Środa, 8.12.2021, Imieniny: Maria, Wirginia, Wirgiliusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Pawilony jak nowe, tylko deptak odstrasza. Na Nowowiejskiej kontrast bije po oczach

20.09.2014, 08:00:55 Rozmiar tekstu: A A A
Pawilony jak nowe, tylko deptak odstrasza. Na Nowowiejskiej kontrast bije po oczach
fot. Ares

Nierówny i popękany chodnik, nieuporządkowana zieleń, wkopane w ziemię kiczowate elementy betonowe rodem z PRL-u. Całość wygląda jakby zatrzymała się w czasie. Tak wygląda skwer przy ul. Nowowiejskiej, gdzie nowoczesność zaczyna kontrastować z przeszłością. Coś jednak zaczyna się zmieniać w tym miejscu. Po remoncie ulicy, także właściciele pobliskich pawilonów handlowych rozpoczęli modernizacje swoich obiektów.

Kompleks trzech pawilonów handlowych przy ul. Nowowiejskiej, powstał w latach 70-tych XX wieku, a więc w epoce rozkwitu PRL-u. Przez prawie 40 lat istniał w niemal niezmienionej formie. Dopiero w ostatnich latach, po kolei każdy z pawilonów przechodził swoją metamorfozę. Obecnie prawie wszystkie zostały odnowione i dostosowane do czasów teraźniejszych. W tym roku ukończono także modernizację ulicy Nowowiejskiej oraz przebudowę budynku, w którym mieści się sklep Biedronka. Okolica nabrała nowoczesnego wyglądu. Tylko deptak przy pawilonach, nadal odstaje od reszty, mocno kontrastując z otoczeniem. Stare, zniszczone chodniki i betonowe koła wkopane w ziemię, pamiętają bowiem czasy Edwarda Gierka.

- Chodnik w tym miejscu jest w bardzo złym stanie. Jest nierówny, płytki chodnikowe są połamane i pozapadane. Po deszczu robią się kałuże i nie można przejść – narzekają mieszkańcy okolicznych budynków.

Czy skwer przy pawilonach w końcu doczeka się odnowy, podobnie jak pasaż przy ul. Gwiezdnej, którego modernizacja rozpocznie się lada dzień? Zapytaliśmy o to w elbląskim ratuszu.

- Miasto nie ma w najbliższych planach remontu nawierzchni chodnika przy pawilonach na ul. Nowowiejskiej. W tej chwili nie ma na to środków w budżecie – oznajmia wprost Łukasz Mierzejewski z Biura Prasowego Urzędu Miejskiego w Elblągu. - Zadanie to jednak zostało zgłoszone do trzeciej edycji Budżetu Obywatelskiego przez czterech mieszkańców. Jest więc szansa, że stan chodników w tym miejscu poprawi się, jeśli inwestycja ta zdobędzie odpowiednią ilość głosów.

Sprawdziliśmy tę informację i rzeczywiście w wykazie wniosków do Budżetu Obywatelskiego na 2015 rok, widnieje takie zadanie. Wniosek przeszedł pozytywną weryfikację urzędników i znajdzie się w ankiecie do głosowania. Z racji tego, że łączny koszt tej inwestycji przekracza znacznie kwotę przeznaczoną na jeden rok, magistrat zaproponował ograniczenie zakresu zadania do kwoty 400 tys. zł (zamiast oszacowanych 700 tys. zł).

- Po remoncie cały fragment osiedla wraz z pawilonami nabrałby estetycznego wyglądu, jak również byłby bardziej przyjazny osobom starszym, których w tym rejonie mieszka bardzo dużo - wskazują w swoich wnioskach mieszkańcy.

Czy tak się stanie, zależy od mieszkańców okręgu wyborczego nr 3, w którym złożono zadanie. Jeśli projekt uzyska największa ilość głosów, zostanie zrealizowany w 2015 roku ze środków Budżetu Obywatelskiego.

Ares

Oceń tekst:

Ocen: 17

%94.1 %5.9


Galeria / Deptak przy pawilonach handlowych na ul. Nowowiejskiej ( zdjęć 24 )
Dodano: 2014-09-20 | fot. Ares
0

Komentarze do artykułu (19)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +16
  ~ chlopczejasiu
  Sobota, 20.09

  najlepiej wyglądają te iglaki i ten chodnik z okrągłych płyt, ciekawie i orginalnie, a ten pseudonowoczesny barak którym się tak zachwycacie to w dzisiejszych czasach niestety żadnego wrażenia nie robi, chyba że ktoś w d.. był i g.. widział

 2. 2
  --3
  ~ BZDURY !@!@!@
  Sobota, 20.09

  Wilk zavetował modernizację zielenca pobliskiego. Nawet mój wniosek gdzieś "zxaginął" w urzędzie.

 3. 3
  +4
  ~ dosyć
  Sobota, 20.09

  Te wszystkie pseudo pawilony powinny byc rozebrane a w ich miejsce powinien powstać ładny obiekt handlowy.Dlaczego nikt nie myśli o nowym inwestorze w miejsce Porto 55 .CO NIE MA CHĘTNYCH NA ROBIENIE KASY W ELBLĄGU?????CZY UM tak dba o rozwój handlu???

 4. 4
  +21
  ~ to_jest_to
  Sobota, 20.09

  Dlaczego oryginalne elementy nazywane są w tym artykule kiczem? Że niby lepiej wyłożyć wszystko zwyczajnym i nudnym polbrukiem? Warto odnowić to co tam jest i zachować wyjątkowy styl.

 5. 5
  --1
  ~ zez
  Sobota, 20.09

  tam gdzie prywatne to jest super , a gdzie teren miasta ,to od lat bałagan i syf. , mozę po odejściu nieudolnej i rozpolitykowanej ekipy wilka ,to się zmieni.

 6. 6
  +4
  ~ ...............
  Sobota, 20.09

  są gorsze miejsca

 7. 7
  +2
  ~ Świadek
  Sobota, 20.09

  Pamiętam jak postawili te pawilony, i w sklepie spożywczym czasami można było kupić Pepsi Colę w szklanych butelkach zwrotnych.

 8. 8
  --1
  ~ Kozo
  Sobota, 20.09

  Lata 70 XX wieku w latach 10 XXI wieku. Tak wygląda niestety pół Polski.

 9. 9
  +2
  ~ mieszkanka
  Sobota, 20.09

  Zapomniano też o stojakach na rowery i chcąc wejść do jakiegokolwiek sklepu rower przypinam do drzewa na trawniku.

 10. 10
  +18
  ~ ori
  Sobota, 20.09

  Ten chodnik z okrągłych płyt to jeden z najciekawszych elementów małej architektury w Elblągu.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.9600830078125