien odpowiadać osobiście.

 6. 6
  +1
  ~ Zatorze już zbędne
  Wtorek, 22.10

  Ulica i chodniki jak w latach 80-tych przed dyrekcją PGR, tylko w PGR było oznakowane przejście.. Ścieżka rowerowa, wędrówki mieszkańców ale przepis i "ja" mówię "nie". Idąc tokiem myślenia administratora , to oznakowania na jezdni winne są wypadkom. Złote myśli z Dalekiego Wschodu. A może z Bliskiego Wschodu? Szczęście dla miasta, że taki wybitny myśliciel zechciał łaskawie przyjąć niewdzięczną funkcję z wyboru.

 7. 7
  +3
  ~ wicia
  Wtorek, 22.10

  I pytający był komendantem Policji? Może by się inną "pracą" zajął ten radny / skorzystanie z uroków emerytury /?

 8. 8
  +4
  ~ babcia
  Wtorek, 22.10

  Do "wicia" : co ma wspólnego gdzie pracował radny ? Radny został wybrany przez mieszkańców okęgu nr 5 w ęlblągu , i jest to Jego praca. Ubliżać nie przystoi za to ,że reaguje na pytania mieszkańców w swoim okręgu i stara się w miarę swoich możliwości nagłośnić problem !!! Tak powinni pracować również inni radni,bo jakoś ich nie widać.

 9. 9
  +8
  ~ wicia
  Wtorek, 22.10

  @babcia - ale z racji "znajomości" przepisów powinien wyjaśnić współmieszkańcom, to co mu odpowiedział pan Prezydent. Po co się ośmieszać? I jeszcze jedno pytał ... czy znajdą się na to środki ...sic!

 10. 10
  +1
  ~ Kat
  Wtorek, 22.10

  Powinno być zamontowanych więcej spowalniaczy czyli progów. Kiedy doczekamy się na parkingach tzw wałków przed chodnikiem by parkujacy nie dojeżdżal a tym samym wyjeżdżał pojazdem tyłem lub przodem na chodnik.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.