Sobota, 10.06.2023, Imieniny: Bogumil, Malgorzata, Edgar
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Częstochowska, Moniuszki i Fromborska jak nowe. Miasto na ich remont wydało ponad 4 mln zł

06.08.2015, 13:45:27 Rozmiar tekstu: A A A
Częstochowska, Moniuszki i Fromborska jak nowe. Miasto na ich remont wydało ponad 4 mln zł

Prezydent Elbląga, Witold Wróblewski, zaprosił dziś do Urzędu Miasta dziennikarzy, aby pochwalić się zakończonymi remontami. Za ponad 2 mln zł wyremontowano ul. Częstochowską, za prawie 923 tys. zł ul. Moniuszki, a za ponad 1 mln 400 zł ul. Fromborską.

Ulica Częstochowska przeszła prawdziwą metamorfozę. - Firma zakończyła realizację tego odcinka drogowego z nowymi chodnikami, z nową nawierzchnią - mówił Witold Wróblewski. - Zakończono już czynności odbiorowe.

Omówiono również remont ulicy Moniuszki. - To kolejna droga, której remont został zakończony przez tą samą firmę Tuga. Okroiliśmy tą inwestycję do możliwości finansowych i potrzeb. Jest to inwestycja zakończona w kwocie 922 tys. 839 zł - precyzował Prezydent Elbląga. - Jest cała nowa nawierzchnia, poprawione krawężniki. To wiąże się z wjazdami, które będą do Centrum Rekreacji Wodnej.

Zakończony został także remont ul. Fromborskiej. -  Prace zamknęły się w kwocie 1 mln 433 tys. zł  - dodał Prezydent Elbląga. - Ta inwestycja była realizowana jako  ciąg pieszo-jezdny z oświetleniem. Łącznie został wykonany odcinek ok. 800 metrów, do skrzyżowania z ul. Leona Kruczkowskiego. Realizowała tą inwestycję firma Skanska.

Podczas konferencji prasowej zwrócono również uwagę na inwestycję wykonaną na Zatorzu. Tym razem  prace dotyczyły oświetlenia. - Łącznie zostało zamontowanych ok. 130 słupów oświetleniowych - mówił Witold Wróblewski. - Zakres prac dotyczył wykonania linii oświetleniowych wraz ze słupami ulicznymi na terenach ulic Junaków, Fredry, Narciarska, Kilińskiego, Olsztyńska, Kielecka, Olkuska i Łomżyńska.

Nowe oświetlenie kosztowało ponad 559 tys. zł

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (4)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ JACEK
  Czwartek, 06.08

  Niech się wreszcie pochwali swoją inwestycją, bo takowej jeszcze nie ma :D

 2. 2
  +1
  ~ TR
  Czwartek, 06.08

  Jaka tu zasługa obecnego prezydenta?

 3. 3
  +1
  ~ bono62
  Sobota, 08.08

  czas na ulicę SZUCHA-przecież to tragedia i wstyd dla miasta-ekipa przyjeżdża sypnie w dziury żużlem i po paru dniach znowu dziurska wyłażą

 4. 4
  +1
  ~ Elbinger
  Poniedziałek, 17.08

  Oświetlenie nowego odcinka ścieżki rowerowej i chodnika wzdłuż Fromborskiej w kierunku Krasnego Lasu - to jest prawdziwe Mistrzostwo Świata - nie dość, że metalowe słupy lamp stoją w skrajni rowerowej ścieżki (niebezpieczne) to jeszcze same lampy są ODWRÓCONE w kierunku dość odległej jezdni ul. Fromborskiej (niepotrzebne oślepianie, zamiast oświetlania), rzucając CIEŃ na samą ścieżkę. A przecież wystarczyło skopiować całkiem sensowne rozwiązanie z leżącego nieopodal Parku Technologicznego, gdzie ciąg pieszo-rowerowy i jezdnia oświetlane są z tej samej latarni - przy stopniowaniu położenia samych źródeł światła. Mam nadzieję, że inspektorzy dokonujący odbioru ścieżki na Fromborskiej - wyłapią te ABSURDY i zmuszą do korekty tej radosnej twórczości instalatorów (czy może i projektantów)

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2127199172974