Czwartek, 18.04.2024, Imieniny: Apoloniusz, Boguslawa, Boguslaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii EUROVIA

"504" coraz bardziej estetyczna, na "503" nadal bałagan

13.03.2014, 07:00:30 Rozmiar tekstu: A A A
"504" coraz bardziej estetyczna, na "503" nadal bałagan
fot. Adrian Sajko

Droga wojewódzka 504 na odcinku od 12 Lutego do skrzyżowania z Teatralną, Nowowiejską i Płk. Dąbka jest już praktycznie ukończona. Kilka dni temu rozpoczęło się porządkowanie terenu po tej wielkiej budowie, jaką jeszcze kilka miesięcy temu swoim widokiem przedstawiała ulica 12 Lutego. I o ile na DW 504 roboty powinny się teraz przenieść w rejon ul. Nowowiejskiej, o tyle na DW 503 prace posuwają się powoli. Na razie ruszyły te w obrębie nowego ronda "Teatralna". Zamykane są także kolejne odcinki dróg wraz z posuwającymi się do przodu pracami.

Sytuacja w obrębie modernizowanych ciągów komunikacyjnych 503 i 504 jest znana elblążanom od dawna. Obecnie obserwujemy powrót robotników na ul. Browarną; jeszcze w okresie wczesnej zimy prace w okolicach nowego ronda zostały wstrzymane i zimę przetrwały w stanie niedokończonym: dziwił np. obraz ułożonej i niedokończonej ścieżki rowerowej w ciągu ul. Robotniczej, na wysokości marketu Kaufland.

Zarząd Dróg w Elblągu wyjaśnia, że prace na tym odcinku nie zostały jeszcze ukończone - Zakres prac drogowych na ulicy Robotniczej, w odcinku od wjazdu do Kauflandu, obejmuje wyłącznie fragment ulicy stanowiący wlot na rondo i kończy się przy przejściu dla pieszych (od strony ronda) - wskazuje Urząd Miejski. - Prace na tym odcinku nie zostały jeszcze zakończone. Do wykonania pozostaje zakończenie prac brukarskich dotyczące chodnika oraz ścieżki rowerowej, zieleń, oznakowanie, prace porządkowe. Zakończenie wszystkich prac w obszarze ronda "Teatralna" planowane jest na dzień 30 maja br.

Roboty na DW 503 powoli posuwają się do przodu. Nadal utrudnienia występują na odcinku ul. Browarnej; od ul. Niskiej do ul. Jaśminowej oraz od wjazdu prowadzącego do Straży Pożarnej  aż do siedziby Vectry wprowadzono już zmianę organizacji ruchu. Tu jezdnia została od dzisiaj (12 marca) zamknięta dla ruchu samochodowego. Nieczynny jest także chodnik znajdujący się po stronie wschodniej. Samochody zaś będą się poruszały po tymczasowej drodze betonowej znajdującej się na terenie nieczynnego torowiska tramwajowego. Taki stan rzeczy ma tu potrwać do 19 kwietnia.

Miasto wskazuje, że aktualny termin zakończenia prac na DW 503 to koniec sierpnia br. Trudno na chwilę obecną powiedzieć, czy jest on realny do wykonania.

Kosmetyczne poprawki na "504"

Trochę lepiej sytuacja wygląda na DW 504. Tu prace w obrębie ul. 12 Lutego są już zakończone i w tej chwili robotnicy przystąpili do porządkowania tego terenu - Na terenie została juz rozścielona ziemia urodzajna, na której zostanie wysiana trawa wraz z nasadzeniami - informuje Monika Borzdyńska, rzecznik prasowy w Biurze Prezydenta Miasta. - Poza tym została do wykonania wyspa dzieląca na całej długości ul. Nowowiejskiej objętej przebudową tj. od 12 Lutego do wysokości Zajchowskiego.

O wiele więcej prac czeka za to nadal przebudowywaną ul. Nowowiejską. Chociaż z chaosu zaczynają się tu wykluwać pierwsze zarodki ciągów pieszych i rowerowych, to głównie na drodze pozostało do wykonania najwięcej robót.

Przede wszystkim ul. Nowowiejska zostanie poszerzona od wjazdu do Biedronki do wysokości ul. Zajchowskiego. Na tym odcinku wykonane zostaną także chodniki wraz ze ścieżką rowerową, a na całej długości ulicy zostanie położona warstwa wyrównawcza, wiążąca i ścieralna - Pojawi się tu także oznakowanie pionowe i poziome - podaje Monika Borzdyńska. - Według kosztorysu koszt wynosi ok. 1 025 tys. zł netto.

Aleksandra Szymańska

Oceń tekst:

Ocen: 4

%100.0 %0.0


Galeria / Prace na DW 503 i 504 ( zdjęć 26 )
Dodano: 2014-03-12 | fot. Adrian Sajko
0

Komentarze do artykułu (11)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +9
  ~ wiac stad póki czas
  Środa, 12.03

  Na ul.12 Lutego miały byc układane tory tramwajowe i co???WAŁA, mamy duży kamień i trawniczek a tory w myślach.Na ul.Nowowiejskiej miała byc wybudowana galeria i co nie ma nadal chętnego na zainwestowanie w handel w Elblągu.CZY TAK KIEPSKO KTOŚ ZAPRASZA HANDLOWCÓW DO ELBLĄGA..

 2. 2
  +3
  ~ Isia
  Czwartek, 13.03

  A co się dzieje na ulicy Moniuszki? W miejscu ogrodkow dzialkowych? Dzieki za info

 3. 3
  +8
  ~ kierowca
  Czwartek, 13.03

  wszystko fajnie tylko czy przy odbiorach ktoś zwraca uwagę na zapadające się już studzienki np odcinek koło zus

 4. 4
  +3
  ~ Obserwator
  Czwartek, 13.03

  "wiac stad póki czas" - obecny prezydent tylko czeka, aż do Elbląga przyjadą inwestorzy. Obiecywał, że nie będzie wycieczek i tego to raczej dotrzyma. Tak więc nie ma co liczyć na nowych inwestorów, chyba że z Elbląga

 5. 5
  +6
  ~ jaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
  Czwartek, 13.03

  szanowni budowlańcy i drogowcy. dlaczego krótko po wybudowaniu zapadają się studzienki kanalizacyjne - vide ul. Traugutta - po ok 1,5 roku na większej części ale też nowo oddana jezdnia ok. 50 m przed ZUS-em jadąc od poczty. Takich przykładów z miasta jest wiele.

 6. 6
  +3
  ~ lolek
  Czwartek, 13.03

  Isia basen budują

 7. 7
  +6
  ~ turban
  Czwartek, 13.03

  do kierowca: bo nikt na to nie zwraca uwagi, udaja ze tego nie widza, odbiory robia opłaceni kolesie, na bank jest tam korupcja bo nie wierze zeby ktos o zdrowych zmyslach sie pod tym dobrowolnie podpisal. to samo z tym przejsciem dla pieszych gdzie pieszy musi stac na torach i oczekiwac na zmiane swiatla. tam doszlo do korupcji na100% ktos dal komus koperte wzamain za podpisanie i akceptacje tego bubla. sprawe juz zglosilem do TV tak smao jak wiecznie ciagnace sie budowu na drodze od zsti do tokmicka. przyjedzie telewizja i beda jajca jak to w elblagu robia machloje na ogromna skale

 8. 8
  +1
  ~ estetka
  Czwartek, 13.03

  a tak przy okazji porządków miło by było te wystające na kilkadziesiąt centymetrów stedzienki i zawory obniżyć do poziomu trawników /skrzyżowanie 12 lutego - nowowiejska/ wygląda to szpetnie jak niedoróbka jakaś. Aż trudno uwierzyć że ktoś to przeoczył, może to są takie mini formy przestrzenne na co wcześniej nie wpadłam.

 9. 9
  +1
  ~ Obserwator
  Piątek, 14.03

  A ten duży kamień to zostawili jako postument pod przyszły pomnik?

 10. 10
  +1
  ~ obatel
  Piątek, 14.03

  "Droga wojewódzka 504 na odcinku od 12 Lutego do skrzyżowania z Teatralną, Nowowiejską i Płk. Dąbka."Gdzie to jest?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1809120178223