Środa, 20.01.2021, Imieniny: Fabian, Sebastian
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Drugi Orlik lekkoatletyczny Nad Jarem nie powstanie. Co będzie w zamian?

09.03.2017, 16:00:48 Rozmiar tekstu: A A A
Drugi Orlik lekkoatletyczny Nad Jarem nie powstanie. Co będzie w zamian?
Fot. Ryszard Biel

W połowie tego roku kolejny przyszkolny obiekt sportowy zyska doskonałe warunki do uprawiania lekkiej atletyki. Na terenie Zespołu Szkół nr 1 przy ul. Korczaka rozpoczęła się budowa nowej bieżni o nawierzchni poliuretanowej. Warta prawie 350 tys. zł inwestycja realizowana jest ze środków Budżetu Obywatelskiego. W 2015 r. za przebudową istniejącej bieżni było 611  mieszkańców okręgu nr 2. 

Początkowo Miasto chciało poszerzyć zakres tego zadania o budowę m.in. skoczni do skoku w dal, koła do pchnięcia i rzutu kulą oraz renowację obecnego trawiastego boiska piłkarskiego. Obiekt planowano również wyposażyć w kamery monitoringu, ławki, kosze na śmieci, barierki ochronne, stojaki na rowery i nowe chodniki. W ten sposób powstać miał drugi w mieście Orlik lekkoatletyczny (pierwszy otwarto w zeszłym roku przy SP nr 15 na ul. Modlińskiej).

Dodatkowe środki na ten cel Magistrat zamierzał pozyskać z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Niestety we wrześniu 2016 r. do ratusza wpłynęła informacja o nieprzyznaniu dofinansowania. Wobec tego Miasto wróciło do pierwotnego zamierzenia, jakie widniało we wniosku złożonym do Budżetu Obywatelskiego.

W tym roku przy szkole na Korczaka powstanie nowa trzytorowa bieżnia okrężna o długości 200 m z poliuretanu. Przedłużony do 60 m zostanie też jej istniejący prosty odcinek. Bieżnie zostaną odwodnione i podłączone do kanalizacji deszczowej. Ponadto ustawione zostaną nowe lampy LED, które zastąpią obecne oświetlenie. 

Jeszcze przed końcem minionego roku Miasto podpisało umowę z wykonawcą inwestycji. Ze względu na panujące od stycznia do marca zimowe warunki, pierwsze prace budowlane rozpoczęły się w tym tygodniu. 

Prace zaczęliśmy w poniedziałek od robót rozbiórkowych i korytowania pod budowę nowej bieżni. Rozpoczęliśmy także układanie instalacji elektrycznej pod oświetlenie tego obiektu. Kluczowe dla tego zadania roboty planujemy wykonać na przełomie kwietnia i maja. Wówczas chcemy ułożyć podbudowę pod nawierzchnię sportową bieżni, a po 20 dniach samą nawierzchnię

- informuje Andrzej Stefaniszyn, dyrektor generalny firmy Bullait, która jest wykonawcą robót.

Przebudowa bieżni przy Zespole Szkół nr 1 na ul. Korczaka kosztować będzie Miasto 346 tys. 416 zł i ma się zakończyć do 29 maja 2017 r. 

Rafał Kadłubowski
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Galeria / Nowa bieżnia na terenie ZS nr 1 przy ulicy Korczaka ( zdjęć 16 )
Dodano: 2017-03-09 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1342880725861