Sobota, 6.03.2021, Imieniny: Róza, Wiktor, Jordan
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Drogowcy ruszyli w miasto. Ile kosztować nas będzie łatanie dziur?

21.04.2017, 11:00:49 Rozmiar tekstu: A A A
Drogowcy ruszyli w miasto. Ile kosztować nas będzie łatanie dziur?
Fot. Ryszard Biel

Ulice Grunwaldzka, Łęczycka, Bema, Królewiecka, Ogólna i Piłsudskiego. To w tych miejscach w najbliższych dniach spotkać będzie można drogowców. W Elblągu rozpoczynają się pozimowe remonty cząstkowe jezdni i chodników. Miasto wyłoniło już firmy, które zajmą się realizacją tych prac. Łącznie na ten cel przeznaczony zostanie z budżetu miasta 1 mln 166 tys. zł.

Zimą, w okresie odwilży elbląskie ulice łatane były doraźnie mieszanką asfaltową metodą "na zimno". To pozwoliło na zabezpieczenie uszkodzonych miejsc w jezdni do chwili ich kompleksowego remontu. Teraz przyszedł czas na większy zakres prac remontowych. Miasto w ostatnim czasie zawarło umowy z wykonawcami, którzy zajmą się w tym roku bieżącym utrzymaniem jezdni i chodników. 

Przetarg na remonty cząstkowe jezdni wygrało Przedsiębiorstwo Dróg i Mostów w Elblągu, które zaproponowało, że zrealizuje to zadanie za 954 tys. 724 zł brutto (Magistrat zamierzał przeznaczyć na ten cel 1 mln 229 tys. 998 zł). W zakres obowiązków wykonawcy wejdą remonty nawierzchni jezdni: bitumicznych, betonowych, tłuczniowych, kamiennych i gruntowych, a także konserwacja wpustów kanalizacji deszczowej, konserwacja i odtwarzanie rowów oraz urządzeń odwadniających pasy drogowe.

Część przetargu dotyczącą bieżącego utrzymania miejskich chodników, wygrała natomiast elbląska firma Usługi Brukarskie S.C. Spółka złożyła ofertę na kwotę 212 tys. 146 zł brutto (Miasto zamierzało przeznaczyć na to maksymalnie 269 tys. 270 zł). Zadaniem wykonawcy będą remonty cząstkowe chodników z nawierzchni betonowych, kamiennych i bitumicznych wraz z regulacją urządzeń infrastruktury technicznej. 

W pierwszej kolejności prace remontowe obejmą miejsca, które stanowią niebezpieczeństwo dla pieszych, np. dziury i zapadnięcia chodników. Z kolei przez pierwsze 2-3 tygodnie drogowcy pojawią się na głównych ciągach dróg, w szczególności na tych z udziałem transportu komunikacji miejskiej oraz na ciągach obciążonych dużym natężeniem ruchu. W następnej kolejności wykonywane będą roboty konserwacyjne na pozostałych ciągach, które wymagają takich robót celem utrzymania ich w stanie technicznym, nie zagrażającym ruchowi drogowemu.

W pierwszej kolejności zajmiemy się łataniem największych dziur i wybojów na kilku wytypowanych przez Miasto ulicach. W najbliższych dniach wykonamy prace na Grunwaldzkiej, Łęczyckiej, Bema, Królewieckiej, Ogólnej i Piłsudskiego

- wylicza Krzysztof Czubiński, kierownik Działu Inwestycji w PDiM. 

Oprócz tradycyjnego łatania dziur z wykuciem, wykonawca przystąpi również do ułożenia tzw. dywaników asfaltowych na jezdni, w miejscach gdzie uzupełnianie ubytków jest już nieopłacalne. Tak będzie m.in. w kilku miejscach na ul. Mazurskiej oraz na skrzyżowaniu ulic Hetmańskiej i Tysiąclecia. 

Umowy z wykonawcami podpisano do końca listopada br. 


Rafał Kadłubowski
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%0.0 %100.0


Galeria / Drogowcy ruszają w miasto ( zdjęć 20 )
Dodano: 2017-04-21 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (14)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +8
  ~ Mieszkaniec
  Piątek, 21.04

  Na wyjeździe z Broniewskiego na Ogólną, dziura była zaklejana już kilka razy w tym roku Ale zaklejali ją chyba jakimś zużytym asfaltem,bo znów się pojawiła, a został tylko piasek. Niech zrobią raz, a dobrze.

 2. 2
  +3
  ~ Mieszkaniec ul Matejki
  Piątek, 21.04

  Przy ul. Matejki 7 nie można przejechać samochodem tam w pierwszej kolejności wyremontować!!!

 3. 3
  +6
  ~ wist
  Piątek, 21.04

  P. Wróblewski czy pan wie że na takie - tanie - łatanie dziur Nas / mieszkańców Elbląga / nie stać? Zrobić raz a dobrze, zgodnie z odpowiednią technologią i wiedzą inżynierską.

 4. 4
  +2
  ~ basia
  Piątek, 21.04

  Mam nadzieję, że na Grunwaldzkiej pomiędzy rondem a Gronowem Górnym również!!!!

 5. 5
  0
  ~ Elbląg
  Piątek, 21.04

  Msze miasto nie ma gospodarza w innych miastach taki burdel co jest teraz byłby nie do pomyślenia np.ul. Grunwaldzka na wysokości elzamu w stronę centrum wczoraj wycieli dwie dziury postawili pachołek i nic tam się nie dzieje . Fajnie gdyby jeszcze wydarzył by się wypadek na obwodnicy . Wróbel qrwa weź się za robotę albo spie. .... .

 6. 6
  --2
  ~ mila
  Piątek, 21.04

  Raczki elbląskie należą do elbląga co tam sie dzieje to ludzkie pojęcie przechodzi dziura koło dziury juz nawet nie ma jak ich omijać

 7. 7
  +4
  ~ szaryelblag
  Piątek, 21.04

  Jakość wykonywanych usług przez te wszystkie firmy jest do d...y . Przykłady Mazurska za ZUS w ziemie wyrwy przez miesiąc co najmniej po obu stronach ulicy i oczywście postawione pachołki. Codziennie jeżdzę tędy do pracy, Nic się nie zmienia. Ulice Piłsudskiego, Brzeska, Odrodzenia. Na Browarnej oczywiście remonty studzienek ciekawe kiedy się zaczną znów zapadać. To nie jest tak, że lubimy tylko narzekać. Jak ja coś spier... w pracy to muszę to naprawiać z własnej kieszeni, a Ci "drogowcy" mają to w d***e miasto po raz kolejny zapłaci. I tak co roku. Może czas założyć własną firmę o takiej działalności jak widać można nieźle przyciąć

 8. 8
  0
  ~ Jamaleg
  Piątek, 21.04

  Rozkopane skrzyżowanie grunwaldzka /lotnicza spółka miejska epec która wymienia tam rury pracuje tam od 8 do 13:30 zamiast pracować tak aby jak najszybciej to udroznic , tworzą się niesamowite korki a miasto czyli prezydent ma to głęboko w poważaniu . Ul. Kościuszki jesze trwają pracę brukarskie przy remontowanym odcinku a asfalt już zaczyna się zapadac lub ,, falowac" niepodległości od ronda podpaski do Piłsudskiego w tragicznym stanie i to niecały rok po remoncie. Zatoczka autobusowa na dabka w kierunku centrum przy obrońców pokoju zatoczka wyżej niż ulica . Kto za to odpowiada , co . Odpowiem wam największy paprakl w mieście wasz miłościwie panujący .

 9. 9
  +3
  ~ ccc
  Piątek, 21.04

  A Warszawska? Może prezydent wróblewski( Specjalnie Małą Literą) przejedzie się ta ulicą? Może zrozumie że to jedna z ulic wjazdowych do miasta i jednocześnie wizytówka

 10. 10
  +3
  ~ jjiy
  Piątek, 21.04

  513 remontowali 2 lata temu. a teraz co ??? wycinali asfalt na Browarnej od ronda solidarnosci do Obr. Pokoju wokol studzienek kanalizacyjnych. kto za to odpowiada. zrobili tandete, ktos to odebral a nawet 2 lat nie wytrzymalo. zrobic byke jak, a za rok poprawki - taki Elblag

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1050179004669