Środa, 28.09.2022, Imieniny: Marek, Waclaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii OŚWIATA

Uczniowie SP 14 wywiesili w szkole flagę Ukrainy. Organizują też różne akcje

05.03.2022, 19:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Uczniowie SP 14 wywiesili w szkole flagę Ukrainy. Organizują też różne akcje
fot. SP 14 w Elblągu

W oknie Szkoły Podstawowej nr 14 przy ul. Mielczarskiego pojawiła się ukraińska flaga. - Na pomysł wpadli uczniowie klasy szóstej - przyznała Barbara Pierzyńska-Czujwid, Dyrektor SP 14 w Elblągu.


Uczniowie SP 14, świadomi tego, co dzieje się na Ukrainie, chcieli okazać wsparcie ofiarom wojny wywieszając w oknie szkoły flagę Ukrainy. To nie jedyna forma ich zaangażowania.

 

Jesteśmy punktem odbiorów darów z ramienia Pan Prezydenta Miasta Elbląga. Oprócz tego uczniowie sami podejmują akcje. Jeśli chodzi o reakcję dzieci na sytuację, jest bardzo różnie

- informuje Barbara Pierzyńska-Czujwid.


Jak uczniowie reagują na obecna sytuacje?

Monitorujemy emocje dzieci i kiedy trzeba prowadzimy zajęcia z udziałem pedagoga i psychologa

- zapewnia Barbara Pierzyńska-Czujwid.

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%0.0 %100.0
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 8 )


Komentarze do artykułu (19)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --3
  ~ Obywatel
  Sobota, 05.03

  Wywieszajcie na zmianę w oknach flagi Polski i Ukrainy

 2. 2
  +7
  ~ Ines
  Niedziela, 06.03

  Jesteśmy w Polsce nie na Ukrainie a gdzie barwy Polski P Dyrektor pochodzi z Ukrainy czy z Polski ??? Sp nr 14 jest na Ukrainie ?? Czy w Polsce ??? Wieszajcie też Polskie barwy Masakra kto na to pozwolił ??

 3. 3
  +6
  ~ kkk
  Niedziela, 06.03

  I czym się pani dyrektor chwali, że na budynku państwa polskiego wieszana jest flaga obcego kraju? I co na to ratuszowi? Ukraińcom należy współczuć i pomagać ale są jakieś elementarne zasady okazywania solidarności. Czy pani dyrektor rozumie co to jest Polska szkoła?

 4. 4
  --2
  ~ Maria Pańkowska
  Niedziela, 06.03

  .......uczniowie wywiesili na szkole flagi Ukrainy - SUPER wiadomość , trzeba pomagać , POMAGAMY jak tylko możemy ....!!!!

 5. 5
  +3
  ~ Adam
  Niedziela, 06.03

  Dyrektorka pożegna się na pewno z funkcją, łamie Konstytucję w której jasno pisze, że Polska flaga ma być obecna w centralnym miejscu, obca owszem, ale mniejsza. Zgłaszamy to do kuratorium i instytutu pamięci narodowej .

 6. 6
  0
  ~ Ania
  Niedziela, 06.03

  Zanim ktokolwiek cokolwiek zgłosi to warto się dokształcić. Flaga musi mieć określone wymiary, aby być flagą. Tu widzę tylko barwy ukraińskiej flagi, a nie flagę.

 7. 7
  +2
  ~ Pioter.k
  Poniedziałek, 07.03

  To jawne naruszenie zasad współżycia spolecznego oraz naruszenie dóbr osobistych w postaci wywierania presji na okolicznych mieszkańcach, a to już nie będzie żartem. Odczucia patriotyczne . Pani Aniu .

 8. 8
  +2
  ~ Waldemar H.
  Poniedziałek, 07.03

  Pani dyrektor, nie jest zgodne z prawem korzystając ze swoich uprawnień łamanie zasad współżycia społecznego. Prosimy zatem o stosowanie się do tychże zasad współżycia w społeczeństwie . Nie mamy nic przeciw pomocy, ale przesadziła pani i wykorzystała swoje stanowisko, nie trzymając się ani etyki, ani zws.

 9. 9
  +1
  ~ Maria Kowalska
  Poniedziałek, 07.03

  Żądamy zdjęcia pseudo barw albo makulatury z okien szkoły publicznej. Godzi to w uczucia patriotyczne prawdziwych Polaków , pani powinna zachowywać umiar i kulturę. Nie może pani robić z budynku państwowego prywatnego podwórka.

 10. 10
  +2
  ~ Daria
  Poniedziałek, 07.03

  W artykule pisze, że uczniowie wywiesili flagę Ukrainy pani Anno, a to już różnica. To już nie barwy szanowna pani. Proszę w takim razie natychmiast to zdjąć. Sami napisaliście flaga, ukraińska.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1030738353729