Czwartek, 23.01.2020, Imieniny: Maria, Ildefons, Rajmund
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

No to jazda! Długo oczekiwany wiadukt na Zatorze uroczyście otwarty

06.10.2018, 13:14:00 Rozmiar tekstu: A A A
No to jazda! Długo oczekiwany wiadukt na Zatorze uroczyście otwarty
Fot. Ryszard Biel

Mieszkańcy Zatorza prosili o to od lat. Od dzisiaj (6 października) nie muszą już czekać na przejeździe kolejowym, aby wydostać się do centrum miasta. Wiadukt w ciągu ul. Lotniczej wraz z systemem dróg dojazdowych właśnie został otwarty.

Jedna z największych i najdroższych elbląskich inwestycji ostatnich lata została udostępniona mieszkańcom. Wiadukt na Zatorze, bo o nim mowa, w sobotę (6 października) przed południem, został oficjalnie otwarty. Przecięcia wstęgi dokonał Witold Wróblewski, prezydent miasta, w towarzystwie: Gustawa Marka Brzezina, marszałka warmińsko-mazurskiego, Marka Ignatowskiego, prezes zarządu MTM - wykonawcy inwestycji i Janusza Nowaka, wiceprezydenta Elbląga.

Miałem zaszczyt i przyjemność być współtwórcą Strategii rozwoju Elbląga, która została przyjęta przez radę miejską w 1996 roku. Już wtedy wpisano połączenie Zatorza z miastem wiaduktem. Minęło wiele kadencji. Dzisiaj to życzenie stało się faktem. Oddajemy do użytku obiekt, który bezproblemowo będzie łączył Zatorze z miastem. Jak jest to ważne widzą ci, którzy korzystają z przejazdu

- mówił Witold Wróblewski podczas uroczystego otwarcia wiaduktu.

Prezydent podziękował, tym, którzy przyczynili się do realizacji tego zadania, w tej grupie znalazł się marszałek, wykonawcy, a także pracownicy Ratusza. Słowa podziękowania skierował również do mieszkańców Zatorza.

To była wielka inwestycja, ingerująca w tkankę miejską, pełna uciążliwości, za to przepraszam, ale już dzisiaj przechodzi to do historii

- dodał Witold Wróblewski.

Słowa uznania pod adresem Witolda Wróblewskiego skierował z kolei marszałek obecny na uroczystości.

Szczególne uznanie dla pana Witolda Wróblewskiego, bo nie obiecuje, a realizuje. Jest konsekwentny w działaniu. W tej kadencji powstał projekt inwestycji, która przez lata była oczekiwana i wskazywana przez mieszkańców. Zrealizował projekt, montaż finansowy. Zrealizowana została sama inwestycja. Dzisiaj można poruszać się z centrum na Zatorze. Na uwagę zasługuje fakt wykorzystania pieniędzy unijnych. Pan prezydent mówił, że jest to w ramach Zintegrowanej Inwestycji Terytorialnej. Analizowałem to. Sam Elbląg pozyskał ponad 150 mln zł w tej kadencji pieniędzy unijnych. Wiem, że pan prezydent ma w zanadrzu jeszcze inne projekty

- mówił Gustaw Marek Brzezin, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego.

Podczas uroczystego otwarcia inwestycji dyplomy podziękowaniami przekazano również firmom i osobom, które pracowały przy powstaniu inwestycji. W tym gronie znaleźli się m.in. autorzy projektu z firmy Znak, jak i wykonawcy z firmy MTM z Gdyni oraz marszałek Gustaw Marek Brzezin, wiceprezydent Elbląga Janusz Nowak, prezesi spółek miejskich: EPEC i EPWiK, szefostwo PKS oraz Zarządu Dróg.

Wiadukt został również poświęcony przez obecnych na uroczystości proboszczów parafii: Trójcy Świętej i św. Jerzego. Wierni wyznania rzymsko-katolickiego mogą więc korzystać z nowej inwestycji bez obaw.

Budowa wiaduktu wraz z drogami dojazdowymi kosztowała 35 mln zł (15 mln zł z dofinansowania - ponad 12,2 mln zł z RPO Warmii i Mazur na budowę dróg dojazdowych i ok. 2,7 mln zł z PKL) Inwestycja rozpoczęła się we wrześniu 2017 r. Polegała na budowie wiaduktu w ciągu ulic Lotniczej i Skrzydlatej, budowie dróg dojazdowych do wiaduktu i przebudowie kanalizacji deszczowej w ciągu alei Grunwaldzkiej (na odcinku od Lotniczej do rzeki Kumieli).
 

 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 15

%60.0 %40.0


Galeria / Wiadukt Lotnicza otwarty ( zdjęć 95 )
Dodano: 2018-10-06 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (43)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +31
  ~ pampi - ZAWADA
  Sobota, 06.10

  To bardzo dobra informacja dla elblążan . Z tym świeceniem wszystkiego co tylko jest możliwe , to lekka przesada . : )

 2. 2
  +15
  ~ Ja
  Sobota, 06.10

  Brawo dla Zarządu Dróg!

 3. 3
  +18
  ~ Korytarze
  Sobota, 06.10

  Brawo urzędnicy UM, brawo budowlańcy, brawo mieszkańcy Zatorza i Elblazanie.

 4. 4
  +22
  ~ Fredry
  Sobota, 06.10

  Dziękujemy budowlańcom i urzędnikom. To jest dobra wiadomość

 5. 5
  +15
  ~ joki
  Sobota, 06.10

  Byłem, zobaczyłem. Super. Pięknie to wygląda. Jest też ścieżka rowerowa i chodniki dla pieszych. Panowie kandydaci Missan i Wilk nie damy sobie wmówić, że Elbląg jest w ruinie. Rozsądni głosują na ekipę Wróblewskiego.

 6. 6
  +14
  ~ Budowniczy
  Sobota, 06.10

  Dobra robota. Brawo budowlancy i Zarząd Dróg

 7. 7
  +24
  ~ endak
  Sobota, 06.10

  A z radnych na otwarciu tylko Czyżyk, Derlukiewicz, Klim i Burkhardt, czyli 4 na 25. Chyba że kogoś nie widziałem. Przecież do największa inwestycja tej kadencji. Nikogo z PiS, to takie małostkowe.

 8. 8
  +4
  ~ Koniec
  Sobota, 06.10

  Lecyk był

 9. 9
  +9
  ~ Ok
  Sobota, 06.10

  Dobra robota

 10. 10
  +12
  ~ endak
  Sobota, 06.10

  Jeżeli był to brawo, ale Wilka i innych posłów nie było.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.