Niedziela, 26.03.2023, Imieniny: Teodor, Emanuela, Larysa
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Elbląg w przebudowie, czyli nie taki diabeł straszny?

19.07.2012, 12:15:36 Rozmiar tekstu: A A A
Elbląg w przebudowie, czyli nie taki diabeł straszny?
fot. Michał Kalinowski

Gdy jesienią ubiegłego roku rozpoczęto remont dróg, dla mieszkańców Elbląga praktycznie z dnia na dzień spokojne miasto, przez które bezproblemowo można było przejechać w kilkanaście minut, stało się zakorkowaną zmorą kierowców. Czy jest tak nadal?

- Już się trochę do tego przyzwyczaiłem - przyznaje 26-letni Paweł. - Do tego ludzie zaczęli liczyć się z tym, że są remonty, a co za tym idzie wybierają inne, niż dotychczas, trasy, przez co i korki są coraz mniejsze. Ale oczywiście, gdyby drogi zostały udrożnione, to byłbym wdzięczny.

- Lubiłem Elbląg właśnie ze względu na brak korków. Wszędzie można było szybko dojechać - podkreśla 39-letni Andrzej. - Nie mogę się doczekać, aż remonty się skończą i będziemy mieli drogi z prawdziwego zdarzenia.

- Nie mam samochodu, ale odkąd rozpoczęły się remonty to wolę poruszać się samochodem - śmieje się 47-letnia Katarzyna. - Mąż zaczął mnie podwozić do pracy, bo nie mogę się zorientować w tym przystankach tymczasowych, a poza tym autobusy też nie zawsze są na czas, więc zdecydowanie lepiej teraz w Elblągu mieć samochód. Jak już ma się jechać dłużej i czekać w korkach to o wiele wygodniej jest w samochodzie niż w nieklimatyzowanym autobusie.

- W zasadzie korki są już dużo mniejsze i można w miarę sprawnie przejechać przez miasto - stwierdza pani Joanna. - W kilku miejscach denerwuje jednak stan tymczasowych odcinków, które trzeba pokonywać bardzo ostrożnie, żeby nie uszkodzić zawieszenia. Na przykład na skrzyżowaniu 1 Maja z Hetmańską czy w okolicy kościoła Bożego Ciała.

Remonty mają potrwać do końca przyszłego roku, przy czym ulica 12 Lutego ma być oddana do użytku już w III kwartale 2012 roku. Jak co miesiąc prezentujemy galerię zdjęć z postępu w robotach.
 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 5

%60.0 %40.0


Galeria / Elbląg w przebudowie cz. 4 ( zdjęć 41 )
Dodano: 2012-07-19 | fot. Michał Kalinowski
0

Komentarze do artykułu (15)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +14
  ~ wrr
  Czwartek, 19.07

  Czy w związku z tym, że w niedalekirj przyszłości planuje się wybudowanie linii tramwajowej w AL. Armii Krajowej i ul. 12 Lutego INWESTOR , czyli UM w Elblągu przewiduje wykonanie torów tramwajowych w obrębie przebudowywanego skrzyżowania, aby nie komplikować życia w przyszłości??????????????????????????????????????????????????????????????????????????

 2. 2
  0
  ~ sd
  Czwartek, 19.07

  Do wrr: Tory tramwajowe powstana tam za 2-5 lat.

 3. 3
  +4
  ~ wrr
  Czwartek, 19.07

  DO sd To tym bardziej uważam, że należy wykonać już teraz przejazdy tramwajowe na odcinach budowanych skrzyzowań

 4. 4
  +5
  ~ czytam
  Czwartek, 19.07

  oni już nie mają pieniędzy na to co rozgrzebali , a Wy o torach i tramwajach śnicie

 5. 5
  +2
  ~ Nina
  Czwartek, 19.07

  przebudowa...przebudowa...tylko dlaczego nikt rano nie pracuje na tym placu budowy?? Jadę codziennie na 7.00 do pracy i nie widziałam jeszcze nigdy nikogo o tej porze na przebudowywanych ulicach. W takim tempie to bedzie trwało i trwało...

 6. 6
  +1
  ~ znafca
  Czwartek, 19.07

  Do Nina jakby zaczynali o 7 rano to by ludzie na necie marudzili, że im nawet w wakacje pospać nie dadzą!;) A o torach na 12lutego to na razie zapomnijcie bo nowaczek nie przepada za tramwajami, najchetniej to by je zlikwidował bo są drogie w utrzymaniu! Jak będzie kasa na "obwodnicę wschodnią" co ma iść przez Bażantarnię, to w ogóle zlikwidują trakcję tramwajową na Marymonckiej i Królewieckiej - to poczatek końca tramwajów w Elblągu!:(

 7. 7
  +6
  ~ Daś !
  Czwartek, 19.07

  Tramwaj do 12-go Lutego , może do ul.Armii Krajowa oraz ul.Piłsudskiego ???

 8. 8
  +10
  ~ Jacka
  Czwartek, 19.07

  TRAMWAJ , Płk Dąbka - Piłsudskiego- Królewiecka (Marymoncka) = 1,28 km , tak samo UM-Bema-Saperów 1,29km

 9. 9
  +8
  fornakter
  Czwartek, 19.07

  "Remonty mają potrwać do końca przyszłego roku" O masakra, jeszcze 1,5 roku +1 rok przy ich tempie pracy i +0,5 roku z innych powodów.

 10. 10
  +1
  ~ nostradamus
  Czwartek, 19.07

  Niedlugo kasa sie skonczy i tak zostanie :D

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0178611278534