Czwartek, 21.03.2019, Imieniny: Lubomir, Benedykt, Mikolaj
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Elbląg czeka modernizacja szkolnictwa zawodowego? W czterech szkołach powstaną nowoczesne pracownie

06.01.2017, 07:00:01 Rozmiar tekstu: A A A
Elbląg czeka modernizacja szkolnictwa zawodowego? W czterech szkołach powstaną nowoczesne pracownie

W czterech elbląskich szkołach, które prowadzą kształcenie zawodowe powstanie trzynaście pracowni. Każda z nich będzie posiadała nowoczesne wyposażenie.

Od maja 2017 r. do końca kwietnia 2019 r. realizowany będzie projekt, w ramach którego w czterech szkołach powstaną specjalne pracownie  dla uczniów, dostosowane do realizowania w nich praktycznej nauki zawodu.

W ramach  projektu  "modernizacja szkolnictwa zawodowego" w Zespole Szkół Zawodowych Nr 1 powstanie pracownia pojazdów samochodowych, pracownia rysunku technicznego, pracownia ruchu drogowego.

Natomiast Centrum Kształcenia Praktycznego zyska pracownię tapicerską, pracownię obrabiarek sterowanych numerycznie CNC, pracownię obróbki ubytkowej, mechanicznej, w metalu oraz pracownię metrologiczną.

Zespół Szkół Gospodarczych będzie za to dysponować pracownią planowania żywienia i produkcji gastronomicznej, pracownią obsługi podróżnych w portach i terminalach oraz gospodarki materiałowej i transportu, a także pracownią geograficzno-turystyczną.

Dwie pracownie stworzone zostaną w Zespole Szkół Mechanicznych, gdzie znajdą się: pracownia montażu urządzeń i systemów mechatronicznych oraz pracownia administrowania sieciowymi systemami operacyjnymi, pracownia rysunku technicznego.                                

Koszt zrealizowania projektu wynosi prawie 8 mln 300 tys. zł. Dofinansowanie wyniesie niecałe 7,5 mln zł.

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 6

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (20)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +6
  ~ nauczyciel
  Piątek, 06.01

  Wreszcie.

 2. 2
  +2
  ~ j23
  Piątek, 06.01

  jestem ciekaw czego się nauczą w pracowniach ? , osobiście miałem praktyki w zakładzie pracy , gdzie była styczność z czymś na żywo a pracownie to tylko teoria..... , a co z płatnymi praktykami.... , WPIERW TRZEBA COŚ ZLIKWIDOWAĆ BY PO PEWNYM CZASIE ODBUDOWAĆ - to my zrobiliśmy , nam się należą ordery..... - jedyna słuszna partia wraca do systemu nauczania z PRL - ,a przecież oni nie lubią tego systemu....... , czyżby chodzi o grę polityczną by mieć potencjalnych wyborców w postaci osób wykształconych w ówczesnym systemie kształcenia.....?

 3. 3
  --17
  ~ KODziadek
  Piątek, 06.01

  To straszne ! PIS cofa nas do średniowiecza ! Będzie produkował roboli, zamiast młodych wykształconych europejczyków ! Pora umierać.

 4. 4
  +14
  ~ emigrant
  Piątek, 06.01

  J23 nauczą się na pewno więcej niż w liceum analizując durne wiersze, kończąc później śmieszną ekonomię na pwsz żeby w rezultacie usiąść na kasie w biedronce 😊

 5. 5
  +11
  ~ Janko Muzykant
  Piątek, 06.01

  Do j23. Wszędzie widzisz politykę. A może ktoś chce usprawnić nauczanie zawodowe? Aby przejść praktykę zawodową w zakładzie pracy, trzeba mieć wcześniej wiedzę teoretyczną by nie być tylko widzem i patrzeć z otwartymi ustami jak inni pracują.

 6. 6
  +8
  ~ emeryt
  Piątek, 06.01

  ...jakiś czas temu (około 4 lat), zapytałem praktykującego stażystę (mgr.budownictwa) na budowie, co to jest suwak logarytmiczny. Zrobił wielkie oczy i ogólne zdziwienie nie znał odpowiedzi. Wnioski same się nasuwają. Jestem emerytowanym budowlańcem, technik budowlany - budownictwo ogólne.

 7. 7
  +3
  ~ do ~ emigrant
  Piątek, 06.01

  owszem ci z liceum będą analizować wiersze, potem skończą ekonomię, a ci w zawodowych nawet nie wiedzą co to jest wiersz, i nie skończą nawet tej "śmiesznej ekonomi", a w biedronce to i tak będą zarządzać nimi ci analizujący wiersze!!!!

 8. 8
  +4
  ~ sambob
  Piątek, 06.01

  pracownia obsługi podróżnych w portach i terminalach - a gdzie będą obsługiwać? W którym porcie, i dla kogo ta pracownia? Chyba trochę nie przemyślane do końca te pracownie, ale przecież to nie zmartwienie urzędniczki, ważne, że jest jakiś projekt!

 9. 9
  +1
  ~ j23
  Piątek, 06.01

  ja polityki nie widzę wszędzie - ONA JEST OBECNA WŚRÓD NAS - a wiedza teoretyczna owszem ,a gdzie praktyczna ?

 10. 10
  +11
  ~ emigrant
  Piątek, 06.01

  Do emigrat: Źle mnie zrozumiałeś. Chodzi o to aby odbudować polski przemysł, zakładać polskie firmy. ..a nie być popychadłem za biurkiem w zagranicznych korporacjach. Zauważcie, że Polska to tylko zagraniczne korporacje, magazyny, sklepy z zagranicznym kapitałem i jakieś drobne przedsiębiorstwa produkujące podzespoły zagranicznym firmom. A gdzie polskie samochody ? Polskie centra badawcze, lablatoria gdzie pracę zdobywali by polscy inżynierowie i nie musieliby emigrować.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.