Sobota, 30.09.2023, Imieniny: Wera, Zofia, Honoriusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Spore opóźnienia w budowie Orlików – boiska powstaną dopiero w grudniu

30.11.2011, 14:07:08 Rozmiar tekstu: A A A
Spore opóźnienia w budowie Orlików – boiska powstaną dopiero w grudniu
Na nowym Orliku przy ul. Mielczarskiego trwają ostatnie prace kosmetyczne (fot. Rafał Kadłubowski)
REKLAMA

Dużo później niż pierwotnie zakładano, zakończy się budowa dwóch elbląskich Orlików. Kompleks boisk sportowych na Zatorzu, przy szkole podstawowej na ulicy Mielczarskiego, ma być gotowy w najbliższych dniach. Z jeszcze większym poślizgiem oddany zostanie Orlik przy ulicy Piłsudskiego. Jego uruchomienie przewidziano dopiero przed świętami.

Obie inwestycje realizowane w ramach rządowego programu „Moje Boisko - Orlik 2012”, miały być gotowe do końca listopada. Przeciągające się procedury przetargowe sprawiły, że umowy z wykonawcami kompleksów sportowych przy szkołach na Piłsudskiego i Mielczarskiego zostały podpisane we wrześniu, a roboty ruszyły w październiku. W obu przypadkach, w trakcie realizacji, wykonawcy napotkali również na dodatkowe problemy.

Na Zatorzu powodem opóźnienia była opieszałość w wydawaniu decyzji, dotyczących usunięcia kolizji z przyłączem energetycznym na placu budowy. Błaha i prosta wydawałoby się sprawa, ciągnęła się 2 miesiące i dopiero w połowie listopada nastąpiła formalna zgoda na usunięcie odcinka starej linii zasilającej w energię.

- Zwykle takie kompleksy budujemy w miesiąc. Tutaj jednak przez blisko dwa miesiące nie mogliśmy rozpocząć budowy boiska piłkarskiego, gdyż czekaliśmy na pozwolenie usunięcia kabla energetycznego, zasilającego szkołę i osiedle. Kabel ten przecinał teren planowanego boiska. Musieliśmy więc zrobić nowe podłączenie omijając teren budowy. Niestety procedury formalne dotyczące usunięcia starego kabla trwały aż do 17 listopada. Dopiero tego dnia otrzymaliśmy zgodę z firmy Energa – tłumaczy właściciel jednej z firm, która zajmuje się budową Orlika przy ul. Mielczarskiego. - Od dwóch tygodni roboty idą pełną parą i już jesteśmy na ich ukończeniu.

Gotowe jest duże boisko piłkarskie oraz boisko wielofunkcyjne. Stoją także budynki socjalne. Również wszystkie media są w całości podłączone. Jak informuje wykonawca prac do ułożenia pozostały już tylko ciągi piesze i dojazdowe z kostki polbrukowej oraz uporządkowanie całego terenu.
- Prace zostaną zakończone na koniec tego tygodnia. Zaawansowanie robót oceniam na jakieś 90%. Pozostają nam już tylko prace kosmetyczne – mówi Sławomir Etowski, kierownik budowy z Firmy „Kaszub”, wykonawcy inwestycji.

Odbiór końcowy gotowego obiektu ze strony miasta zaplanowano na 12 grudnia.

Przy okazji budowy Orlika na Zatorzu, miasto zleciło naprawę najbardziej zniszczonego odcinka ulicy Mielczarskiego, prowadzącego do Szkoły Podstawowej nr 14. Drogowy wyregulują m.in. zniszczone studzienki i położą nową nawierzchnię jezdni.

Drugi z realizowanych równolegle Orlików, powstanie z jeszcze większym opóźnieniem. Kompleks boisk sportowych na terenie Szkoły Podstawowej nr 6 przy ul. Piłsudskiego ma być gotowy dopiero przed zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia.

- Przyczyną opóźnienia były przedłużające się procedury przetargowe oraz problemy wykonawcy z załatwieniem na czas materiałów do budowy boisk – tłumaczy Andrzej Korpacki, Zastępca Dyrektora Departamentu Sportu w Urzędzie Miejskim. - Firma wykonująca prace  zobowiązała się, że zakończy budowę Orlika do świąt. Niewykluczone, że miasto nałoży na wykonawcę kary za niedotrzymanie terminu.

Aby dotrzymać zobowiązania, wykonawca - firma Sportprojekt ze Szczecina, prowadzi roboty przez 7 dni w tygodniu, na dwie zmiany, aż do późnej pory wieczorowej, pracując przy reflektorach. Na dzień dzisiejszy gotowa jest podbudowa obu boisk, płot oraz wszystkie przyłącza.

Realizacja obu Orlików to koszt ponad 2,8 mln zł. Na kwotę tę składa się dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz wkład własny Urzędu Miejskiego .

W projekcie przyszłorocznego budżetu miasta zaplanowano środki na budowę kolejnych trzech Orlików ". Mają one powstać przy ulicach: Robotniczej 173 (Gimnazjum nr 2),  Sadowej 2 (SP 16),  Pocztowej 2 (ZSO).
- Napisany i złożony do ministerstwa został wniosek na kolejne trzy Orliki w 2012 r. Decyzja o dofinansowaniu tych inwestycji z budżetu państwa i województwa  ma zapaść do marca – informuje  Andrzej Korpacki, Zastępca Dyrektora Departamentu Sportu.

Rafał Kadłubowski
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 7

%57.1 %42.9


Galeria / Budowa kompleksu sportowego Orlik przy SP nr 14 na ul. Mielczarskiego ( zdjęć 20 )
Dodano: 2011-11-30 | fot. Rafał Kadłubowski
0

Komentarze do artykułu (10)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --6
  ~ fg
  Środa, 30.11

  Na ważne inwestycje to niby nie mają kasy, a marnotrawią kasę na jakieś boiska. Te boiska to chyba dla rosnącej liczby bezrobotnych, aby mieli gdzie spędzać wolny czas.

 2. 2
  +5
  ~ rodzic
  Środa, 30.11

  Ciemnota nadal w narodzie świadczy o tym wpis pierwszy.Te boiska to dla naszych dzieci.Łezka w oku się kręci jak człowiek wspomina czasy gdy marzył o extra boisku do gry w piłkę nożną i koszykówki na lekcji WF.Dziwię się takim ludziom którzy byle co piszą aby pisać chyba że w nich tyle sportowca co wypalą - pety.

 3. 3
  +3
  ~ emeryt
  Środa, 30.11

  Bardzo doceniam budowę boisk. Młodzież powinna wyżywać się na boisku ,a nie pod blokiem i kopać piłkę o ścianę .

 4. 4
  0
  ~ aaa
  Środa, 30.11

  niech ludzie pracujiam nawet w nocy na pilsuckiego na tym boisku a w niedziele na tym boisku wogule nie bylo zadnych robót i niech naprawiam tez droge i zaplacam kare za opoznienia albo niech dadzam wiecej ludzi i koparek

 5. 5
  +3
  ~ zombi
  Środa, 30.11

  Rodzic - łza się w oku kręci jak na podwórkach w parkach i na łące grali chłopcy Deyna, Lato, Szarmach, Lubański, Gorgoń, Tomaszewski i inni, to oni wywindowali Polską piłkę na światowe wyżyny. A Teraz patachłay chcą orlików, 10-15 % za zlecenie, kupowanie meczy. Reprezentacja dno kasa,kasa,kasa na koszt społeczeństwa. Nie najpierw nagroda ale zasługi RODZICU ! Dobry wartościowy zawodnik, naukowiec, rzemieślnik do wszystkiego dochodzi pracą nie techniką. Gdzieś Ci się po drodze idea sportu i współzawodnictwa zgubiła

 6. 6
  +1
  ~ ;p;p;p
  Środa, 30.11

  Super że boiska porobili. Kiedyś jak się chciało to też grać można, ja pamiętam akcję jak miałem 14-15 lat, a na boisku "trawiastym" było pełno kamieni. Poszliśmy w 15 osób do spółdzielni, umówiliśmy się na dany dzień, dali nam łopaty, wiadra przywieźli trochę piachu. 3 godziny i boisko równe i bez kamieni było :) Ale i tak żałuje że za moich czasów takich ekstra boisk nie było :)

 7. 7
  --2
  ~ ConcaHools
  Środa, 30.11

  Po co komu te całe orliki? Nie lepiej za tą kasę zmodernizować obiekt CONCORDII!? Dzieciaki niech grają na zwykłej trawie, ja tak gram i żyję!

 8. 8
  0
  ~ r
  Czwartek, 01.12

  to nic takie sa standardy elblaski albo sie spoznia albo nie powstanie

 9. 9
  +1
  ~ rzeczywistość
  Czwartek, 01.12

  zombi -jednak widać że nie przeczytałeś a brednie piszesz widać że za dużo TV oglądasz a ze sportem to tyle masz do czynienia co klikanie w klawiaturę.Dobra rada dres,buty sportowe i na orlik pobiegaj to wtedy napiszesz prawdę nie brednie.POPIERAM Rodzica.

 10. 10
  0
  ~ Bronek
  Sobota, 03.12

  Wiecie czemu te opóżnienia ? Bo w pewnym momencie nie wiedzieli kto wygra wybory i osra.i dzieci, młodzież i reszte.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.96522998809814