Poniedziałek, 6.04.2020, Imieniny: Katarzyna, Celestyna, Wilhelm
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

„Ubytki w jezdni dochodzą nawet do 60 cm średnicy oraz 25 cm głębokości.” Interwencja radnego PiS załatwiona od ręki?

19.06.2019, 14:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
„Ubytki w jezdni dochodzą nawet do 60 cm średnicy oraz 25 cm głębokości.” Interwencja radnego PiS załatwiona od ręki?
Fot. Ryszard Biel

- Zwrócili się do mnie mieszkańcy ulicy Mielczarskiego oraz rodzice, którzy dowożą swoje dzieci do Szkoły Podstawowej nr 14 oraz Przedszkola nr 18 z prośbą o interwencję w sprawie stanu  ulicy Mielczarskiego oraz nawierzchni parkingu tam umiejscowionego – przyznał radny Paweł Kowszyński.
 

W czym leży problem? - Na ulicy na wysokości budynku Szkoły Podstawowej nr 14 i Przedszkola nr 18 znajduje się parking, z którego korzystają mieszkańcy Elbląga, zwłaszcza dowożący swoje dzieci do placówek edukacyjnych. Na ulicy tej oraz parkingu w tym obszarze znajdują się znacznych rozmiarów ubytki w jezdni dochodzące nawet do 60 cm średnicy oraz 25 cm głębokości – zaznaczył radny.
 

24 kwietnia br. Paweł Kowszyński zwrócił się z tym problemem do Prezydenta Elbląga Witolda Wróblewskiego. - Stan tej drogi stanowi zagrożenie nie tylko dla ruchu pojazdów, ale także rowerzystów i pieszych – podkreślił. - W tym miejscu należy wspomnieć, że odcinek tej drogi, na której znajduje się parking, jest również użytkowany przez dojeżdżających do sklepu sieciowego i ruch w tym miejscu jest o znacznym natężeniu.

 

Mieszkańcy zwracają uwagę, że ubytki w nawierzchni drogi są znaczne oraz w licznej ilości. Zwracają również uwagę, że ich ilość i wielkość uniemożliwia ich ominięcie

– dodał.
 

Radny przyznał, że zdaje sobie sprawę, że po okresie zimowym w wielu miejscach występują ubytki w drogach. - Jednak ich ilość w tym miejscu oraz natężenie ruchu może mieć wpływ na bezpieczeństwo – podkreślił Paweł Kowszyński. - Bez wątpienia, ze względu na bezpieczeństwo, konieczna jest naprawa nawierzchni  tej ulicy.
 

Odpowiedzi w tym temacie udzielił wiceprezydent Elbląga Janusz Nowak, któremu podlega Departament Zarządu Dróg Urzędu Miejskiego.
 

- W ramach środków bieżących na podstawie przeglądów dróg jak również zgłoszeń mieszkańców Departament Zarząd Dróg corocznie tworzy wykaz zamierzeń możliwych do realizacji w zakresie remontów dróg z uwzględnieniem możliwości finansowych Gminy Miasto Elbląg – wyjaśniał Janusz Nowak.
 

Naprawa ulicy Mielczarskiego została przewidziana w harmonogramie prac.

Zakres dotyczący  niezbędnego remontu przedmiotowej drogi został uwzględniony na liście potencjalnych zadań i został zrealizowany w kwietniu br. Naprawa polegała na zabezpieczeniu tylko tych miejsc, które zagrażały bezpieczeństwu ruchu drogowemu

– dodał Janusz Nowak.

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Galeria / Ulica Mielczarskiego ( zdjęć 20 )
Dodano: 2019-06-19 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (9)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +7
  ~ Kolo
  Środa, 19.06

  Pozdrowienia dla pana stemporzeckiego, który nigdy nie był na ul. Mielczarskiego. A jak tam przyjedzie i zobaczy to co zobaczy to powie, że dziury nie są jeszcze aż tak duże.

 2. 2
  +4
  ~ kolo
  Środa, 19.06

  Sie ma motocykl to sie jeździ po mieście i sie odkrywa wszelki dziury by je w porę łatać.

 3. 3
  +6
  ~ 1125
  Środa, 19.06

  Janusz Nowak, 391 głosów ,dziwnie stał się radnym?????, wiceprezydent ???? . Dziś ogłoszono że Olsztyn buduje nowoczesną ekocieplarnnie . Z Nowakiem to nawet muchy w kiblu nie chciałbym ubić , człowiek demolka .

 4. 4
  +6
  ~ Zdziwiony??
  Środa, 19.06

  Prezydent Nowak jak zwykle nawija na okrągło. Naprawa dziur w jezdni zachwieje budżetem miasta. Nawet najbanalniejsze interpelacje zgłaszane przez radnych PiS są zwykle nie do załatwienia. Taki to prezydent. A po diabła ciągle maluje się już pomalowane linie na jezdni? W czyim to interesie? Od tego malowania poznikają dziury w jezdni?

 5. 5
  +7
  ~ zadowoleni?
  Środa, 19.06

  Taki niechlujny "ser" drogowy jest w całym mieście i to jest szczęście, bo są setki kilometrów z dziurami do Australii. Co robi departament dróg i ich przełożony, obywatel wróblewski? Oni, a szczególnie on, dbają o bezpieczeństwo i dobrobyt mieszkańców. Tak czy owak, dziury swą mową załatał Nowak.zadowoleni?

 6. 6
  +6
  ~ Tadeusz
  Środa, 19.06

  Na tej ulicy przydaloby sie wymienic nawierzchnie na calej dlugosci,bo od nowosci nic nie bylo robione,jest spekana i pozarywana.Poza tym w kisztach naprawy powinna partycypiwac Biedronka,ktorej wczesniej TIRy,a teraz duze ciezarowki dowoza codziennie towar niszczac ta droge nie przystosowana do takich obciazen.

 7. 7
  +4
  ~ Mieszkaniec
  Środa, 19.06

  Na widok jest dziura o średnicy na oko 1,5 metra lub nawet więcej. Na skrzyżowaniu ulicy Stefczyka z ogrodową jest zapadnięta droga długość ok 60 cm, szerokość jezdni i głębokość do 10cm. Może w końcu ktoś powinien z urzędu sprawdzić stan ulic: polnej, ogrodowej, widok, grunwaldzkiej (budynku nr 39, wieżowców 1, 3 i 5) I Stefczyka.

 8. 8
  +3
  ~ I co z tego
  Środa, 19.06

  Kasa idzie na olsztyn a tam budują od nowa ulice po ulicy. A Elbląg remontuje z kasy???

 9. 9
  0
  ~ obserwatur elblaga
  Piątek, 21.06

  Nowak jest nieskuteczny nie warto tracic czasu na rozmowe

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.