Poniedziałek, 9.12.2019, Imieniny: Aneta, Leokadia, Wieslaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Budowa przy ul. Portowej. Otwarcie parku handlowego trochę później niż planowano

27.02.2019, 07:00:14 Rozmiar tekstu: A A A
Budowa przy ul. Portowej. Otwarcie parku handlowego trochę później niż planowano
Fot. Ryszard Biel

Budowa parku handlowego przy ul. Portowej zmierza do końca. - W tej chwili powstają instalacje wewnętrzne - mówi kierownik projektu. Jednak otwarcie obiektu odbędzie się później, niż początkowo planowano.

Park handlowy przy ul. Portowej (obok Lidla) to już druga podobna inwestycja gdańskiej RWS Investment Group w Elblągu - w ubiegłym roku praktycznie identyczny obiekt "wyrósł" przy ul. Kochanowskiego, w okolicy E.Leclerca.

Gdańska firma w lipcu 2017 roku wygrała miejski przetarg na zakup prawie półhektarowej działki przy skrzyżowaniu ulic Browarnej i Portowej. Za teren, na którym niebawem wyrośnie park handlowy, zapłaciła 1,1 mln zł. We wrześniu 2018 r. ruszyły prace budowlane. W tej chwili są już na ukończeniu. Wiadomo jednak, że otwarcie parku handlowego przesunie się w czasie. Początkowo zaplanowano je na przełom kwietnia i maja.

Prace są w tej chwili na etapie instalacji wewnętrznych. Mamy lekkie przesunięcie. Zimą wypadło nam kilka tygodni, gdy warunki atmosferyczne uniemożliwiły prace ziemne i trzeba było je przeczekać. Jeśli chodzi o termin otwarcia to będzie to raczej maj, czerwiec. Nie chcę podawać w tej chwili szczegółowej daty, bo ta może się jeszcze zmienić

- mówi Łukasz Fus z RWS Investment Group, kierownik projektu.

Docelowo w budynku o powierzchni 2400 metrów znajdzie się kilka sklepów popularnych marek.

Mamy już prawie komplet najemców. Został nam tylko jedne mniejszy lokal. Pozostałe są zajęte przez m.in. Rossmanna, sklep sportowy Martes i KiK. Swój salon w tym obiekcie bedzie miała jeszcze jedna sieć, ale w tej chwili finalizujemy umowę, więc jeszcze nie chcę mówić która to

- dodaje Fus.

 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 4

%75.0 %25.0


Komentarze do artykułu (17)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +11
  ~ Jak zwykle
  Środa, 27.02

  Problemem to jesteście wy nieudacznicy bo mroźnej zimy praktycznie nie było, ale jak zwykle narzekania. Mamy dosyć rosmanow ,biedronek dlaczego w Elblągu nie mają wstępu sklepy i marki których nie ma. To pomału robi sie chore.

 2. 2
  +26
  ~ BEZ SCIEM proszę
  Środa, 27.02

  To proste. Firma RSS Investment Group buduje obiekt i ogłasza, że można tu kupic/wynająć lokale handlowe. Zainteresowanie okazują te a nie inne firmy. Inne nie są zainteresowane. I to wszystko. Żadnej zmowy albo na przykład złej woli ze strony rady miejskiej czy urzędu miejskiego tu nie ma... A dlaczego nie są Elblagiem zainteresowane inne firmy, jak IKEA, OBI, Macro, Rolls Royce i czy ja wiem jakie jeszcze? Widocznie potencjał elblaskiego rynku nie jest dla nich gwarancją zysku i możliwości utrzymania swoich placówek. Ponadto przygarnia je pobliskie trójmiasto, które ma dużo większe siły nabywcze niż Elbląg.

 3. 3
  +12
  ~ asd
  Środa, 27.02

  Do jak zwykle: Przeciez KIK w Elblagu nie ma jeszcze :P a MARTES SPORT to dopiero drugi :P

 4. 4
  +13
  ~ Mondii
  Środa, 27.02

  Brak zainteresowania Elblągiem ze strony poważnych, markowych firm wynika z prowadzenia przez nich rzetelnej, obiektywnej i mocno wyważonej analizy rynku. W tym procesie uwzględniają oni też opinie społeczeństwa zamieszczane w miejscowych mediach, w tym dość poważnie traktują tzw. komentarze. Te elementy kształtują ich wiedzę o danym regionie, a szczególnie o poziomie i erudycji lokalnych mieszkańców oraz ich ocen dotyczących rozwoju regionu, a także skali poparcia lokalnych władz (chociaż ten ostatni element ma tutaj najmniejsze znaczenie). Stąd też takie zjadliwie krytyczne komentarze elbląskich internautów mogą takich inwestorów zniechęcać do naszego miasta, a w każdym razie można je traktować jak strzał we własną stopę.

 5. 5
  --15
  ~ stary
  Środa, 27.02

  Po co emerytom sklep sportowy.

 6. 6
  +4
  ~ JesusAlvaro
  Środa, 27.02

  Jakoś warunki nie przeszkadzały im na mrozie betonu lać. Ale co ja tam wiem.

 7. 7
  +4
  ~ kolo
  Środa, 27.02

  No i co panie włodarzu Elbląg handlem stoi, to jest pana plan na rozwój miasta?

 8. 8
  --2
  ~ Asd
  Środa, 27.02

  Przestań krytykować tu piszacych nie widzisz co sie wyprawia w Elblągu.

 9. 9
  +1
  ~ Wujo
  Środa, 27.02

  W Elblągu to dziw bierze, że jest coś innego niż monopolowe i MOPS-y. Jak chcesz luksusów to tylko do Olsztyna. Lotnisko oddalone jak to, z którego korzysta Tokio, niebawem przystanki PKP co 500 metrów. W dalszej kolejności zapewne metro i trolejbusy. Wszystko m.in. dzięki uprzejmości naiwniaków z Elbląga.

 10. 10
  +1
  ~ Pffdff
  Środa, 27.02

  ~ Jak zwykle - To otwórz coś nowego, chyba, że Cię nie stać, bo jesteś nieudacznikiem :D

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.