Niedziela, 24.09.2023, Imieniny: Dora, Gerard, Teodor
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Niepewna przyszłość kolejnych elbląskich Orlików

26.01.2012, 13:56:15 Rozmiar tekstu: A A A
Niepewna przyszłość kolejnych elbląskich Orlików
fot. Rafał Kadłubowski

Budowa czterech zaplanowanych na ten rok elbląskich Orlików stoi pod znakiem zapytania. Istnieje prawdopodobieństwo, że miasto może nie otrzymać od marszałka województwa dofinansowania na realizację kompleksów boisk przy ulicach: Pocztowej, Rodziny Nalazków, Robotniczej i Sadowej. Przyczyną jest ograniczony budżet województwa. Miasto nie załamuje jednak rąk. Wyjściem awaryjnym ma być partnerstwo z ministerstwem sportu.

Przypomnijmy, że w ostatniej edycji rządowego programu Moje Boisko - Orlik 2012, Urząd Miejski złożył wnioski na budowę czterech kolejnych kompleksów boisk sportowych typu Orlik.  Mają one powstać w tym roku przy Szkole Podstawowej nr 9 na ul. Rodziny Nalazków, przy Zespole Szkół Ogólnokształcących na ul. Pocztowej, przy Gimnazjum nr 2 na ul. Robotniczej oraz przy Szkole Podstawowej nr 16 na ul. Sadowej.

- Otrzymaliśmy od pani wicemarszałek Anny Wasilewskiej informację, że budżet województwa na rok 2012 jest mocno ograniczony i pierwszeństwo w przyznawaniu dofinansowania, będą miały te gminy, które nie posiadają jeszcze Orlików (Elbląg ma już 3 takie obiekty – przyp. red.). Na ostateczną decyzję musimy poczekać do lutowej sesji rady sejmiku wojewódzkiego – mówi Andrzej Korpacki, Zastępca Dyrektora Departamentu Sportu w Urzędzie Miejskim.

Nie wiadomo więc, czy miasto załapie się na i tak krótką listę szczęśliwców, którzy zdobędą dofinansowanie. Jeżeli decyzja byłaby negatywna, magistrat będzie musiał wyłożyć więcej środków z własnej puli. W tym wypadku planem „B” ma być wejście w partnerstwo z Ministerstwem Sportu i Turystyki. Tu decyzja może zapaść najwcześniej w marcu.

- Nawet gdybyśmy nie otrzymali środków z województwa, to pan prezydent nadal podtrzymuje wolę budowy nowych Orlików w mieście – podkreśla Andrzej Korpacki. - Na ten cel mamy zarezerwowane w budżecie miasta około 3 mln zł. Pozostaje nam więc czekać na pomyślne decyzje marszałka i ministerstwa. Niezależenie od tego prowadzimy prace przygotowawcze. Ogłosiliśmy m.in. przetargi na opracowanie dokumentacji  projektowo-kosztorysowej dla czterech Orlików. Projekty mają być gotowe w ciągu 2,5 miesiąca.

Dobiegają końca odbiory dwóch wykonanych w zeszłym roku Orlików. Powstały one przy szkołach podstawowych nr 14 przy ulicy Mielczarskiego i nr 6 przy ul. Piłsudskiego. - Orliki są już po odbiorach technicznych. Jutro powinniśmy otrzymać decyzję o dopuszczeniu do użytkowania boisk, po czym przekażemy je szkołom. Oficjalne otwarcie boisk nastąpi prawdopodobnie wiosną – informuje Zastępca Dyrektora Departamentu Sportu w Urzędzie Miejskim.

Rafał Kadłubowski
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%50.0 %50.0


Komentarze do artykułu (22)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --1
  ~ visca el barca!
  Czwartek, 26.01

  nowaczyk w rok postawil 3 orliki. można? można

 2. 2
  0
  ~ anonim
  Czwartek, 26.01

  I TYLKO TRZY ORLIKI NIC WIĘCEJ

 3. 3
  +2
  ~ bramkarz
  Czwartek, 26.01

  visca el barca! - Słonina, kolego Słonina, inny postawił "oczy w słup"

 4. 4
  +9
  ~ elblążanin
  Czwartek, 26.01

  Już dawno pisałem mam k. w d. te całe mazury i tych polityków.

 5. 5
  +2
  ~ veb
  Czwartek, 26.01

  bramkarz, Słoniny już nie ma ;) a orliki planuje się na dany rok budżetowy

 6. 6
  --1
  ~ zdziwiony
  Czwartek, 26.01

  A na Sadowej to niby gdzie to boisko? :| Na roku Sadowej i Willowej basen, a boisko...???

 7. 7
  +6
  ~ Czerwony
  Czwartek, 26.01

  Orliki- wódz PO rzucił hasło i nikt nie dyskutuje ani nie podważa sensu budowy Orlików. Może jednak warto podyskutować. Czy przypadkiem w temacie budowy Orlików nie wyłączono zdrowego rozsądku. Środki zaplanowane w budżecie na bieżące utrzymanie trzech Orlików w 2012r. wynoszą: 1) Szkła Nr 6 – 83 788zł, 2) Szkoła Nr 14 - 83 835zł, 3) Zespół Szkół Nr 1- 95 485 zł. Razem 263 108zł. W 2012r planuje się budowę czterech Orlików a w kolejnych latach może następne co spowoduje roczny wzrost kosztów utrzymania do 500 000 czy 1 000 000 zł w zależności ile się wybuduje. W końcu to jednak tylko boiska szkolne stojące odłogiem przez większą część roku a roczny koszt utrzymania w powyżej 83 tys. od sztuki to koszt ogromny. Chyba, że ta oświata nie jest taka biedna jak piszą. I nie szkodzi że na dzień dzisiejszy to Państwo daje kasę a nie miasto – jutro może być inaczej. Ciekawe jakie są doświadczenia z pobudowanymi Orlikami i w jakim stopniu są wykorzystywane. Może warto zobaczyć i popytać. Kto wie - może decyzja o zaprzestaniu budowy będzie tą właściwą.

 8. 8
  +11
  ~ wstyd
  Czwartek, 26.01

  olsztyn wszystko blokuje w Elblągu.WON z tym województwem.

 9. 9
  +7
  ~ POMORZE
  Czwartek, 26.01

  ELBLAG POWINIEN PODJAC DECYZJE W SPRAWIE REFERENDUM PRZEJSCIA POD WOJ.POMORSKIE A OLSZTYN POWINIEN BYC POD SWOJA STOLICA CZYLI BIALYMSTOKIEM.TAK MIALO BYC TYLE ZE ELBLASCY WLADNI SPRZEDALI SIE POD JESZCZE BIEDNIEJSZE MIASTO .

 10. 10
  +4
  ~ 100% Elblążanin
  Czwartek, 26.01

  Czekamy na kładkę na rzece Elbląg.......tu kasy brakuje

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.98742818832397