Piątek, 23.02.2018, Imieniny: Romana, Izabela, Damian
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Jar jest już w formie. Zobacz nowo otwartą bieżnię sportową przy szkole na Korczaka

19.06.2017, 15:40:43 Rozmiar tekstu: A A A
Jar jest już w formie. Zobacz nowo otwartą bieżnię sportową przy szkole na Korczaka
Fot. Ryszard Biel

Liczy trzy tory, ma 200 m długości i została zbudowana z poliuretanu. To nowa sportowa bieżnia, która dziś (19 czerwca) oficjalnie oddana została do użytku elblążan na terenie Zespołu Szkół nr 1 przy ul. Korczaka. Z wartej prawie 370 tys. zł bieżni korzystać będzie można także po zmroku, dzięki zamontowanym wokół niej reflektorom. Zrealizowana ze środków Budżetu Obywatelskiego inwestycja, w 2015 r. zdobyła poparcie aż 611 mieszkańców okręgu nr 2.

To cieszy, że w Budżecie Obywatelskim wygrywają szkoły, na terenie których powstają różnego rodzaju place zabaw, czy w tym przypadku bieżnia do lekkiej atletyki. Jak widać jest to potrzebne, bo przygotowywane na to wnioski zyskują poparcie społeczeństwa. Będziemy więc to dalej robić

– podkreślił podczas uroczystego otwarcia bieżni prezydent Witold Wróblewski.

Dawną okrężną bieżnię żużlową wokół szkolnego boiska trawiastego, zastąpiła od niedawna nowa o nawierzchni poliuretanowej. Trzytorowy obiekt o długości 200 m, posiada przedłużony do 60 m prosty odcinek zakończony skocznią do skoku w dal. Bieżnia została odwodniona i podłączona do kanalizacji deszczowej. Ponadto wokół obiektu ustawione zostały nowe lampy LED, które zastąpiły stare i wysłużone oświetlenie.

Bieżnia potrzebna jest w każdej szkole, tym bardziej w naszej, dużej i sportowej szkole, która liczy prawie tysiąc uczniów. Bieżnia będzie służyć przede wszystkim uczniom szkoły, ale też mieszkańcom Elbląga. Teren szkoły nie jest zamykany po południu na kłódkę. Śmiało więc można będzie z niej korzystać. Miałem już okazję ją wypróbować i przyznam, że bardzo przyjemnie się po niej chodzi. Jest miło i elastycznie. Myślę, że stawy kolanowe, które trochę cierpią przy bieganiu po betonie, będą tu miały trochę wolnego

– zachęca Bogusław Milusz, dyrektor Zespołu Szkół nr 1.

Realizacja inwestycji trwała około 3 miesięcy. Jeszcze przed końcem 2016 roku Miasto podpisało umowę z wykonawcą, którym była elbląska firma Bullait. Ze względu na panujące od stycznia zimowe warunki, pierwsze prace budowlane rozpoczęły się w marcu i zakończyły na początku czerwca.

Początkowo Miasto chciało poszerzyć zakres tego zadania o budowę m.in. koła do pchnięcia i rzutu kulą oraz renowację obecnego trawiastego boiska piłkarskiego. Obiekt planowano również wyposażyć w kamery monitoringu, ławki, kosze na śmieci, barierki ochronne, stojaki na rowery i nowe chodniki. W ten sposób powstać miał drugi w mieście Orlik lekkoatletyczny (pierwszy otwarto w zeszłym roku przy SP nr 15 na ul. Modlińskiej).

Dodatkowe środki na ten cel Magistrat zamierzał pozyskać z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Niestety we wrześniu 2016 r. do ratusza wpłynęła informacja o nieprzyznaniu dofinansowania. Wobec tego Miasto wróciło do pierwotnego zamierzenia, jakie widniało we wniosku, który złożyła do Budżetu Obywatelskiego Małgorzata Dubnowska-Borczak.

Oprócz tradycyjnego przecięcia wstęgi na nowo otwartym obiekcie, w ramach uroczystości odbył się również bieg sztafetowy w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół nr 1. Zebrani mieli też okazję obejrzeć pokaz szkolnego zespołu mażoretek.

Przebudowa bieżni przy Zespole Szkół nr 1 na ul. Korczaka pochłonęła ze środków Budżetu Obywatelskiego 369 tys. 417 zł.

Rafał Kadłubowski
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%0.0 %100.0


Galeria / Otwarcie nowej bieżni przy SP 11 n aKorczaka ( zdjęć 36 )
Dodano: 2017-06-19 | Fot. Ryszard Biel

Komentarze do artykułu (12)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +2
  ~ wist
  Poniedziałek, 19.06

  P. Wróblewski czy nie wygrywają - BO - te szkoły w których są zaprzyjaźnieni / przypadkowo / koledzy?

 2. 2
  +3
  ~ kolo
  Poniedziałek, 19.06

  O i p. Klim się załapał / z 3 osobowego koalicyjnego klubu /, a dlaczego innych radnych prezydent nie doprosił?

 3. 3
  0
  ~ do kola
  Poniedziałek, 19.06

  Prosił i jak widać doprosić się nie mógł

 4. 4
  +5
  ~ Kompromitacja
  Poniedziałek, 19.06

  Popatrzcie mała Ostróda potrafiła zbudować duży stadion piłkarski lekkoatletycznych pełno wymiarowy i nowiutki amfiteatr W Elblągu albo obiekty miniaturki albo ruiny. Wstyd um i prezydent.

 5. 5
  +1
  ~ JarMieszkaniec
  Poniedziałek, 19.06

  Na tej bieżni i boisku spędziłem swoje lata dzieciństwa ... i wielki ból mnie łapie ze bieżnie są wyremontowane ale boisko nie ruszone ... tylko siatki rzucone na odmalowane bramki ....

 6. 6
  --1
  ~ Do klim
  Poniedziałek, 19.06

  Kampania ruszyła?

 7. 7
  +2
  ~ Kręgielna : )
  Poniedziałek, 19.06

  Ale jak to się stało , że przy przecinaniu wstęgi , nie było Pana Wojciecha Rudnickiego ?? A tak.. zapewne nie musiał to Okręg wyborczy NR 2 a on startował z 1 . Nad Jarem to nie Zawada . Ale wiece to ... jest wszystkich mieszkańców ???

 8. 8
  +3
  ~ Patologia .
  Poniedziałek, 19.06

  Robienie kampanii wyborczej w ramach BO, to po to on... służy ?? Do realizacji zadań . które samo miasto jest zobowiązane ??

 9. 9
  0
  ~ do wist
  Wtorek, 20.06

  odpowiadam - NIE. W razie jakichkolwiek pytań, pisz, dzwoń!

 10. 10
  +1
  ~ Ryszard Klim
  Wtorek, 20.06

  Do Klim- kampania samorządowa trwa od listopada 2014, czyli od następnego dnia po wyborach. Pozdrawiam.

 11. 11
  +1
  ~ LSD
  Wtorek, 20.06

  Panie Klim, gdzie Pan zgubił swojego przewodniczącego ?? Co słowem się nie wypowie o EPECu ??

 12. 12
  --1
  ~ Polak.
  Wtorek, 20.06

  heh,rzucili trzy pasy i robią wielką fetę za nasze pieniądze - za taki ich bezczelne draństwo powinni zająć ostatnie miejsca w kolejnych wyborach PS. zamontowali oświetlenie bierzni -ciekawe kto tam po nocy będzie biegał? Obok orlik, który jak dobrze pamietam zamykają już o 20 (a otwierają o 16) - i taki to dostęp do boisk itd. mają dzieci - przychodzą a tam kłódki na płotach... -a jak już otwarte, to jakiś klub sportowy albo jakiś zakład pracy sobie wynajął orlika i dzieci nie mają gdzie grać w piłkę itd. -to jest po prostu żenada i to za nasze pieniądze - nie ma jużtak, że dzieci w szkole się umawiająna boisko aby pograć w piłkę i jak kiedyś przychodzą i jeśli jest zajęte, to albo sięchwilęczekało albo grało z tymi co byli wcześniej albo siędzieliło boisko-teraz starzy grają a dzieci nic

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2018 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.