Sobota, 28.11.2020, Imieniny: Jakub, Leslaw, Zdzislaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Całkiem nowa szkoła ze sportowymi klasami.Dobiega remont w Gimnazjum nr 5

20.08.2013, 07:01:00 Rozmiar tekstu: A A A
Całkiem nowa szkoła ze sportowymi klasami.Dobiega remont w Gimnazjum nr 5
fot. Monika Skowrońska
Na początku czerwca br. w Gimnazjum nr 5 rozpoczął się jeden z najważniejszych etapów modernizacji tej placówki – jej termomodernizacja. Dziś przyglądamy się, na jakim etapie znajdują się roboty budowlane w budynku gimnazjum i pytamy, czy robotnicy firmy ELZAMBUD zdążą zakończyć prace remontowe jeszcze przed pierwszym dzwonkiem, który 2 września zainauguruje nowy rok szkolny.

Gimnazjum nr 5 przy ul. Agrykola 6 pozostaje nieczynne od września 2011 roku. Uczniowie wraz z kadrą nauczycielską zostali przeniesieni do budynku Technikum Hotelarskiego przy ul. Saperów, gdzie odbywają się zajęcia lekcyjne. Budynek Gimnazjum od ponad roku z okładem wyłączony jest z eksploatacji. W styczniu 2013 roku ruszyła długo oczekiwana termomodernizacja budynku wraz z remontem pomieszczeń wewnątrz gmachu. Jak zapewnia Miasto – zgodnie z umową roboty modernizacyjne mają się zakończyć jeszcze w sierpniu br. - Prace remontowe w Gimnazjum nr 5 w ramach projektu "Termomodernizacja oświatowych obiektów użyteczności publicznej w Elblągu" zostaną zakończone do końca sierpnia – informuje Monika Borzdyńska, asystentka w biurze prezydenta miasta, Jerzego Wilka.

Podczas gruntownego remontu w budynku szkoły wymieniono stolarkę okienną, instalacje: grzewczą, sanitarną, zimnej wody oraz kanalizację sanitarną. Zewnętrzne ściany budynku zyskały ocieplenie oraz nowy kolor. Na dach budynku wróciła też charakterystyczna iglica - już nie jako konstrukcja drewniana, ale jako stalowa konstrukcja, pokryta chromoniklowaną blachą, która lśni w słońcu. Dzięki modernizacji udało się także odrestaurować zegar umieszczony na fasadzie budynku.

Niestety podczas realizacji remontu zabrakło środków na odnowienie większości pomieszczeń wewnątrz budynku - Ze względu na warunki dofinansowania projektu, którego przedmiotem była termomodernizacja, przy jednoczesnym braku rezerw w środkach własnych nie zostały ujęte niektóre remonty, które zdecydowanie poprawiłyby komfort użytkowania tego zabytkowego obiektu – wskazuje Monika Borzdyńska. -  Wymiana stolarki drzwiowej, remont podłóg, pomieszczeń kuchennych, a nawet malowanie sal nie należały do kosztów kwalifikowanych, dlatego też planuje się wznowienie prac remontowych wewnątrz budynku po uprzednim ogłoszeniu odrębnego przetargu na ich wykonanie.

Trudny czas przeprowadzki – pomogą elblążanie

Służby budowlane zapewniają, że prace te można prowadzić sukcesywnie, w wydzielonych częściach obiektu, co w żaden sposób nie będzie zagrażało bezpieczeństwu uczniów - Rozpoczęcie nowego roku szkolnego w Gimnazjum nr 5 odbędzie się zatem już w przy ul. Agrykola – wskazuje Monika Borzdyńska. -  W przyszłym tygodniu rozpocznie się urządzanie klas i przeprowadzka z ul. Saperów, pracowników Gimnazjum czeka więc niełatwy okres.

Dlatego placówka ma otrzymać wsparcie w przygotowaniu do nowego roku szkolnego w postaci dodatkowych pracowników kierowanych do placówki w ramach miejskiego programu oddłużania.

Gimnazjum nr 5 od najbliższego roku szkolnego będzie funkcjonować jako szkoła z klasami sportowymi - Prezydent Miasta podpisał umowę z Warmińsko-Mazurskim Związkiem Piłki Nożnej dotyczącą funkcjonowania klas piłki nożnej – informuje Monika Borzdyńska. - W roku szkolnym 2013/14 powstanie pierwsza taka klasa, co zapoczątkuje proces powrotu do tradycji sportowych tej szkoły w kolejnych latach.
 
Aleksandra Szymańska

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Galeria / Remont w Gimnazjum nr 5 - sierpień 2013 ( zdjęć 13 )
Dodano: 2013-08-19 | fot. Monika Skowrońska
0

Komentarze do artykułu (11)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --5
  ~ OLIMPIAGOL
  Poniedziałek, 19.08

  Jeszcze Siedem !!!!Jeszcze Siedem !!!!Jeszcze Siedem !!!!Jeszcze Siedem !!!!Jeszcze Siedem !!!!Jeszcze Siedem !!!!Jeszcze Siedem !!!!Jeszcze Siedem !!!!Jeszcze Siedem !!!!

 2. 2
  +4
  ~ Xxx
  Wtorek, 20.08

  A ilu uczniów ma to gimnazjum?

 3. 3
  +1
  ~ ?
  Wtorek, 20.08

  Tyle wysiłku dla najgorszego elbląskiego gimnazjum.

 4. 4
  +3
  ~ obcy
  Wtorek, 20.08

  No to jeszcze stadion z całą infrastrukturą przy tym gimnazjum i będzie super !!!!

 5. 5
  +6
  ~ Biegacz
  Wtorek, 20.08

  Jestem ciekaw jak wyglada w srodku

 6. 6
  0
  ~ obiecanki
  Wtorek, 20.08

  A kiedy budowa stadionu i innych obiektów sportowych przy stadionie i przy tej szkole.

 7. 7
  +1
  ~ kolor
  Wtorek, 20.08

  ładny. Niż ten żółty.

 8. 8
  0
  ~ Łukasz23
  Wtorek, 20.08

  @kolor: Ładny jako lakier do paznikci albo sukienka 6-latki, która chce być księżniczką, ale niekoniecznie ładny jako elewacja kilkupiętrowego zabytkowego gmachu - ot co.

 9. 9
  +1
  ~ dry
  Wtorek, 20.08

  to nagroda dla najsłabszego gimnazjum w mieście ?

 10. 10
  +2
  ~ bzzzz
  Środa, 21.08

  ciekawe dlaczego nie zrobiliście zdjęć w srodku, był tam ktoś w ogóle? Widzieliście jak tam wygląda? Nic dziennikarskiej ciekawości. Te zdjęcia pokazują to, co można sobie samemu obejrzeć

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2910430431366