Sobota, 6.06.2020, Imieniny: Dominika, Laura, Norbert
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii OŚWIATA

Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli świętował 30 lat działalności. „To dobry duch elbląskiej edukacji”

20.09.2019, 09:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli świętował 30 lat działalności. „To dobry duch elbląskiej edukacji”
Fot. Ryszard Biel
Podczas uroczystej gali w Teatrze im. Aleksandra Sewruka świętowano wczoraj (19 września) 30-lecie Warmińsko-Mazurskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Elblągu.
 
W 1989 r. powołany został Wojewódzki Ośrodek Metodyczny w Elblągu, który po 10 latach przekształcono w Warmińsko- Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Elblągu. Wczorajsza uroczystość była dobrą okazją do podsumowań. Na sali zgromadzili się obecni, a także byli pracownicy placówki, dyrektorzy szkół i przedszkoli, nauczyciele, samorządowcy.
 
Prezydent Witold Wróblewski podkreślił rolę ODN-u. Zaznaczył, że Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli wspiera  dyrektorów i nauczycieli w trwających od lat reformach oświatowych. - Obejmuje doskonaleniem nauczycieli z 9 powiatów województwa warmińsko- mazurskiego, ale najliczniejsza ich grupa, blisko 3000 pracowników oświaty, to elblążanie. Dlatego tak ważna jest rola ośrodka dla elbląskiej edukacji – mówił.
 
Wśród gości obecna była Małgorzata Sowicka, dyrektor Departamentu Edukacji Urzędu Miejskiego w Elblągu.
 
Ten jubileusz to dla mnie szczególnie wzruszające przeżycie. Przepracowałam w tej instytucji 16 lat i był to czas w całości poświęcony rozwojowi edukacji, ale też czas osobistego rozwoju. W tej instytucji, by móc szkolić dyrektorów szkół, nauczycieli specjalistów, trzeba dobrze znać pracę szkoły we wszystkich jej obszarach
 
- przyznała.
 
- By móc doskonalić innych, najpierw nad sobą trzeba wykonać ogromną pracę edukacyjną. To mobilizuje i pozwala się rozwijać, dlatego w tej instytucji jest bardzo wielu autorów podręczników, autorów programów nauczania, autorów innowacyjnych rozwiązań w edukacji, ludzi otwartych, kreatywnych, ale i solidnych. Solidność musi być, bo drugi raz nikt już nie przyjdzie na szkolenie. Solidność i wiarygodność potrzebna jest we wdrażaniu nowych rozwiązań edukacyjnych, wdrażaniu nowego systemu egzaminów, budowaniu zespołów w szkołach. Solidność jest niezbędna w byciu ekspertem MEN, liderem procesu, egzaminatorem – podkreśliła Małgorzata Sowicka.
 
Dyrektor Departamentu edukacji przypomniała, że od 25 lat w Ośrodku funkcjonuje Elbląskie Centrum Edukacji Ekologicznej, więc jubileusz był podwójny.
 
Ośrodek trwa już 30 lat i ciągle jest potrzebny. To taki dobry duch elbląskiej edukacji. Może jego rola nie zawsze jest powszechnie znana, ale dla środowiska oświatowego jest to bardzo ważna instytucja wspierająca. Cieszę się, że połowę czasu z 30- lecia W-MODN przepracowałam właśnie tam. Mam nadzieję, również z pożytkiem dla elbląskiej edukacji
 
– dodała Małgorzata Sowicka.
 
 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Galeria / 30 lat działalności ODN ( zdjęć 44 )
Dodano: 2019-09-20 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (13)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +6
  ~ Nieili
  Piątek, 20.09

  Jaki warmińsko jaki mazurski ,może ufo nauczcie sie wreszcie ze tu są Żuławy Powiśle a Warmia i mazury od olsztyna w stronę Suwałk. Ile razy wam zwracać uwagę.

 2. 2
  +6
  ~ Kronikarz Truso
  Piątek, 20.09

  Uroczystość z cyklu: program partii programem narodu oraz partia z ludem, nauczyciele w partii i na słupie !

 3. 3
  +7
  ~ sobie a elektoratowi
  Piątek, 20.09

  Gratulacje. Czyżby to była jednostka miejska ten WMODN - obecność kozła i więcławskiej na to wskazuje. A cóż tam robił sycz? Kampania wyborcza na każdym kroku i z wykorzystaniem każdej nieprzyzwoitości. A gdzie jest kurator oświaty i wojewoda, skoro , jak mówi więcławska z wielbiącym wzrokiem skierowanym od lat na kozła, WMODN to placówka przodująca w kraju. Na organizację wieców wyborczych kozioł miejskie pieniądze ma, ale na utrzymanie miasta brak. Tłumaczenie, że Elbląg to ani Warmia, ani Mazury nie ma sensu - ludności napływowo - furkowej jest obojętne gdzie robi show. Z obecności sycza wynika, że to impreza dla niego i jego pobratymców.

 4. 4
  +7
  ~ Robur.
  Piątek, 20.09

  Sowicka jaka zapatrzona w Słupnika ,jakaś układowa miłość kwitnie.

 5. 5
  +7
  ~ tylko święta
  Piątek, 20.09

  Te panią po prawej kandydatkę to widzę już któryś raz i to z kwiatami. Tylko świętować to Im się udaje, no i mamy okres wyborczy.

 6. 6
  +10
  ~ zuzu
  Piątek, 20.09

  Podziękowania należą się p.Alicji G. i Marlenie Sz. to dobre ,,duszki"" wszelkich szkoleń dla przedszkoli...

 7. 7
  +9
  ~ Do tylko święta
  Piątek, 20.09

  Tu nie chodzi o kwiaty, ani o kandydowanie, tylko o zapatrzenie w pryncypała, oddane, pełne podziwu i uwielbienia...

 8. 8
  +10
  ~ DS
  Piątek, 20.09

  Ktoś jest dyrektorem tego ośrodka ? Zapewne nie kandyduje, bo pani Sowicka wypowiada się tak jakby ona nią była. Żenada i brak szacunku dla kadry WODN

 9. 9
  +9
  ~ ofelia
  Piątek, 20.09

  Po dwukrotnym przeczytaniu tego "gładkiego"" artykułu nadal nie wiem, kto kieruje ODN -em ( może nikt?), bo oprócz nazwisk: Wroblewski i Sowicka nie padło żadne inne. O ""zasługach"" p. Sowickiej w kształceniu nauczycieli wolę się nie wypowiadać... A Elbląg (historycznie) położony na Warmii.

 10. 10
  +10
  ~ 100% elblążanin
  Piątek, 20.09

  Przepraszam czy dyrektorem WMODN jest M. Sowicka ? Artykuł sponsorowany ?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.