Sobota, 29.02.2020, Imieniny: Lutoslaw, Roman, Teofil
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii OŚWIATA

Uczniowie klas wojskowych poznają MSBS-5,56 Grot

23.01.2020, 11:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Uczniowie klas wojskowych poznają MSBS-5,56 Grot
Fot. 43. BLP

Modułowy System Broni Strzeleckiej kalibru 5,56 mm Grot jest jedną z najnowocześniejszych broni produkowanych w Polsce. Jej budowę, działanie oraz przeznaczenie, zgodnie z planem współpracy z Zespołem Szkół Budowlanych, zaprezentowali uczniom klas wojskowych, żołnierze 43 Batalionu Lekkiej Piechoty z Braniewa.
 

W części teoretycznej zajęć, młodzież zapoznała się z budową MSBS Grot. Żołnierze 43blp przedstawili jak można go rozbudowywać, konfigurować i w jakich warunkach możemy prowadzić z niego ogień. Największe zainteresowanie wzbudziła praktyczna część zajęć, kiedy każdy kadet mógł sam wziąć do ręki karabinek, rozebrać go i ponownie złożyć. Część uczniów poznała już wcześniej inny model produkowanej w Polsce broni - karabinek szturmowy 5.56 mm wz. 96 (Beryl). Kadeci porównywali budowę i możliwości techniczne obydwu modeli będących obecnie na wyposażeniu Wojska Polskiego. Żołnierze prowadzący zajęcia odpowiadali na zadawane pytanie, a młodzież chętnie angażowała się w dyskusję. Podczas zajęć zaprezentowano m.in. kamizelkę z wkładami balistycznymi, hełm z podwójnym okularem noktowizyjnym, okulary balistyczne i termowizję.
 

W najstarszych klasach Zespołu Szkół Budowlanych są już żołnierze OT, służący w 43 batalionie lekkiej piechoty w Braniewie, wchodzącego w skład 4. Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. kpt. Gracjana Klaudiusza Fróga ps. „Szczerbiec". Obecnie w ramach akcji „Ferie w mundurze", szkolą się kolejni przyszli żołnierze 4W-MBOT.
 

Anna Szczepańska
Ekspert ds. komunikacji 43 Batalionu Lekkiej Piechoty w Braniewie
 

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (1)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +1
  ~ pop
  Miesiąc temu

  I mam nadzieję że wywalą to badziewie w pi---u

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.