Niedziela, 26.03.2023, Imieniny: Teodor, Emanuela, Larysa
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Wszystko wokół się zmienia...

13.09.2012, 10:00:17 Rozmiar tekstu: A A A
Wszystko wokół się zmienia...
fot. Aneta Lewandowska

Powoli elbląską tradycją staje się narzekanie na stan ulic i niekończący się ich remont. Aby wnieść nieco optymizmu staramy się położyć kłam obiegowej opinii, że na budowie dróg nic się nie dzieje i pokazać, że choć w tempie wolniejszym od oczekiwań mieszkańców, jednak zmiany zachodzą, a roboty postępują.

Jesienią ubiegłego roku rozpoczęto remont dróg wojewódzkich 503 i 504. Początkowo zakładano, że ma on potrwać do końca przyszłego roku. Niestety szereg komplikacji, jakie pojawiły się w trakcie przeprowadzanych prac sprawiły, że termin przesuwa się z miesiąca na miesiąc.

Od początku przebudowy dróg, na łamach info.elblag.pl, śledzimy zmiany, jakie zachodzą w naszym mieście. Plac budowy, który szpeci dużą część Elbląga i sprawia, że frustracja podróżujących po nim mieszkańców rośnie, z każdym miesiącem ulega mniejszym lub większym zmianom.

Przypomnijmy, że remontowane aktualnie ulice to prawie ośmiokilometrowy odcinek drogi wojewódzkiej 503, od Placu Słowiańskiego do ul. Obrońców Pokoju oraz przebudowa ul. 12 Lutego. Pierwsza inwestycja obejmuje m.in. wymianę torowiska i przebudowę dwóch skrzyżowań, druga z kolei obejmuje wprowadzenie w pas drogowy ul. 12 Lutego linii tramwajowej oraz przebudowę kolejnych dwóch skrzyżowań wraz z drogami łączącymi.

Od czerwca prace na drodze 503 zostały wstrzymane, z powody odsłonięcia na ul. Pocztowej,  kilkusetletnich fortyfikacji. Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków nie podjął jeszcze decyzji co do losów zabytkowych wykopalisk, a co za tym idzie nie wiadomo kiedy roboty zostaną w tym miejscu  wznowione. Do tego czasu pozostaje nam czekać i mieć nadzieję, że została odkryta nowa atrakcja Elbląga, która stanie się przynętą dla turystów.

Tymczasem, jak co miesiąc, prezentujemy foto - wycieczkę po remontowanych ulicach Elbląga.
 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 4

%50.0 %50.0


Galeria / Elbląg w przebudowie - wrzesień 2012 ( zdjęć 43 )
Dodano: 2012-09-13 | fot. Aneta Lewandowska
0

Komentarze do artykułu (10)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +8
  ~ Yunit
  Czwartek, 13.09

  "druga z kolei obejmuje wprowadzenie w pas drogowy ul. 12 Lutego linii tramwajowej" - niestety, nie jest to prawda.Tworzona jest jedynie rezerwa pod tramwaj.

 2. 2
  +10
  ~ ciekawy
  Czwartek, 13.09

  dlaczego nie ma zdjęć kładek na kanale dopiero powieje optymizmem

 3. 3
  +1
  ~ zawiedziony
  Czwartek, 13.09

  MARAZM I BURDEL!!! GRZEBIA SIE JAK W XXI WIEKU ZA KRÓLA ĆWIECZKA WSZYSTKO ROBIONO SZYBCIEJ , A TU CO ZROBIĄ TO ZARAZ ROZKUWAJĄ

 4. 4
  +9
  ~ faraon
  Czwartek, 13.09

  piramidy szybciej budowano!!!!!!!!!!!

 5. 5
  +1
  ~ sd
  Czwartek, 13.09

  Yunit: No zgadza sie, tylko slupy trakcyjne juz beda gotowe.

 6. 6
  +9
  ~ znafca
  Czwartek, 13.09

  Odnośnie piramid to powiem wam tak, byłem w tym całym Egipcie i jak patrzyłem na zaangażowanie w pracę i dokładność wykonania robót budowlanych przez tubylców to doszedłem do wniosku, że piramidy musieli jednak zbudować KOSMICI!!!;)

 7. 7
  +4
  ~ jamaleg
  Czwartek, 13.09

  barierki koło biedronki na 12 lutego co to ma byc , co to jest S-7 czy centrum miasta

 8. 8
  +1
  ~ człowiek który myśli
  Czwartek, 13.09

  do ~ jamaleg a co ty myślisz człowieku że wszyscy kierowcy są idealni a jak będziesz szedł tym chodnikiem i nagle będzie jechał pijany kierowca albo jakiś pirat drogowy i go wyrzuci na tej prostej to wtedy wjedzie ci prosto w głowę a tak to odbije się od tej brzydkiej barierki która jest właśnie po to a by chronić ludzi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 9. 9
  +1
  ~ dr Roman Kidler
  Piątek, 14.09

  Te komplikacje, o których piszecie, to: po pierwsze brak robotników ns budowie , po drugie brak sprzętu na budowie, po trzecie brak woli UM by rozliczyć winnych, po czwarte bajzel organizacyjny przejawiający się rozkopaniem i zostawieniem wszystkiego na "za jakiś czas".

 10. 10
  +1
  ~ Tago
  Piątek, 14.09

  Na głównym zdjęciu ten gostek w czerwonej koszulce to inspektor nadzoru ? tak obcina?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.173534154892