Sobota, 28.11.2020, Imieniny: Jakub, Leslaw, Zdzislaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii OŚWIATA

Centrum Edukacji Zawodowej zachwyca. Prezydent: To najnowocześniejsza placówka w regionie

10.01.2020, 18:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Centrum Edukacji Zawodowej zachwyca. Prezydent: To najnowocześniejsza placówka w regionie
Fot. Ryszard Biel
Miasto na stworzenie Centrum Edukacji Zawodowej przy ul. Bema przeznaczyło prawie 20 mln zł. Dziś, 10 stycznia, odbyło się uroczyste otwarcie.
 
 
W Centrum uczy się ok. 1000 uczniów i słuchaczy. Kształci się w niej uczniów w praktycznej nauce zawodu w  dwudziestu pięciu  zawodach w branżach: motoryzacyjnej, elektryczno – elektronicznej, drzewnej, budowlanej, usługowej, metalurgicznej także uczniowie z innych elbląskich szkół branżowych i techników. Centrum posiada 34 pracownie specjalistyczne.
 
 
To ważny dzień dla kształcenia zawodowego w mieście i regionie. Dziś otwarte zostało Elbląskie Centrum Edukacji Zawodowej. To najnowocześniejsza placówka w regionie, która kształcić będzie zawodowców pod potrzeby rynku pracy. Stworzenie ECEZU to koszt prawie 20 mln zł. Jednym z jego elementów była budowa czterech pracowni nauki zawodu - stolarsko - ciesielskiej, budowlanej, energii odnawialnej i odlewniczej z kuźnią. Inwestycja pochłonęła ponad 11 mln zł. Łącznie w ECEZ działają 34 specjalistyczne pracownie nauki zawodu
 
- zaznaczył Witold Wróblewski Prezydent Elbląga.
 
Elbląskie Centrum Edukacji Zawodowej powstało, aby zwiększyć współpracę szkół z pracodawcami, a co za tym idzie, zapewnić edukację zawodową wysokiej jakości i stworzenie efektywnego systemu przejścia z edukacji (kształcenia i szkolenia) do zatrudnienia.
 
- Wielokrotnie powtarzałem o tzw. Złotym Trójkącie. Zależy nam na wzmocnieniu praktycznego aspektu kształcenia zawodowego poprzez wytworzenie realnych powiązań kształcenia zawodowego realizowanego w systemie oświaty z otoczeniem społeczno-gospodarczym i zbliżenie szkolnictwa zawodowego do rynku pracy poprzez koordynację współpracy elbląskich szkół zawodowych z pracodawcami, instytucjami związanymi z zatrudnieniem oraz uczelniami – stwierdził Witold Wróblewski.
 
W uroczystości wziął udział m.in. prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.
 
To jest przykład kształcenia dualnego, czyli praktyka i nauka. Uczymy, przygotowujemy młodzież do tego, aby nie tylko miała wiedzę teoretyczną, ale przede wszystkim praktyczną. Dziękuję panu Prezydentowi i Wiceprezydentowi za to, co robią w obszarze edukacji. To jest wielka sprawa. Praktyczne umiejętności są podstawą, bo przedsiębiorcy oczekują pracownika, który ma doświadczenie. Przez lata był to problem w Polsce, bo nie było gdzie zdobywać tego doświadczenia. Dzisiaj, tu w Elblągu, pokażemy, jak to trzeba robić nie tylko na Warmii i Mazurach, ale w całej Polsce
 
– podkreślił.

 

 

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 3

%66.7 %33.3


Galeria / CKZiU otwarcie nowych pracowni ( zdjęć 51 )
Dodano: 2020-01-10 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (23)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --11
  ~ Maruda
  Piątek, 10.01

  No i SUPER!!!

 2. 2
  +9
  ~ przyzwoitość
  Piątek, 10.01

  I to jest rzeczywisty efekt pracy władz miasta. Tylko obrzydza ten sukces kampanijny spęd psl konsumującego "sukces". Już był portas z wcisłą i podobni przed wyborami, a po wyborach zniknęli jak pewien Żyd z grobowca. Podobnie teraz z pracą dla Kosiniaka tych wybitnych członków opłacanych przez miasto - znikną po kampanii. Zróbcie fotki przy klejeniu dziur w jezdniach - to też sukces psl. Jeżeli to centrum będzie działaś skutecznie a nie jak targi pracy i nauki, to będę w tym punkcie chwalił kozła. Tylko ten spęd partyjniactwa niczym pzpr na akademii 7 listopada. I ten czerepak zasłużony, zawsze gotowy wołać "nie chwaląc się , jam to uczynił".

 3. 3
  +12
  ~ ?
  Piątek, 10.01

  A jaka tu zasluga czerepaka? Wstyd

 4. 4
  --18
  ~ Rodzic
  Piątek, 10.01

  W końcu jest ktoś, kto ma pojęcie o edukacji. Ogromne brawa dla pana prezydenta. I szacunek dla tego co zrobił i robi. My rodzice wiemy jaka pan robił szkołę. Gratulacje!

 5. 5
  --19
  ~ Brawo
  Piątek, 10.01

  Brawo Wróblewski- to kolejna spelniona obietnica wyborcza . Ostatnie lata to wielkie wzmocnienie ksztalcenia zawodowego.

 6. 6
  +6
  ~ obserwator
  Piątek, 10.01

  Nie rozumiem lansu czerepaka. Jak z tym czyms co przyczepilo sie do okrętu i krzyczy płyniemy...!!!! Jak ktos kto jest kilka miesiecy moze podpisywac się pod cudzym wieloletnim projektem? Przeciez gosciu jest od niedawna.

 7. 7
  --18
  ~ Zawodowoec
  Piątek, 10.01

  Brawo Wróbel

 8. 8
  --10
  ~ Technik
  Piątek, 10.01

  O ile pamiętam to rozpoczęto ten projekt kiedy pan prezydent był dyrektorem departamentu edukacji. To należy docenić, i cieszyć się.

 9. 9
  +11
  ~ dyrektor szkoly zawodowej
  Piątek, 10.01

  Co za bzdury. Zero przyzwoitosci.Atorzy powinni sie wypowiedziec i sprostowac. Ja pamietam Zuchowskiego i Sowick a. Ktoś ci bzdur naopowiadał. Ecez to nie pomysl ani projekt obecnego wice. To gwoli wyjssnienia.To wiedza powszechna wsrod elbladkich dyrektorow szkol zawodowych.

 10. 10
  +8
  ~ Tez pamiętam
  Piątek, 10.01

  "Zuchowskiego i Sowick a" tego z pewnością nie wymyślili, i nie pisz bzdur! Żeby taki pomysł powstał, to trzeba jeszcze orientować się w edukacji, a nie złotych pociągach i emisji ... Jak taki zorientowany, to chyba pamięta, że miała być też inna lokalizacja.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0097501277924