Środa, 22.05.2019, Imieniny: Julia, Wieslawa, Helena
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Elbląska komenda PSP będzie na miarę XXI w. „Przeprowadzkę planujemy w 2020 r.”

03.12.2018, 16:33:16 Rozmiar tekstu: A A A
Elbląska komenda PSP będzie na miarę XXI w. „Przeprowadzkę planujemy w 2020 r.”
Komenda Państwowej Straży Pożarnej w Elblągu ogłosiła przetarg na wykonanie robót budowlanych związanych z realizacją zadania pod nazwą: „Budowa nowej KMPSP w Elblągu oraz przyległej JRG 1 w Elblągu przy ul. Łęczyckiej 19 – ETAP I”.
 
Na budowę nowej strażnicy, która powstać ma przy ul. Łęczyckiej elbląscy strażacy czekają od lat.
 
Warunki socjalno-bytowe jednostki, w których pełnią służbę strażacy w Państwowej Straży Pożarnej w Elblągu, ale także Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Elblągu są niezbyt ciekawe. Była i jest potrzeba budowy nowej komendy. Jest potrzeba nie tylko poprawy warunków socjalno-bytowych, ale także powiększenia zaplecza garażowego w związku ze sprzętem, jakim dysponuje nasza komenda
 
– mówi kpt Łukasz Kochan, komendant PSP w Elblągu
 
W piątek (30 listopada) ogłoszono przetarg na realizację pierwszego etapu budowy. - Podzieliliśmy tę inwestycję na dwa etapu. Etap pierwszy obejmuje budowę budynku głównego, z wykończeniem wewnętrznym, bramami, elewacjami, oknami, przyłączami wszystkich sieci, budową placów i dróg wewnętrznych – wymieniał Łukasz Kochan. - Dodatkowo pierwszy etap obejmuje przygotowanie gruntów i fundamentów pod bazę kontenerową.
 
Co będzie realizowane w drugim etapie? - Wyposażenie i wykończenie wnętrza, instalacje wewnętrzne, budowa bazy kontenerowej, przeciwpowodziowej oraz posadowienie komory dymowej i rozgorzeniowej – dodał komendant.
 
Koniec pierwszego etapu inwestycji ma nastąpić w 2019 r. Elbląscy strażacy do nowej komendy mieliby się wprowadzić za dwa lata.
 
Planujemy, aby było to do końca 2020 r., ale zobaczymy, w jaki sposób środki finansowe pozwolą nam na realizację tej inwestycji w takim zakresie rzeczowym, abyśmy mogli się wprowadzić do naszej wymarzonej remizy
 
– zaznaczył Łukasz Kochan.
 
Czy wizualizacja nowej komendy prezentuje obiekt o jakim marzyli elbląscy strażacy? - Tak, to jest ta wymarzona komenda. Ta inwestycja ma w sobie wszystko to, czego wymarzyli sobie strażacy i wszystko to, co pozwoli zapewnić im warunki na najwyższym poziomie. Oprócz tego w tym obiekcie będą miejsca, gdzie strażacy będą mogli ćwiczyć i realizować to, co jest potrzebne, by wypełniać zawód strażaka – dodał komendant.
 
 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 6 )


Komentarze do artykułu (7)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +6
  ~ jakto
  Poniedziałek, 03.12

  Ok.. nie, wróć! Zaraz... zarazzarazzaraz... a co z budynkiem przy ul. Bema? Kolejny pustostan? Przecież miał być modernizowany?

 2. 2
  +5
  ~ elblażanka.
  Poniedziałek, 03.12

  A co z ciepłem, rozbudowa na Dojazdowej?, plany są -kosztowało to nas w sumie ok. 200 tys. dwa opracowania. Proszę informować odbiorców ciepła, bo to jest dla nas najważniejsze. Nie może być Energa monopolistą, bo wiadomo co będzie.

 3. 3
  +8
  ~ Tadd
  Poniedziałek, 03.12

  Lokalizacja - tragedia. Tyle w temacie.

 4. 4
  +9
  ~ Rodzic
  Poniedziałek, 03.12

  A kiedy wkoncu zrobia oddzial chirurgii dzieciecej w Elblągu przeciez co tam sie dzieje to dla dzieci katorga musza wchodzic z skreconymi nogami do gory na 2 pietro a co mówić o dzieciach niepelnosprawnych na wózkach pielegniarki współczuje im za to co robia powinni byc noszeni na rekach w jakim miejscu pracuja a nasze wladze nic nie robia nawet z Nowego Dworu rodzice przyjeżdżają kiedy to bedzie oddzial na 21 wiek

 5. 5
  +7
  ~ Miastowy
  Wtorek, 04.12

  Wyburzyć starą komendę straży przy Bema i w jej miejscu wybudować nową, proponowana lokalizacja to będzie masakra. Współczuję strażakom wyjazdu do pożaru w mieście w godzinach szczytu - korki na Łęczyckiej, Bema, Mickiewicza, barierki że samochody nie mają gdzie zjechać. Czemu wszystkie służby mundurowe chcą wywalić na obrzeża miasta (policję na zatorze na lotniczą, straż na łęczycką), chaos w śródmieściu ma zapanować?

 6. 6
  --1
  ~ Budoo
  Wtorek, 04.12

  Tadd- lokalizacja jest dobra, czy naprawdę wydaje się wszystkim, że centrum dowodzenia powinno być w centrum.? Dojazd na miejsce zdarzenia nie zależy od lokalizacji komendy, bo nawet ze środka miasta można jechać z problemami. Obecnie Straż Pożarna to jednostka ratownicza-gaśnicza stąd często akcje ratunkowe prowadzone są poza miastem.

 7. 7
  +5
  ~ Tadd
  Wtorek, 04.12

  ~ Budoo jeździsz tamtędy ? Zdecydowanie najlepszy pomysł na lokalizacje straży mają Amerykanie. Ale u nas musi być duże i piękne.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.