Czwartek, 9.12.2021, Imieniny: Aneta, Leokadia, Wieslaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Ulica Częstochowska wymagała pilnego remontu. Do czerwca ma zmienić się nie do poznania

19.01.2015, 13:25:33 Rozmiar tekstu: A A A
Ulica Częstochowska wymagała pilnego remontu. Do czerwca ma zmienić się nie do poznania
Zdjęcie stanowi jedynie ilustrację do artykułu (Fot. archiwum redakcji)

Długo wyczekiwana modernizacja ul. Częstochowskiej trwa od kilku miesięcy. Od wielu lat o remont tej ulicy zabiegała radna Maria Kosecka. Wielokrotnie wnosili o to również mieszkańcy. Na jednym ze spotkań Jerzego Wilka z mieszkańcami osiedli powrócił także temat modernizacji ulicy. Ówczesny prezydent poinformował wtedy, że środki są zabezpieczone i remont się odbędzie. 

 
W maju ubiegłego roku miasto ogłosiło przetarg na wyłonienie inżyniera kontraktu, który nadzorować będzie prace budowlane. Tym zadaniem zajęła się Obsługa Inwestycji Budowlanych mgr inż. Jacek Hejman z Elbląga, a koszt nadzoru to 99 630 zł. W sierpniu miasto wyłoniło wykonawcę przebudowy ul. Częstochowskiej, którym została firma Przedsiębiorstwo Produkcyjno – Usługowe „TUGA” Sp. z o.o., 82-100 NOWY DWÓR GDAŃSKI, ul. Przemysłowa 1. Koszt inwestycji, według złożonej przez tę firmę oferty, wyniesie 1 954 240,52 zł.
 
W zakres inwestycji wchodzi przebudowa jezdni (ok.580 metrów) wraz ze wszystkimi skrzyżowaniami, przebudowa i budowa chodników. Ponadto wykonawca w ramach zadania ma zrealizować przebudowę oświetlenia ulicznego oraz odwodnienie ulic. Zakres zamówienia obejmuje także usunięcie kolizji infrastruktury technicznej, i koordynacje budowy wodociągu i c.o, wykonywanych przez firmy zewnętrzne. 
 
 
Na dzień dzisiejszy na remontowanej ulicy Częstochowskiej położona jest dolna nawierzchnia z masy bitumicznej wraz z krawężnikami oraz jednostronny chodnik. My prowadzimy budowę sieci kanalizacyjnej. Po za naszym kontraktem trwa budowa sieci wodociągowej, natomiast ciepłowniczej już się zakończyła
 
  – poinformował nas Jacek Hejman, inżynier kontaktu.
 
Termin realizacji zadania wyznaczony jest do końca czerwca bieżącego roku. W projekcie budżetu na rok 2015 zabezpieczone zostały środki na tę inwestycję w wysokości 1 763 871 zł. Mieszkańcy ulicy Częstochowskiej wkrótce będą mogli cieszyć się nową wyremontowaną drogą.
Ines Kuraś

Oceń tekst:

Ocen: 3

%66.7 %33.3


Komentarze do artykułu (11)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +6
  ~ Andrzej12345
  Poniedziałek, 19.01

  Chyba już w 2003r droga była w budżecie miasta. Ważne, że w końcu będzie ;). Jedna uwaga. Pani redaktor nie była na miejscu, gdyż na dzień dzisiejszy jest ruszony jedynie początek ulicy od strony Królewieckiej do przedszkola. Reszta jak na zdjęciach z września.

 2. 2
  +5
  ~ Mieszkaniec tej dzielnicy
  Poniedziałek, 19.01

  Bardzo dobrze ,że prace zostały rozpoczęte , mieszkańcy powinni być zadowoleni że są osoby które czyniły starania o modernizacje tej ulicy .Jest jeszcze wiele do zrobienia ale miejmy nadzieje ,że terminy zostaną dotrzymane .

 3. 3
  +3
  ~ bono62
  Poniedziałek, 19.01

  a kiedy wreszcie ul SZUCHA????????????????????

 4. 4
  --1
  ~ mieszkaniec innej dzielnicy
  Poniedziałek, 19.01

  Podobno wilczydło rąbnęło kasę z remontu ulic Okrzei,Daszyńskiego,Donimirskich. Tak mówią.Czy ktoś wie ile w tym prawdy?

 5. 5
  0
  ~ Kulkaeg
  Poniedziałek, 19.01

  Częstochowska będzie zrobiona, a na Winnickiej dalej samochody będą urywały tłumiki i misy olejowe. Winnicka jest w jeszcze gorszym stanie niż Częstochowska, są tu kamienie, jumby, żużel... nie ma tylko równej nawierzchni. Pewnie poczekamy jeszcze ze 20 lat zanim ja zrobią, bo jako jedyna na dzielnicy nie ma kanalizacji deszczowej.

 6. 6
  +2
  ~ Mieszkaniec
  Poniedziałek, 19.01

  Od czegoś trzeba było zacząć - aby dojechać do Winnickiej trzeba przejechać przez Częstochowską ,będą chodniki ,będzie bezpieczniej.Przyjdzie czas na Winnicką.

 7. 7
  +1
  ~ Obserwator
  Poniedziałek, 19.01

  Inni Prezydenci ujmowali remont ulicy Częstochowskiej w planach budżetowych, ale go nie robili. Dziwnym trafem remont wypadał. Dopiero trzeba było Prezydenta Wilka, by remont tej ulicy się rozpoczął. Mam nadzieje, że doprowadzą go do końca i nie zatrzymają się na przedszkolu. Przecież nawierzchnia - jeżeli można tak ją nazwać, tej ulicy pamięta jeszcze wrzeszczącego Adolfa. A po opadach to trudno było tam przejechać samochodem by kogoś nie ochlapać. O bezpiecznej jeździe to już nie wspomnę. A przecież jest tam przedszkole i kościół.

 8. 8
  0
  ~ ~~
  Wtorek, 20.01

  Fajnie, tylko dlaczego zaczęli remonty od końca. Na zdrowy rozum to powinni zacząć od remontu ulic bocznych takich jak Winnicka, a później Czętochowska. Dlaczego...? Ano dlatego, że teraz jak będzie zrobiona ul. Częstochowska i będą chcieli robić Winnicką to ciężki sprzęt będzie jeździł po świeżo wyremontowanej ulicy niszcząc ją. A nikt mi nie powie, ze do remontu ul. Winnickiej nie będzie używany ciężki sprzęt. Dlatego uważam, ze znowu zaczyna się praca od d... strony. Szkoda tylko kasy która jest włożona w Częstochowską (bo napewno szybko niewrócą z remontami na nią) , ale nierobią tego z własnego portfela wiż co im szkodzi. A tak na marginesie to kiedy będzie robiona ul. Winnicka? Faktycznie na niej są wszystkie nawierzchnie oprócz asfaltu. ZAPRASZAM PREZYDENTA NA WINNICKĄ!!!!

 9. 9
  +2
  ~ w...ny
  Wtorek, 20.01

  i to jedynie zasługa J.Wilka!!!!!!!!!!!!! bo Wróblewski chce zabrac pieniądze na remonty ulic i chodników które ustalił Wilk on woli wydac pieniądze na dodatkowych nierobów w ratuszu przecież musi zadowolic PO,SLD ,Szweda i inna swołocz w końcu pomogli mu wygrać wybory,wszystkie vakaty chce im rozdać już kazał dać sobie wykaz!

 10. 10
  0
  ~ mieszkaniec
  Wtorek, 20.01

  Pan prezydent Wroblewski nie zamierza już odchodzić ze stanowiska jakim go obarczyła elblaska publicznośc, Te wszystkie boczne uliczki na pewno bedą wyremontowane na ekstra , cztery lata to sporo czasu na naprawę całego miasta , a nie tylko jednego osiedla .

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.88588500022888