Środa, 21.04.2021, Imieniny: Anzelm, Bartosz, Feliks
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Rozpoczynają się inwestycje na Modrzewinie

29.12.2010, 09:42:52 Rozmiar tekstu: A A A
Rozpoczynają się inwestycje na Modrzewinie
Fot. Rafał Kadłubowski

Pięć firm już wkrótce rozpocznie inwestycje na Modrzewinie. Z kolejnymi prowadzone są zaawansowane rozmowy. We wtorek prezydent Grzegorz Nowaczyk razem z dziennikarzami odwiedził Elbląski Park Technologiczny.

Dziennikarzom pokazano w EPT film promocyjny na temat terenów inwestycyjnych na Modrzewinie. Poinformowano również o pięciu podmiotach gospodarczych, które już wkrótce rozpoczną inwestycje na tych terenach.

- Trzeba sobie zdawać sprawę, że nie uda nam się nigdy pozyskać inwestora na miarę np. Toyoty – mówił Rafał Kućmański z Urzędu Miejskiego w Elblągu. – Dlatego musimy interesować się sektorem małych i średnich przedsiębiorstw, szczególnie tych działających w sektorze innowacyjnych technologii.

Dlatego od lat na Modrzewinie miasto zbroi działki tak, aby potencjalny inwestor mógł mieć od razu dostęp do wszystkich mediów. Także sam budynek Elbląskiego Parku Technologicznego czeka już na pierwszych dzierżawców.

- Na pewno możemy powiedzieć, że pierwszą z większych inwestycji będzie fabryka firmy Metal Expert – mówił Rafał Kućmański. – To firma z branży innowacyjnych technologii metalowych. Natomiast pozostałe branże to budownictwo, meble, urządzenia do cięcia wodą, konstrukcje budowlane.

Kućmański dodał, że z każdym potencjalnym inwestorem rozmowy o inwestycji w Elblągu trwają nawet dwa lata. Tak więc będziemy musieli jeszcze uzbroić się w cierpliwość czekając na wiadomości o kolejnych inwestorach.

- Moim marzeniem jest, aby cały proces inwestycyjny na Modrzewinie zamknąć do 2020 r. – przyznaje Kućmański. 
 

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Galeria / Wycieczka po budynku Centrum Biznesu Rozwoju i Innowacji na Modrzewinie ( zdjęć 30 )
Dodano: 2010-12-28 | Fot. Rafał Kadłubowski
0

Komentarze do artykułu (42)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ Jonas
  Wtorek, 28.12

  Piękny budynek... tylko na co komu?

 2. 2
  0
  ~ paranoja nie inwestycja
  Wtorek, 28.12

  czy podano ile będzie nas kosztowalo utrzymywanie tej bzdury pod nazwa EPT? ile kosztowac będzie ogrzanie, oświetlenie, pilnowanie i sprzatanie? ile zaplacimy pseudoinowatorom za zarzadzanie i kierowanie tym paranoicznym pomysłem? czy mieszkańców stać na wywalanie pieniędzy w błoto? nie ma podobno pieniędzy na odsniezanie, na altanie dziur w ulicach a na takie bzdury sa miliony? mamy za to płacic aby badano tam "technologie drewna"? czy ja smię, ja mieszkaniec Elblaga mam płacić jakims pierdzistołkom, żeby badali kawałek drewna? czy sa jacys psychiatrzy w tym mieście, te towarzystwo nalezy natyczmiast izolowac od kasy miejskiej,

 3. 3
  0
  ~ mam już niestrawność
  Wtorek, 28.12

  Niech Nowy dyrektor biura promocji otworzy sobie tu biuro Jaki był by spokój i nowe pomysły na PIJAR dla GN

 4. 4
  0
  ~ Olaf
  Wtorek, 28.12

  Malkontentów namawiam do zbierania podpisów pod referendum, które może usankcjonować zburzenie tego obiektu. Proszę odważnie i zuchwale korzystać z demokracji. W zasadzie można sprawę do wiosny załatwić. Później tylko pozostanie Państwu ogłoszenie nowego autorskiego pomysłu na ten skrawek spalonej ziemi. Ale to chyba będzie akurat najprostsze.

 5. 5
  0
  ~ Twój podpis21
  Wtorek, 28.12

  no własnie jaki jest koszt utrzymania tego budyneczku? dlaczego dzienniakrze dają sie wodzic za nosy zamiast zapytać ile mieszkańcy zapłaca za te szalone pomysły? ile miejsc pracy powstało dzieki tej szklanej budzie, nie pytam tu o miejsca pracy dla urzedasów tylko miejsca pracy w biznesie, dlaczego maja sie tu pojawic inwestorzy, skąd to przekonanie? czy jasnowidz Jackowski się wypowiedział w tej sprawie? powiem wam,że za czasów komuny było wiele bzdur, ale czegos takiego jak wybudowanie na łace szklanego domu i wmawianie ludziom,ze to da miejsca pracy to nie było, kompletna porazka i nawet płatne ogłoszenia do pracy nie zamydlą ludziom oczy, że to lipa

 6. 6
  0
  ~ fan fan ale nie tulipan
  Wtorek, 28.12

  Na 5 zdjęciu sam kwiat elbląskiego dziennikarstwa.A gdzie K.Śluz najlepsza z najlepszych BUA hahaha

 7. 7
  0
  ~ red
  Wtorek, 28.12

  no własnie, mamy wreszcie wspaniała atrakcje turystyczną, niech tam przyjmuja turystów, wycieczki szkolne itp, po godzinach zrobic noclegownię dla bezdomnych

 8. 8
  0
  ~ heniek
  Wtorek, 28.12

  Zawsze jak widzę te socjalistyczne inwestycje to przypomina mi się jak Stalin kosztem tysięcy istnień zawracał rzeki i kopał kanały po których potem i tak nic nie pływało.

 9. 9
  0
  ~ Loggia
  Wtorek, 28.12

  Stoi i nic się nie dzieje. Źle. Zaczynają się pojawiać inwestorzy - jeszcze gorzej. Czy wy k... macie mózgi czy Was się po prostu nie da zadowolić?

 10. 10
  0
  ~ chcący zmian
  Wtorek, 28.12

  Tak się zastanawiam czy wreszcie komuś spadnie sopel z dachu i go oświeci że Elblągowi potrzebny jest przekop mierzei i dostęp do morza i bliższa droga wodna do Gdańska.Czy w szkole nie uczono że wydane pieniądze na konkretną inwestycję zwrócą się i to kilka krotnie ,na razie sowieci pozwalają pływać .A CO BĘDZIE JAK NIE POZWOLĄ ? Kiedy Port zacznie przynosić zyski a inwestorzy zaczną walić gdy ruszy kopanie przekopu ,przecież i Modrzewina i całe miasto czeka a czas ucieka czy warto się zastanawiać.Panie Prezydencie Miasta niech Pan zmienia i to szybko wszystko tu trzeba rewolucji inaczej nic się nie uda.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.5441980361938