Wtorek, 16.07.2019, Imieniny: Maria, Stefan, Eustachy
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Gdańska firma wybuduje kolejny park handlowy w Elblągu. Pozwolenie już ma

12.09.2018, 07:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Gdańska firma wybuduje kolejny park handlowy w Elblągu. Pozwolenie już ma
źródło: http://rwsgroup.pl

W Elblągu powstanie kolejny park handlowy. "Wyrośnie" obok Lidla przy ul. Portowej. Gdańska firma, odpowiedzialna za tę inwestycję, właśnie otrzymała pozwolenie na jego budowę. Na pierwsze zakupy elblążanie będą się mogli tam wybrać w kwietniu przyszłego roku.

O tym, że niebawem rozpocznie się budowa parku handlowego przy ul. Portowej, poinformowała na stronie internetowej gdańska firma RWS Investment Group, która zakupiła ten teren od miasta.

Planowane jest rozpoczęcie prac budowlanych nad obiektem handlowym w Elblągu przy ul. Portowej. Budynek o powierzchni 2400 metrów kwadratowych otrzymał pozwolenie na budowę

- informuje inwestor.

Prace ruszą niebawem. Termin otwarcia nowego obiektu zaplanowano na kwiecień 2019 roku.
Inwestor zdradza również jakie marki otworzą swoje sklepy w nowym obiekcie.

Głównymi najemcami będą między innymi: Rossmann, Martes Sport, KiK oraz sklep zoologiczny

- informuje RWS Investment Group.

Przypomnijmy. Gdańska firma w lipcu ubiegłego roku wygrała miejski przetarg na zakup prawie półhektarowej działki przy skrzyżowaniu ulic Browarnej i Portowej. Za teren, na którym niebawem wyrośnie park handlowy, zapłaciła 1,1 mln zł.

To nie jedyny taki zakup tego inwestora w Elblągu. Pod koniec 2016 roku RWS za 1 mln 680 tys. zł zakupiła w miejskim przetargu ponad półhektarową działkę pomiędzy ulicami Komeńskiego i Kochanowskiego. W tym miejscu niedawno otworzono małe centrum handlowe. Prace przy jego budowie lutym br. Powierzchnia zabudowa powstałego obiektu wynosi ok. 2250 m2. Obecnie funkcjonują tam sklepy tj. Rossmann, Pepco, sklep sportowy Martes czy RTV Euro AGD.

 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 3

%33.3 %66.7


Komentarze do artykułu (14)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +18
  ~ Ploterek
  Środa, 12.09

  A Decathlona nie otworzą w Elblągu, ni ch*ja :/

 2. 2
  +1
  ~ Kouporal
  Środa, 12.09

  Po ci Decathlon, teraz najważniejsze są strzelnice i inne formy szkolenia wojsk obrony terytorialnej. Stąd musimy się doskonalić w zadaniach obronnych bo lada dzień może nastąpić wrogi atak na nasz kraj. Bądź czujny-wróg nie śpi.

 3. 3
  +8
  ~ ;)
  Środa, 12.09

  Dresblongi się ucieszą, kolejny sklep sportowy

 4. 4
  --5
  ~ Elblążanin
  Środa, 12.09

  Kolejny park handlowy. A inwestycji prorozwojowych kreujących miejsca pracy jak nie było tak nie ma. Stracona kadencja. Gdzie obietnice prezydenta WW o rozwoju miasta? Nie musi być tak dalej.

 5. 5
  +14
  ~ Do :)
  Środa, 12.09

  ... Ty pewnie byś się ucieszył glabie z monopolowego!

 6. 6
  +2
  ~ Przesmiewca
  Środa, 12.09

  @Elblążanin, czyli Twoim zdaniem otwieranie nowych sklepów w żaden sposób nie generuje nowych miejsc pracy? Czyli sprzedawać tam będą ludzie z Gdańska tak?

 7. 7
  +10
  ~ Yke
  Środa, 12.09

  Do Prześmiewca Częściowo masz rację, to też jest miejsce pracy, ale rozwój generuje produkcja czyli zakłady produkcyjne, ten typ gospodarki w głównej mierze napędza rozwój kraju. Park handlowy to usługa, kto będzie korzystał z usług, kupował, jeżeli nie będzie produkcji. Jest jeszcze druga strona medalu, sklep sieciowy typu Lidl, Biedronka daje prace np. 20 osobom, ale zabiera prace np 30 osobom poprzez upadek małych sklepów ( sprzedawcy, hurtownie, zaopatrzenie itp ) Jest dużo danych na ten temat w internecie. Pozdrawiam

 8. 8
  +1
  ~ Ploterek
  Środa, 12.09

  Jaka produkcja, jakie zakłady? Co chcesz produkować w Elblągu? W sumie to można wszystko, ale jest jeden problem, taki bardzo ważny. Żeby otworzyć fabrykę, czy tam firmę produkcyjną, potrzeba fachowców, fizyczni zawsze się znajdą. Potrzeba inżynierów, których w Elblągu nie ma, bo nie ma tutaj żadnej Politechniki, a Ci Elblążanie i Elblążanki, którzy kończą Polibudę, to raczej znajdują pracę w miejscu studiowania albo w innych miastach, gdzie działa przemysł. W Elblągu brak wykwalifikowanych kadr. Magistrów po marketingu, zarządzaniu i administracji to u Nas pełno, ale takich nie potrzeba. Otworzyłbyś firmę, wiedząc, że będziesz miał problem ze znalezieniem fachowców?

 9. 9
  +6
  ~ wyborca antypartyjny
  Środa, 12.09

  I gitara!!! Elblag za lewicy sie buduje te pastwiska od lat zagospodarowuje a inni nic i nic nie zrobili i nie zrobią.Mam nadzieje na totalna kleske prawicy.Brawo Panie Witoldzie Wroblewski.Elblag potrzebuje dobrego gospodarza.

 10. 10
  0
  ~ wist
  Środa, 12.09

  Jakie hasło powinien mieć p. Wróblewski? Elbląg miastem handlowym.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.