Poniedziałek, 6.04.2020, Imieniny: Katarzyna, Celestyna, Wilhelm
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Miasto łączy siły z deweloperem. Będą nowe sygnalizacje i remont Sadowej

21.02.2018, 14:15:00 Rozmiar tekstu: A A A
Miasto łączy siły z deweloperem. Będą nowe sygnalizacje i remont Sadowej
Fot. Ryszard Biel

Spore inwestycje drogowe szykują się w najbliższych latach w obrębie ulic Sadowej i Komeńskiego. Na skrzyżowaniach obu tych ulic z aleją Grunwaldzką powstaną sygnalizacje świetlne. Kompleksowego remontu doczeka się również odcinek ul. Sadowej od Grunwaldzkiej do Kochanowskiego. Zadania te mają na celu poprawić bezpieczeństwo w tym rejonie i usprawnić ruch pojazdów w związku z budową nowego osiedla mieszkaniowego przy ul. Sadowej.

Powstające od pół roku Osiedle Sadowa, będzie jedną z największych tego typu inwestycji mieszkaniowych ostatnich lat w Elblągu. Na osiedlu powstanie łącznie 5 budynków mieszkalnych z 370 mieszkaniami. Z budową nowych mieszkań w tym miejscu wiązać się będzie większy ruch pojazdów. Aby go rozładować konieczne są inwestycje drogowe. Miasto wspólnie z deweloperem podjęło w tym kierunku współpracę. Jej efektem jest tzw. umowa drogowa, która dziś (21 lutego) zawarta została w siedzibie Szkoły Podstawowej nr 16 przy ul. Sadowej. Umowę podpisali prezydent Witold Wróblewski i Włodzimierz Powązka, deweloper budujący Osiedle Sadowa.
 

Od wielu lat, kiedy zajmuję się polityką inwestycyjną miasta, staramy się włączać inwestorów, którzy realizują swoje przedsięwzięcia w Elblągu, w nasze komunalne połączenia i układy komunikacyjne. Dzisiaj chciałbym serdecznie podziękować deweloperowi budującemu Osiedle Sadowa za podjęcie tematu i konstruktywne podejście. W umowie drogowej zawarte są zadania, które poprawią system komunikacyjny z ważną ulicą naszego miasta, jaką jest aleja Grunwaldzka. Będzie to połączenie sił Miasta z inwestorem

– mówił podczas konferencji prasowej tuż przed podpisaniem umowy drogowej prezydent Witold Wróblewski.

W umowie drogowej zawarto, zadania, jakie mają być zrealizowane oraz podział obowiązków i terminy realizacji prac.
 

Część kosztów tego przedsięwzięcia podniesie deweloper. Będzie tak np. w przypadku budowy sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniach Grunwaldzkiej z Komeńskiego i Grunwaldzkiej z Sadową. Dzięki temu skrzyżowania te będą komunikacyjnie bardziej bezpieczne. Wspólnie z inwestorem wyremontujemy i przebudujemy także odcinek ul. Sadowej. Poprawi to komfort mieszkańców, którzy mieszkają już przy tej ulicy, jak również tych, którzy niebawem po zakończeniu budowy Osiedla Sadowa będą tu zamieszkiwali

– zaznaczał Witold Wróblewski.

Jakie dokładnie inwestycje znalazły się w umowie drogowej? Oprócz wspomnianej już budowy sygnalizacji świetlnych na dwóch skrzyżowaniach: Grunwaldzkiej z Komeńskiego i Grunwaldzkiej z Sadową (zadanie z własnych środków wykona deweloper), kompleksowego remontu doczeka się odcinek ul. Sadowej, od Grunwaldzkiej do Kochanowskiego. Remont tej ulicy podzielony został na dwa odcinki. Pierwszy od Grunwaldzkiej do Willowej wykona deweloper, z kolei drugi – od Willowej do Kochanowskiego zrealizuje Miasto.
 

Zakres prac obejmował będzie wzmocnienie nawierzchni jezdni ul. Sadowej poprzez ułożenie nowej nakładki asfaltowej, a także przebudowę chodników wraz ze zjazdami po obu stronach ulicy

– informuje Piotr Kaczmarczyk, menedżer sprzedaży Osiedla Sadowa.

Harmonogram prac przewiduje, że wszystkie prace zostaną zrealizowane w latach 2018-2021.
 

W pierwszej kolejności, do listopada tego roku, na własny koszt wykonamy dodatkową drogę dojazdową do osiedla, dzięki czemu zyska ono bezpośrednie połączenie z ul. Komeńskiego. Planowany łącznik powstanie na wysokości stacji kontroli pojazdów przy Komeńskiego i pozwoli rozłożyć ruch pojazdów

– zapowiada deweloper Włodzimierz Powązka.

W kolejnych etapach, najdalej do końca 2019 r. uruchomione zostaną sygnalizacje świetlne na obu skrzyżowaniach, a do końca 2021 r. wykonana zostanie przebudowa jezdni i chodników na Sadowej (po zakończeniu budowy Osiedla Sadowa).
 


Po podpisaniu umowy, deweloper obdarował uczniów SP 16 specjalnymi kamizelkami odblaskowymi z logo szkoły i inwestora, które poprawią widoczność dzieci poza szkołą.

Redakcja

Oceń tekst:

Ocen: 5

%80.0 %20.0


Galeria / Miasto łączy siły z deweloperem. ( zdjęć 12 )
Dodano: 2018-02-21 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (17)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +9
  ~ zbulwersowany
  Środa, 21.02

  A o co chodzi z tymi dziećmi, ze szkołą? Czy oni mają jakieś wkład w tą inwestycję? Czy rodzice tych dzieci zostali zapytani o zgodę, żeby ich dzieci były wykorzystane do kampanii?

 2. 2
  +9
  ~ Maczeta.
  Środa, 21.02

  Totalne dno mentalne,łasić się deweloperowi za kawałek asfaltu na drodze.Czekamy na remont amfiteatru w Parku Dolinka....??

 3. 3
  +11
  ~ Wkurzony
  Środa, 21.02

  Czy wreszcie ktoś zajmie się postawieniu znaku zakazu parkowania w okolicy szkoły na sadowej w kierunku grunwaldzkiej?? Może zainteresuje się nasz Pan Prezydent Miasta oraz policja co dzieje się na tej ulicy????? Ulica nie przejezdna bo pełno samochód stoi. Czy w ogóle ktoś z urzędu miasta kontroluje to ????

 4. 4
  +12
  ~ jako komisja panu zabraniam
  Środa, 21.02

  kolejne swiatla na zakorkowanej Grunwaldzkiej zeby zadowolic garstke klientow dewelopera? Skandal

 5. 5
  +6
  ~ zainteresowany
  Środa, 21.02

  A odpływ wody z tej ulicy i osiedla będzie ?

 6. 6
  +9
  ~ Do mieszkańców.
  Środa, 21.02

  Dziś w olsztynie podpisano umowę na 24 tramwaje za kwotę 206 189 793 zł.

 7. 7
  +4
  ~ CBA
  Środa, 21.02

  ile poszło pod stołem ?

 8. 8
  +11
  ~ wiadomo
  Środa, 21.02

  Na Grunwaldzkiej widziałbym: nowe jezdnie (dwie), nowe tory tramwajowe (dwa), nowe chodniki i drogi dla rowerów. Do tego jakiś remoncik dróg, w których ciągu owa ulica się znajduje (Pasłęcka, Tysiąclecia). Wtedy byłoby w ogóle o czym pisać.

 9. 9
  +7
  ~ Jez
  Środa, 21.02

  Może by ktoś się zajal sygnalizacja w Elblągu bo to chyba jakiś kretyn ustawial a w szczególności światła na skrzyżowaniu nowowiejskiej i 12 lutego one się nieraz zawieszają i wyjechać z nowowiejskiej to trzeba czekać pona 5 min zenada

 10. 10
  +9
  ~ pytający
  Środa, 21.02

  Czy ktoś mi odpowie, co to za nowa ulica powstała za przedszkolem przy ulicy Karowej? Nie ma żadnego znaku, czy to ulica, czy chodnik, a jak ulica, to którędy maja chodzić ludzie, dzieci? Idę z dzieckiem, a tu nagle jedzie samochód na parking pod nowym Sądem! Kto ma pierwszeństwo? Nie ma żadnych znaków, kierowca uznaje, że to ulica, bo zdjęli słupki więc jedzie. Co na to UM, Policja, a Sad obok. Czy kogoś to obchodzi, że tamtędy chodzą dzieci wychodzące z lodowiska?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.