Piątek, 12.04.2024, Imieniny: Juliusz, Zenon, Wiktor
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Przeniosą ogrodnictwo, aby zyskać tereny pod budownictwo mieszkaniowe

03.08.2012, 14:37:11 Rozmiar tekstu: A A A
Przeniosą ogrodnictwo, aby zyskać tereny pod budownictwo mieszkaniowe
fot. www.zzm.elblag.pl

Miasto chce przenieść produkcję ogrodniczą, prowadzoną przez Zieleń Miejską na ul. Sadowej do Gronowa Górnego. Pozyskane w ten sposób tereny miałyby zostać przeznaczone pod budownictwo mieszkaniowe.

- Zarząd Zieleni Miejskiej w celu optymalizacji kosztów prowadzonej działalności otrzymał zadanie przeanalizowania możliwości i zasadności przeniesienia ogrodnictwa i warsztatu stolarskiego na inne tereny użytkowane przez ZZM oraz wyszacowania kosztów tych zmian – informuje  Łukasz Mierzejewski z Biura Prasowego Urzędu Miejskiego w Elblągu.

Zieleń Miejska prowadzi produkcję ogrodniczą na ul. Sadowej. Na ponad 2 hektarach uprawia się 180 tys. sadzonek, głównie kwiatów jednorocznych i bylin, które są wykorzystywane do urządzania zieleni na terenie miasta. Obiekty zajmowane przez Zieleń Miejską na ul. Sadowej znajdują się w sąsiedztwie bloków mieszkalnych i szkoły. Są to atrakcyjne, w pełni uzbrojone tereny, które Miasto chce wykorzystać pod budownictwo mieszkaniowe.  

- Obecnie przy bogatej ofercie rynku tylko część sadzonek do utrzymania terenów zielonych i aranżacji nowych terenów zielenią pochodzi z tzw. produkcji własnej – wyjaśnia Łukasz Mierzejewski. – Duża część materiału roślinnego jest kupowana na zewnątrz w specjalistycznych szkółkach i ogrodnictwach. Nie ma więc potrzeby angażowania środków budżetowych w odtwarzanie i utrzymywanie tak dużego zaplecza ogrodniczego – przekonuje rzecznik prasowy elbląskiego ratusza.

- Realia ekonomiczne wskazują, że teren powinien być wykorzystywany efektywniej – zgadza się Leon Budzisiak, dyrektor ZZM w Elblągu. – Będziemy się starali przygotować odpowiednie zaplecze w Gronowie Górnym, aby utrzymać produkcję sadzonek na takim poziomie, jak do tej pory – zapewnia jednocześnie dyrektor Zieleni Miejskiej.

Jak mówi Leon Budzisiak, przeniesienie ogrodnictwa w nowe miejsce, może być problemem jedynie dla osób zatrudnionych na ul. Sadowej, które przyzwyczaiły się do pracy w tym miejscu. – Będziemy się starali, aby nie odczuli za bardzo tej zmiany. Na pewno nie muszą obawiać się zwolnień z powodu przeniesienia ogrodnictwa do Gronowa Górnego – zapewnia dyrektor ZZM w Elblągu.

Wyniki analizy, którą zlecono Zieleni Miejskiej, będą znane na początku września. Przeniesienie ogrodnictwa do Gronowa Górnego, jeśli okaże się uzasadnione, zostanie przeprowadzone do końca tego roku. W budżecie Miasta zadanie zostało wycenione na 85 000 zł.

Oceń tekst:

Ocen: 6

%83.3 %16.7


Komentarze do artykułu (27)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +11
  ~ anonim
  Piątek, 03.08

  Miasto zachowuje sie jak PO - wszystko sprzedać lub sprywatyzować

 2. 2
  +5
  ~ JesusAlvaro
  Piątek, 03.08

  Kolejny głupi pomysł ratuszowych.

 3. 3
  +4
  ~ k
  Piątek, 03.08

  wszytko co do życia potrzebne da nam Łunia Europejska matka nasza najukochańsza za liche pare euro

 4. 4
  +2
  ~ wela
  Piątek, 03.08

  przyzwyczajeni do miejsca pracy to chyba jakiś żart a pan Budzisiak też jest przyzwyczajony do miejsca pracy ile to już lat

 5. 5
  +7
  ~ Nie wiecie urzędasom w ich obiecanki!
  Piątek, 03.08

  Przeniosą tak jak przenieśli elbląska mleczarnie z uł. Bema . Podobnie przenieś?i z ul. Żeromskiego zakłady mięsne Elmeat na ul. Mazurska. Ski..iem tych " pprzenosin" byla ...likwidacja tych dwóch największych zakładów pracy w Elblągu.

 6. 6
  0
  ~ elly
  Piątek, 03.08

  Nie mam pewności, ale chyba na terenie tym kiedyś znajdował się jeden z podobozów stutthof.

 7. 7
  +5
  ~ emeryt
  Piątek, 03.08

  Teren przy ul Sadowej pod budownictwo mieszkaniowe , to nie jest zły pomysł , ale jakie , bloki ,czy domki ? Ale niech pozyskanie tego terenu nie zwalnia Ratusz od załatwienia tematu znanych wszystkim terenów w Śródmieściu blokowanych od lat przez prywatnych inwestorów . Pierw zabudujmy Centrum ,także dziwne łąki za ul. Sopocką ,czy teren na wprost dworca PKP - dawna fabryka papy .a potem ruszajmy na peryferie , bo innaczej nasze miasto wygląda co najmniej groteskowo , a na przyjezdnych robi fatalne wrażenie opuszczonego centrum , a pieknie rozwijajacych się przedmieść , Jaru , Zawady , Kamionki.

 8. 8
  +2
  ~ ket
  Piątek, 03.08

  To kto tam będzie budował???? Wróble ćwierkają, że jak zwykle.....

 9. 9
  +4
  ~ jaruzelski
  Piątek, 03.08

  Pozyskuja tereny pod budownictwo mieszkaniowe?? Na modrzewinie terenu "w pip" i to w dodatku niewykorzystanego. Skoro juz w modrzewine wywalilo sie tyle kasy to niech tam zaczna w koncu budowac. Cos mi to smierdzi kolejna ustawka.......

 10. 10
  +4
  ~ hahaha
  Piątek, 03.08

  tyle mieszkan do sprzedania, tyle sie buduje ,nikt nie kupuje a ci teren jeszcze potrzebuja ,smiechu warte

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2544379234314