Niedziela, 17.11.2019, Imieniny: Maria, Edmund, Marek
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Przy Stawidłowej 3 rośnie Dom pod Cisem. Buduj z nami, zachęca ESWIP

05.09.2018, 13:02:00 Rozmiar tekstu: A A A
Przy Stawidłowej 3 rośnie Dom pod Cisem. Buduj z nami, zachęca ESWIP
Fot. Ryszard Biel

Po ponadstuletnim budynku przy ul. Stawidłowej nie ma już śladu. W jego miejscu rośnie Dom pod Cisem. To nazwa obiektu, w którym swoje miejsce znajdzie m.in. dom sąsiedzki dzielnicy Zawodzie. Dzisiaj (5 września) ESWIP zaprosił dziennikarzy na śniadanie na budowie, aby przekazać za naszym pośrednictwem poprosić elblążan o wsparcie.

Wybudowany w 1900 roku budynek przemysłowy przy ul. Stawidłowej 3 w ostatnich latach nieużytkowany, niszczał. Do czasu... W ubiegłym roku nieruchomość od miasta przejęło Elbląskie Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Pozarządowych, z myślą o wybudowaniu tam obiektu na potrzeby prowadzonych przez siebie działań. Wiosną plan zaczął nabierać realnych kształtów. Znaleziono wykonawcę zadania - firmę Elzambud i prace ruszyły.

Dziś po starym obiekcie, którego adaptację wykluczał jego stan techniczny, nie ma już śladu. W jego miejsce rośnie Dom pod Cisem.

W tej chwili kończymy już konstrukcję parteru. Jeszcze dzisiaj planujemy betonowanie stropu, więc już niebawem będziemy mogli przystąpić do budowy pierwszego piętra. Po małych problemach, które wystąpiły podczas prac przy fundamentach, próbujemy wrócić do harmonogramu, tak aby dotrzymać terminu i oddać obiekt pod koniec czerwca przyszłego roku

- mówi Paweł Lemanowicz, kierownik budowy.

Obiekt, który powstanie przy Stawidłowej 3, z zewnątrz do złudzenia będzie przypominał ten z 1900 roku. To jednak nie będzie jedyne nawiązanie do historii obiektu - stare cegły, które udało się uratować z rozbiórki, ozdobią jedną ze ścian, a z belek stropowych wykonane zostaną meble zewnętrzne.

Nowe natomiast będzie przeznaczenie budynku. Będzie on siedzibą Centrum Integracji Społecznej i Domu Sąsiedzkiego dla mieszkańców Zawodzia. Powstanie w nim również sklep społeczny. Sprzedawane tam będą m.in.: meble, sprzęt gospodarstwa domowego, które w pracowniach CIS otrzymają drugie życie.

Koszt budowy Domu pod Cisem to 4,1 mln zł, z czego większość stowarzyszenie pozyskało, jak czytamy na jego stronie, z funduszy unijnych, Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych i Urzędu Miejskiego w Elblągu.

W tej chwili Stowarzyszenie potrzebuje jeszcze około 100 tys. zł, aby wyposażyć budynek.

Gdy dostaniemy już klucze do tego budynku, to bez tych pieniędzy będzie niosło się po nim echo. W związku z tym rozpoczynamy dzisiaj zbiórkę pieniędzy na zakup wyposażenia do tych wszystkich pracowni centrum i domu sąsiedzkiego pod hasłem "Budujemy Dom pod Cisem. Buduj razem z nami". Prosimy mieszkańców Elbląga o to, aby zechcieli trochę dołożyć się finansowo do zakupu wyposażenia tego budynku. Chodzi o m.in. meble do hostelu, lady do sklepu, czy narzędzia do pracowni. Całość będzie kosztowała ok. 100 tys. zł. To jest wkład własny do projektu. Budowa domu to jest wielki wysiłek finansowy dla naszego stowarzyszenia, ale musimy to zrobić, aby mieć narzędzie do sprawnego, dobrego, skutecznego działania na rzecz osób, którym jest w życiu trudniej, które potrzebują tego

- przekonuje Arkadiusz Jachimowicz, prezes zarządu ESWIP.

Wspomóc ESWIP można na kilka sposobów, m.in. wpłacając pieniądze na konto, kupując cegiełki, a nawet usługi, które w przyszłości będą świadczone w Domu pod Cisem. Więcej informacji znajdziemy na stronie internetowej lub dzwoniąc pod numer 573 444 460.
 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 9

%77.8 %22.2


Galeria / ESWiP budowa Domu pod Cisem ( zdjęć 16 )
Dodano: 2018-09-05 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (6)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --3
  ~ becia
  Środa, 05.09

  po co taki dom tym nierobom z Jachimowiczem na czele.? Oni tam na Jaszczurczego siedzą i kaweczki piją, nie robią nic pożytecznego, tak jak i Kulasiewicz

 2. 2
  --1
  ~ Popieram
  Środa, 05.09

  Dobrze, że w Elblągu nad rzeką nie będzie straszyła już ruina, a za to powstanie ciekawy obiekt.

 3. 3
  +7
  ~ Prezes
  Środa, 05.09

  Zwróć się do olsztyna po kasę bo olsztyn tak dzieli że na olsztyn i mazury jest dofinansowanie. A Elbląg musi damdobie że wszystkim radzić. To jest zwykle dziadostwo. Może wreszcie zaczniecie olsztynowi rozkazywac a nie jak strusie z głową w piasku.

 4. 4
  +7
  ~ Prawda
  Środa, 05.09

  Jak jest z dofinansowaniem instytucji która reprezentujedz. Ile pieniędzy daje olsztyn dla Elbląga. Nic.

 5. 5
  0
  ~ M
  Czwartek, 06.09

  „becia” - zapraszam do eswipu na 5 dni do pracy, po 8 godzin. Pokaże Pani na co Panią stać, bo zapewne jest Pani unikatowa w każdej dziedzinie zawodowej, No i będzie miała Pani okazję sprawdzić czy praca tych ludzi polega na piciu kawy :)

 6. 6
  +4
  ~ niedziennikarz
  Czwartek, 06.09

  Przyszli, zjedli tort i ..... się rozeszli

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.