Środa, 21.08.2019, Imieniny: Joanna, Kazimiera, Franciszek
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

W sobotę wielkie otwarcie, pojedziemy nowym wiaduktem. Piesi nadal poczekają przed szlabanem

04.10.2018, 12:00:53 Rozmiar tekstu: A A A
W sobotę wielkie otwarcie, pojedziemy nowym wiaduktem. Piesi nadal poczekają przed szlabanem
Fot. Ryszard Biel

Przez ostatni rok ulica Lotnicza i okolice wyglądała jak wielki plac budowy. W tej chwili prace już zakończono, a w okolicach dworca wyrósł wiadukt na Zatorze. Kierowcy pojadą nim już w najbliższą sobotę, 6 października. Tego dnia, o godz. 11, odbędzie się uroczyste otwarcie inwestycji.

Prace są już zakończone, W tej chwili trwają procedury odbiorowe. Skończyliśmy duże zadanie inwestycyjne. Tak naprawdę otwieramy dzielnicę Zatorze dla całego miasta. Dojazd, który do tej pory był ograniczany ruchem pociągów i szlabanami. W tej chwili przestaje być uciążliwy. Chcę zaprosić wszystkich mieszkańców na uroczyste otwarcie wiaduktu, które odbędzie się w sobotę, 6 października, o godz. 11 otwieramy wiadukt

- mówi Witold Wróblewski, prezydent Elbląga.

Budowa wiaduktu wraz z drogami dojazdowymi rozpoczęła się we wrześniu ubiegłego roku. Udało się ją ukończyć w zaplanowanym terminie. Głównym wykonawcą inwestycji była gdyńska firma MTM. Całe przedsięwzięcie kosztowało 35 mln zł. Z tego ponad 15 mln to zewnętrzne dofinansowanie - ponad 12,2 mln zł z RPO Warmii i Mazur na budowę dróg dojazdowych i ok. 2,7 mln zł z Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa na budowę wiaduktu.

Otwarcie wiaduktu to dobra wiadomość dla kierowców. Troszkę gorsza dla pieszych. Przejście dla nich, a także dla rowerzystów, znajduje się w ciągu wiaduktu, ale to zdecydowanie wydłuża im drogę na Zatorze. Nie udało się wybudować tunelu pod torami, który miał być dla nich ułatwieniem, bo oferty zgłoszone do przetargów niemal dwukrotnie przekraczają budżet tego zadania. Miasto przekonuje, że jeszcze z tej inwestycji nie zrezygnowało. Jeśli jednak nie uda się wykonać przejścia podziemnego, przy wiadukcie powstaną windy. Do tego czasu piesi, jak do tej pory mogą korzystać z przejścia na przejeździe kolejowym.

W ciągu wiaduktu znajduje się ścieżka rowerowa i chodnik. Tunel miał być dodatkowym ułatwieniem, ale wychodzimy naprzeciw pieszym. Od poniedziałku, 8 października, planowane jest wygrodzenie przejścia na przejeździe kolejowym. Tymczasowo zachowane zostanie tam przejście dla pieszych i nadal będzie ono regulowane rogatkami

- mówi Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga. 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 7

%42.9 %57.1


Komentarze do artykułu (23)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +24
  ~ jjj
  Czwartek, 04.10

  normalnie jak otwarcie nowego swiata w GTA :)

 2. 2
  --30
  ~ twój podpis
  Czwartek, 04.10

  To standard u betonowego Witolda. Most UE skopany od urodzenia, wiadukt na Zatorze tylko dla kierowców i rowerów, a piesi dymają dookoła. Podziękujemy ci wróbel już 21 października

 3. 3
  --37
  ~ straszne
  Czwartek, 04.10

  UE nie pozwala robić chodników na mostach, już na moście UE nie pozwolili

 4. 4
  +36
  ~ Gburek ogórek
  Czwartek, 04.10

  Co za durnie komentują ten fakt. Puknijcie się w wasze zakute łby. Jeśli kogoś nie lubicie, to nie musicie tego ujawniać na tym forum. W najbliższym czasie swoją nienawiść możecie przekazać na kartach do głosowania.

 5. 5
  +33
  ~ b
  Czwartek, 04.10

  i takich inwestycji w tym NASZYM ELBLĄGU trzeba!!!!!!!

 6. 6
  +33
  ~ Ja z ośku
  Czwartek, 04.10

  Ludzie o co wam chodzi? Przecież jest chodnik na wiadukcie, po jaką cholere tam jeszcze jakieś durne windy? Żeby dzieci się nimi bawiły i niedługo później były zepsute? Nie prościej zrobić kładkę nad torami?? I taniej przy okazji...

 7. 7
  --13
  ~ wist
  Czwartek, 04.10

  A ile pieniędzy dołożyły miejskie firmy EPEC, EPWiK? Czy ten wiadukt da panu Wróblewskiemu reelekcję? A stagnacja i marazm jest w naszym mieście wszech obecna, tak czy nie tak?

 8. 8
  --12
  ~ oburzony
  Czwartek, 04.10

  dlaczego tam przy zjeździe z tego mostu nie ma ronda

 9. 9
  --4
  ~ sztab
  Czwartek, 04.10

  Proszę się nie czepiać rondo jest planowane w przyszłej kadencji

 10. 10
  --3
  ~ Kuropatwa
  Czwartek, 04.10

  Brawo prezydenci Nowak i Wróblewski, brawo urzędnicy, brawo budowlańcy z Gdańska z MTM. BRAWO Elblazanie, brawo mieszkańcy Zatorza.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.