Niedziela, 26.05.2024, Imieniny: Filip, Paulina, Marianna
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Elbląskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej startuje z programem Ciepło Systemowe

07.05.2012, 14:58:02 Rozmiar tekstu: A A A
Elbląskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej startuje z programem Ciepło Systemowe
fot. AS

Na dzisiejszej konferencji prasowej spółki Elbląskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej jej prezes, Łukasz Piśkiewicz ogłosił, iż firma znalazła się w gronie przedsiębiorstw, które w ramach rozwoju swojej działalności, podnoszą standardy w zakresie obsługi klienta, marketingu i komunikacji oraz w obszarze technicznym oferując Ciepło Systemowe. W ramach przystąpienia do programu Ciepło Systemowe EPEC chce zagwarantować swoim klientom stosowanie nowoczesnych rozwiązań i zapewnić niezawodność infrastruktury ciepłowniczej.

EPEC w Cieple Systemowym


W przeciwieństwie do alternatywnych sposobów ogrzewania Ciepło Systemowe to bezobsługowe, ekonomiczne ogrzewanie dostępne przez cały rok, pozwalające czuć się komfortowo we własnym mieszkaniu. Ponadto dzięki nowoczesnym urządzeniom grzewczym można racjonalnie korzystać z dostarczonego ciepła przyczyniając się w ten sposób do efektywnej ochrony środowiska naturalnego. Ciepło Systemowe zapewnia konkurencyjne cenowo ogrzewanie, komfortowe warunki w pracy i w domu, które nie wymagają praktycznie żadnego zaangażowanie ze strony użytkownika. Ten rodzaj systemu ogrzewania od lat 80-tych stosowany jest choćby w Szwecji czy Danii. I własnie z tym projektem wiąże się nowatorskie działanie EPEC, jakim jest przystąpienie spółki do ogólnopolskiego Programu Promocji Ciepła Systemowego, który ma na celu konsolidację firm z branży ciepłowniczej oraz branż pokrewnych w celu wspólnej promocji marki produktowej na rynku polskim. - Zdecydowaliśmy się na ten krok z pełną świadomością korzyści, jakie przyniesie nam współudział w tym projekcie. - mówi Łukasz Piśkiewicz, prezes elbląskiego EPEC-u. -  Działając na rynku lokalnym, pojedyncze przedsiębiorstwa nie dysponują wystarczającymi zasobami, by skutecznie promować swój produkt i skutecznie budować jego wizerunek na rynku. A w takiej właśnie skali działa nasza konkurencja np. dystrybutorzy gazu ziemnego. Podejmowane działania mają służyć nie tylko kształtowaniu pozytywnego wizerunku samego produktu, ale także branży i poszczególnych firm. - dodaje Piśkiewicz.

EPEC stawia na nowe technologie

Elbląskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej ciągle dąży do poprawy swojej infrastruktury technologicznej. Dlatego zarząd spółki zdecydował się na wdrożenie programów TERMIS Operation On Line oraz Stacjonarnego Systemu Zdalnego Odczytu Ciepłomierzy.

Program TERMIS służy do matematycznego modelowania systemu ciepłowniczego, zapewniając lepsze zarządzanie miejską siecią ciepłowniczą. - Wdrożenie tego oprogramowania umożliwia uruchomienie modułu Optymalizatora Temperatury. - wyjaśnia Łukasz Piśkiewicz. - Moduł ten, poprzez ciągłą analizę prognoz temperatury, dobiera na bieżąco najbardziej optymalną temperaturę zasilania w celu zredukowania strat ciepła na przesyle nawet o 5%. - mówi Piśkiewicz. System ten zapewnia też dostarczanie do odbiorców ciepła o odpowiednich parametrach.

W drugiej połowie bieżącego roku EPEC planuje też zbudować na terenie miasta stacjonarny system telemetryczny do radiowego, zdalnego odczytu ciepłomierzy. System obejmowałby wszystkie 780 budynki, które podłączone są do miejskiej sieci ciepłowniczej. Dzięki temu, indywidualni klienci EPEC, będą mieli możliwość stałego wglądu w aktualne dane dotyczące ciepła w swoich obiektach mieszkalnych.

Korzyści wynikające z zastosowania tego rozwiązania są bardzo duże. - Przede wszystkim pozwalają na szybkie uzyskanie z danych odczytowych jednocześnie od wszystkich odbiorców ciepła i natychmiastowe i bezproblemowe zasilenie danymi systemu bilingowego. - wyjaśnia Łukasz Piśkiewicz. - Nowy system pozwoli także na wyeliminowanie konieczności wchodzenia do obiektów w celu dokonanie odczytu urządzenia pomiarowego. Wyeliminowane zostanie też całkowicie ryzyko pomyłki odczytu związanego z czynnikiem ludzkim. Miło mi również poinformować, że drugi raz z rzędu zostaliśmy uhonorowani certyfikatem  Przedsiębiorstwo Fair Play 2011. - dodaje Piśkiewicz.

EPEC zakłada, że wdrażanie obydwu systemów potrwa do końca 2012 roku, najpóźniej do początku roku 2013. Obecnie sezon grzewczy dobiega końca. Czym więc teraz zajmie się firma EPEC? - Teraz zacznie się dla nas sezon inwestycyjny. - mówi Łukasz Piśkiewicz. - Będzie można spotkać nas na robotach o charakterze budowlanym. - wyjaśnia pan prezes.

AS

Oceń tekst:

Ocen: 12

%50.0 %50.0


Komentarze do artykułu (53)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +3
  ~ misio
  Poniedziałek, 07.05

  Się przytyło koledze na nowym stanowisku.

 2. 2
  +5
  ~ Panie prezesie, pytanie na inteligencje :0
  Poniedziałek, 07.05

  A dla czego ZBk czyli ..lokatorzy za wyprodukowane ciepło przez elblaski EPEC mają płacić dla ..firmy z Olsztyna, która instalowała podzielniki ciepła ?

 3. 3
  +8
  ~ ...
  Poniedziałek, 07.05

  sprywatyzują inaczej, a za wszystko i tak zapłacimy - korporacyjna hydra jest dużo gorsza od komuny bo nie ma twarzy i nazwisk i jest prawdziwie totalitarna i nie musi udawać że ją ludzie obchodzą. ;D

 4. 4
  +5
  ~ przenikliwy
  Poniedziałek, 07.05

  kto z kim się skonsoliduje producenci ciepła skonsolidują się ze sobą i zadbają o nasz konsumentów interes - już czuję jak d... mi się pali

 5. 5
  +11
  ~ beta
  Poniedziałek, 07.05

  Kolejna osoba z kręgu władzy, która wierzy, że ludziom można wszystko wmówić, byle tylko przemawiać do nich językiem mało zrozumiałym, pokrętnym i pseudonaukowym. To skandal, że osoba bez kwalifikacji i doświadczenia w branży zajmuje tak eksponowane stanowisko, gdy na byle jaką posadę w ratuszu ogłasza się konkurs z licznymi, wygórowanymi warunkami. Myślę, że wyborcy będą o tym pamiętali przy urnie, ja - na pewno.

 6. 6
  +11
  ~ Nowa Prawica
  Poniedziałek, 07.05

  gosc zaczal robic kariere na panstwoych posadkach w energetyce dopiero gdy PO doszla do wladzy. wczesniej nie mial z ta dziedzina NIC wspolnego.

 7. 7
  --14
  ~ alfa
  Poniedziałek, 07.05

  Beta widzę dużo wie, zna kwalifikacje wszystkich na wszystkie stanowiska. Ciekawe. Z tekstu wynika, że prezes ma wizję rozwoju firmy i inwestuje wypracowane środki. A to oznacza dwie pozytywne dla miasta sprawy: EPEC zarabia, EPEC nie będzie sprywatyzowany i możemy być spokojni o ceny ciepła. Przypomnę, ze poprzedni prezydent chciał koniecznie EPEC sprzedać ENERDZE. A co to by oznaczało? Monopol w usługach cieplownictwa - w rękach jednej firmy znalazłyby się - źródlo ciepła i sieć przesyłowa.

 8. 8
  +6
  ~ Systemowiec
  Poniedziałek, 07.05

  Ciepło systemowe polega na tym ,że jak na dworzu jest 25 stopni ciepła, to kaloryfery grzeją.Autentyczne. Superbkę trzeba utrzymać.

 9. 9
  +15
  ~ Zwolniony PDO
  Poniedziałek, 07.05

  Czy ten chłopczyk wie co mówi. Elblążan nie interesuje do jakiej organizacji przystąpił EPEC. Elblążan interesuje jakie efekty ekonomiczne( w domyśle o ile obniży to cenę ciepła )przyniesie telemetria. Elblążan interesuje dlaczego ciepło w Elblągu jest takie drogie np 6zł na GJ w stosunku do Gdyni i Wejherowa. Elblążan interesuje dlaczego jeden z elementów ceny ciepła przesył jest jednym z najdroższych w kraju. Jeżeli jest to ta nowa strategia dla EPEC to podwyżka ciepła gwarantowana niebawem drodzy mieszkańcy. Jeszcze za poprzedniego prezesa JK dyrektor techniczny chwalił się telemetrią ze będzie tak dobrze - to czemu w styczniu była podwyżka.

 10. 10
  +2
  ~ EPEC przy mieście
  Poniedziałek, 07.05

  Alfa ,Ty żyjesz na innym świecie.Cały czas jest główkowanie jak sprzedać EPEC. To być albo nie być.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.98028779029846