Sobota, 8.08.2020, Imieniny: Iza, Cyprian, Dominik
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii OŚWIATA

Władysław Kosiniak-Kamysz, prezes PSL: W Elblągu z edukacją nie ma problemu

02.09.2019, 21:15:00 Rozmiar tekstu: A A A
Władysław Kosiniak-Kamysz, prezes PSL: W Elblągu z edukacją nie ma problemu
Fot. Ryszard Biel
W Bibliotece Elbląskiej przeprowadzone dziś zostały zajęcia pokazowe pt. „Nowoczesna edukacja – programowanie, język angielski, sztuczna inteligencja", po których odbyła się konferencja prasowa. - W Elblągu z edukacją nie ma problemu. Jest dobry, odpowiedzialny samorząd, który dużo dokłada do tego, aby popołudniami nie było zajęć, aby nie było przepełnionych, wieloosobowych klas i była dostępność do najnowszych technologii – mówił Władysław Kosiniak-Kamysz, prezes PSL-u.
 
 
W Elblągu dzieje się wielka innowacja, a za naszą sprawą będzie się mogła zdarzyć w całej Polsce, bo w naszym programie wyborczym jest dostępność do najnowszych technologii dla każdej polskiej szkoły. Jestem pod wielkim wrażeniem tego, co dzieje się w Elblągu, co robi się na Warmii i Mazurach
 
– dodał prezes PSL-u.
 
Duża część programu wyborczego PSL-u ma być poświęcona oświacie. - W jednym roczniku spotyka się teraz w szkołach podwójna liczba dzieci niż to miało miejsca do tej pory. Są miejsca w Polsce, gdzie zajęcia będą trwały do późnej nocy i to jest niedopuszczalne. Dzieci powinny uczyć się wcześnie rano do godzin popołudniowych, a nie wieczornych. Trzeba to uporządkować – zaznaczył Władysław Kosiniak-Kamysz.
 
Poruszony został także temat zarobków nauczycieli. - Trzeba dofinansować samorządy. Subwencja musi wystarczyć przynajmniej na wynagrodzenia, bo dzisiaj samorządy wielokrotnie się zadłużają i nie realizując innych inwestycji dokładają do edukacji – stwierdził Władysław Kosiniak-Kamysz. - Godna płaca, podwyżki, które będą realizowane muszą być realizowane przy wsparciu państwa. Mówi się o 10 proc. One są niewystarczające. Nauczyciele protestowali w maju i domagali się znaczących nakładów na edukację. O to trzeba zadbać.
 
W okręgu elbląskim o mandat do Sejmu z listy PSL- u powalczą: Zbigniew Ziejewski, Piotr Żuchowski, Dariusz Frejnik, Edward Pietrulewicz (wiceprezydent Elbląga), Paweł Szakiewicz, Małgorzata Sowicka (dyrektor Departamentu Edukacji w UM w Elblągu), Monika Marchelewska, Robert Huszcza, Katarzyna Granacka, Andrzej Wiśniewski, Aneta Kądziołka, Wioletta Jaskólska, Adam Żyliński, Ewa Nisewicz, Krzysztof Groblewski i Stanisław Żelichowski.
 
 
Są tu przedstawiciele różnych środowisk. Są tu osoby bezpartyjne, przedstawiciele Pawła Kukiza. Są samorządowcy, przedsiębiorcy. Idziemy z głównymi postulatami tj. dobrowolny ZUS dla przedsiębiorców, dla samo zatrudnionych, dostępna służba zdrowia, emerytura bez podatku, zielona energia, czysta Polska, tani prąd, dobra szkoła. To są nasze główne zadania programowe
 
– wymieniał Władysław Kosiniak-Kamysz.
 
Więcej na temat programu PSL-u ma zostać zaprezentowane 7 września, podczas konwencji programowej.
 

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 6

%50.0 %50.0


Galeria / Nowoczesna edukacja-lekcja pokazowa ( zdjęć 32 )
Dodano: 2019-09-02 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (14)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +7
  ~ fala Wisłą już dotarła
  Poniedziałek, 02.09

  Jeżeli to mówi Kosiniak - Kamysz, to ja go nie znałem i do tej pory odbierałem pozytywnie. To co ma Elbląg w szkołach to, nawet dużo nowocześniejsze, widziałem w szkołach wiejskich we wioskach nie będących siedzibą gminy. Czerepak nadal robi swoją minę użytecznego ... innowatora. Kosiniak używa pojęcia "innowacja" - wmówił mu kozioł i czerepak, że coś takiego to ewenement w Elblągu na skalę światową. Ciekawe czy Kosiniak takie brednie serwuje pacjentom. Ośmiesza się chłopina, ale kozioł lubi takie zagrywki - kosiniak w bibliotece na "spontanicznym " spotkaniu z ciągle tam przebywającą młodzieżą - przecież nikt tych młodych ni3 zamawiał na tą ustawkę niczym z towarzyszem z KC. Jak głęboko mogą zejść do bagna dla koryta farbowanego lisa - czerepaka? Rok temu siedzieli w ławkach z komendan

 2. 2
  +8
  ~ takie tam
  Poniedziałek, 02.09

  O co tu chodzi, spotkanie z młodymi wyborcami?

 3. 3
  --7
  ~ elblążanka
  Poniedziałek, 02.09

  Zaraz hejt POPISU i Lewicy poleci.

 4. 4
  +6
  ~ czy to sen?
  Poniedziałek, 02.09

  Wydawało się, że słupowanie podwładnych i przyjmowanie od nich kasy na kww członka psl , to wystarczająca lekcja amoralności i sobiepaństwa. Ale nie, oni idą jeszcze dalej i wykorzystują dzieci. Obrzydliwe stare członki. Czy rodzice wyrazili zgodę na udział ich dzieci w spotkaniu ze starymi kozłami? Popatrzcie na śliniących się dziwaków, a czerepaka szczególnie. W demokracji i wśród ludzi odrobinę przyzwoitych i odpowiedzialnych , zarówno czerepak jak i ta dyr. poszli by natychmiast na zbitą trawę za zgodę na taką imprezę i udział w niej. Kosiniak pieje o super osiągnięciach - jeżeli taka jest moralność psl, to ciekaw jestem poziomu elektoratu tej partii. To nie partie i systemy są złe ale ludzie, którzy dla koryta zrobią wszystko co sami krytykują i uważają za naganne. Wybierzcie ich.

 5. 5
  +1
  ~ Czyż nie .. ??
  Poniedziałek, 02.09

  Jak ktoś kandyduje do parlamentu a jest urzędnikiem miejskim , czyli pracuje dla każdego mieszkańca . Nie zależnie od poglądów politycznych . To powinien być na czas kampanii wyborczej ..... *

 6. 6
  +15
  ~ Stefan Rembelski
  Poniedziałek, 02.09

  Gdyby Pan Kosiniak miał odwagę i spotkał się z rodzicami to by prawdziwy obraz elbląskiej edukacji. Sprzedawanie dzieciom frazesów o nowoczesnej edukacji to wygląda jak tania jatka, do której towar został dostarczony przez elbląskich urzędników odpowiedzialnych za oświatę, będących zarazem kandydatami do sejmu. Panie prezesie - życząc sukcesu, proszę pamiętać o wiarygodności swojej i kandydatów. Proszę zapytać kandydatów z Elbląga czy dotrzymali obietnic z przed roku składanych w wyborach samorządowych: czy przyjęli mandat radnej/radnego chociaż solennie obiecywali że przyjmą? czy obniżyli cenę ciepła o 20% ? Jeżeli opowiedzą że tak - mogą składać kolejne obietnice. Jeżeli nie to lipa? Trochę taki PSL-owski AMBER GOLD. Piramida kłamstw na czas wyborów. Ludzie odczytują sztuczki wyborcze

 7. 7
  +4
  ~ Hegemonka
  Wtorek, 03.09

  Kolejny polityk bez zdolności sakramentalnej, za to z obrotowym podejściem do życia i koryta. Lider gumofilców zaciąga się nimi przed każdą konwencją by wypaść choć trochę wiarygodniej.

 8. 8
  +3
  ~ dziwne
  Wtorek, 03.09

  Biblioteka publiczna, a logo PSL.To chyba trochę zarobili za wynajem.

 9. 9
  +5
  ~ Jadzia
  Wtorek, 03.09

  Super, że mamy takie mądre dzieci, i że w końcu i od nas czegoś mogą inni uczyć się.

 10. 10
  +1
  ~ kolo
  Wtorek, 03.09

  To mam rozumieć że "reforma" pani Zalewskiej jest ok?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.