Poniedziałek, 21.09.2020, Imieniny: Hipolit, Mateusz, Daria
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Po zimie trudno było tą ulicą przejechać. Drogowcy wyremontowali odcinek Lotniczej

19.03.2017, 07:00:37 Rozmiar tekstu: A A A
Po zimie trudno było tą ulicą przejechać. Drogowcy wyremontowali odcinek Lotniczej
fot. Rafał Kadłubowski

Z niewielkimi utrudnieniami w ruchu mogli spotkać się w piątek (17 marca) kierowcy, którzy przejeżdżali ulicą Lotniczą. W godzinach przedpołudniowych na odcinku ok. 150 m biegnącym przez teren dawnej jednostki wojskowej, drogowcy wykonywali nową nawierzchnię asfaltową jezdni. Po zimie stan techniczny tego fragmentu drogi był bardzo zły. Miasto zamiast wydawać pieniądze na załatanie kilkunastu dziur, zdecydowało się podejść do tematu bardziej kompleksowo.

W piątek (17 marca) w pobliżu byłego wojskowego hangaru przy ul. Lotniczej, pojawił się ciężki sprzęt. Po wcześniejszym sfrezowaniu starej nawierzchni jezdni, drogowcy przystąpili do układania kilku asfaltowych nakładek na drodze, która stanowi szybkie połączenie Zatorza z ul. Akacjową.

- Stan nawierzchni na tym odcinku był już bardzo zły. Kierowcy byli zmuszeni niemal do jazdy slalomem. Po zimie pojawiło się tu mnóstwo dziur i wybojów. Miastu nie opłacało się robić remontu cząstkowego, więc zapadła decyzja, by w najbardziej zdegradowanych miejscach wykonać nowe dywaniki z masy bitumicznej – tłumaczy Piotr Matuszów z elbląskiej firmy PHU Masters, która odpowiada za remont tego odcinka.

Łącznie na poprawę stanu nawierzchni odcinka ul. Lotniczej Magistrat wydał ok. 26 tys. zł.

Prawdopodobnie już w kwietniu na ulicach Elbląga rozpocząć się powinny pozimowe remonty ulic. W pierwszej kolejności załatane zostaną dziury i ubytki na głównych ciągach komunikacyjnych miasta. Później drogowy przejdą na ulice mniej obciążone ruchem. Obecnie Urząd Miejski jest na etapie wyłaniania firmy, która zajmie się w tym roku bieżącym utrzymaniem jezdni i chodników. W kasie miejskiej na ten cel zabezpieczono łącznie 1,5 mln zł. Na przetarg wpłynęły cztery oferty (dwie na remonty jezdni i dwie na utrzymanie chodników). W tej chwili wszystkie są sprawdzane przez komisję. W najbliższym czasie powinniśmy poznać zwycięzców przetargu.

Rafał Kadłubowski
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 3

%66.7 %33.3
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 8 ) fot. Rafał Kadłubowski


Komentarze do artykułu (5)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +12
  ~ zawada
  Niedziela, 19.03

  A co z Odrodzenia którą jeździ się slalomem ? Wyrwy takie że kola urywa

 2. 2
  +3
  ~ Adam
  Niedziela, 19.03

  Fajnie że to zrobiono, ale niestety ta droga to pozostałość po nawierzchni wewnętrzego ciągu komunikacyjnego jednostki wojskowej, budowana pewnie "systemem gospodarczym" po jak najmniejszych kosztach i nie spełnia parametrów ruchu bardzo ciężkich ciężarówek, jaki tam teraz się odbywa. Za parę tygodni bedzie dziurawa w innym miejscu. A ruchu tam z powodu budowy wiaduktu tylko przybędzie.

 3. 3
  +5
  ~ wist
  Niedziela, 19.03

  To znaczy że na wiadukt Zatorzanie poczekają?

 4. 4
  0
  ~ Marian
  Niedziela, 19.03

  Jednak Polska to normalność, tam , gdzie pilna potrzeba to się robi, żeby ludziom usprawnić jazdę. Przecież ma tam być wielka inwestycja więc jaki sens wywalać pieniądze w błoto, żeby właśnie ten odcinek wykonać z rozmachem i po" najwyższych kosztach" . Nie zawsze prace wykonane po najniższych kosztach to fuszerka, jak na dziś jest super. Pan prezydent działa na rzecz mieszkańców, i za to Mu brawo!.

 5. 5
  0
  ~ Nulnul
  Niedziela, 19.03

  Cieszyć się. A kto wyremontuje drogi rozwalone przez ciężki sprzęt przy okazji remontu Dąbka. Na Matejki wjechać nie można -efekt Parkingu ciężkiego sprzętu. Ktoś powinien za to beknąć

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.