Środa, 26.06.2019, Imieniny: Paulina, Jan, Pawel
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii OŚWIATA

Trwa egzamin gimnazjalny. Było blisko, aby w niektórych szkołach w ogóle się nie odbył

11.04.2019, 18:45:00 Rozmiar tekstu: A A A
Trwa egzamin gimnazjalny. Było blisko, aby w niektórych szkołach w ogóle się nie odbył

- Nie ukrywam, że mieliśmy głosy wśród naszych dyrektorów, że niektórzy nie przeprowadzą egzaminu - przyznaje Edward Pietrulewicz, wiceprezydent Elbląga. Mimo to dwa dni egzaminu gimnazjalnego minęły bez przeszkód. Jak elbląskie szkoły przygotowane są do ostatniego dnia sprawdzianu? Składy wszystkich komisji są już skompletowane?

Blisko 900 elbląskich gimnazjalistów rozpoczęło w środę egzamin. Za nimi już część humanistyczna i matematyczno-przyrodnicza. W piątek (12 kwietnia) podejdą do ostatniej, trzeciej część sprawdzianu, z języków obcych. Ten dzień egzaminu, w związku z trwającym strajkiem nauczycieli, pod względem organizacyjnym jest najtrudniejszy. Poprzednie części egzaminu, w wielu szkołach przeprowadzane były na salach gimnastycznych, aby do niezbędnego minimum zmniejszyć liczbę potrzebnych komisji. Takie rozwiązanie nie przejdzie w przypadku języków obcych. Podczas tego egzaminu, część zadań wymaga odsłuchania nagrania. Musi więc być przeprowadzony w mniejszych pomieszczeniach, z lepszą akustyką. To oznacza więcej sal i więcej komisji.

Na tę chwilę, mogę powiedzieć, że jesteśmy przygotowani do jutrzejszego egzaminu. Wszystkie komisje są już skompletowane, mamy również ewentualne zabezpieczenie, na wypadek nieobecności, któregoś z nauczycieli

- mówi Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga.

Wiceprezydent zapewnia również, że w elbląskich komisjach zasiadają osoby kompetentne. - Nie mamy ludzi z łapanki. To są nauczyciele - dodaje. Przyznaje również, że organizacja egzaminu we wszystkich szkołach, w których funkcjonują oddziały gimnazjalne, była dużym wyzwaniem. Niewiele brakowało, aby część gimnazjalistów nie podeszła do sprawdzianu.

Pojawiały się głosy, że to łamistrajki, że egzaminów nie powinno się przeprowadzać. Dochodziły do nas takie informacje, że w części szkół egzamin nie zostanie przeprowadzony, a w części się odbędzie. Postanowiliśmy, że spróbujemy naszym dzieciakom zapewnić egzaminy, bo nie wyobrażamy sobie, że uczniowie w połowie szkół je zdają, a w pozostałych nie. Nie ukrywam, że stanęliśmy na rzęsach, ale udało się, we wszystkich szkołach skompletować komisje. Niektóre były tworzone dosłowne na ostatnią chwilę, ale udało się

- mówił Edward Pietrulewicz podczas czwartkowej Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki.

 

 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (10)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +3
  ~ edek Salvatore
  Czwartek, 11.04

  No, edek. Ale ty mnie teraz zaimponowałeś tą improwizacją bohaterstwa. Był już Onufry, który też twierdził: "nie chwaląc się, jam to uczynił". Już dwa tygodnie temu stwierdziłem, że sobie przypiszesz sukces i słowo ciałem się stało. Szczególną troskę o egzamin widać było na twoim obliczu jak wcinałeś torcik , no i wczoraj miałeś też czas na parady cmentarne. Ale zaimponowałeś mi, bo dzięki długim rzęsom stanąłeś na nich. A buty masz papieskie? Będą nagrody i medale za egzamin na rzęsach. Dostaniesz, pardon - przydzielisz sobie. Jak to cesarsko brzmi: "dochodziły do nas takie informacje..." . "Nasi dyrektorzy informują nas..." . Kanclersko-cesarski łeb. My, edek. A gdzie jest dyrektor departamentu edukacji?

 2. 2
  --3
  ~ 100% elblążanin
  Czwartek, 11.04

  Kompetentne komisje....... komentarz zbyteczny. Pozdrawiam.

 3. 3
  --4
  ~ Alex
  Czwartek, 11.04

  Znajomość procedur tych łatanych komisji pozostawiała duuużo do życzenia

 4. 4
  +9
  ~ A za tem
  Czwartek, 11.04

  Po egzaminach jedt dowód że ci co strajkuja są niepotrzebni. Gnac nierobów.

 5. 5
  +17
  ~ Rodzice
  Czwartek, 11.04

  Dziękujemy nauczycielom którzy są z naszymi dziećmi na egzaminie. Dzieciom życzymy szóstek. Pa.

 6. 6
  +5
  ~ Wakacje .
  Piątek, 12.04

  Ja chyba też zacznę strajkować, ciekawe co na to mój pracodawca ?? : ) Może, zacznę okupować zakład pracy ?

 7. 7
  +3
  ~ mama
  Piątek, 12.04

  Tak wszyscy wiemy że najwięcej trudności sprawiło to dyrektorowi sp11. Totalnie nieogarnięty i nieludzki człowiek, dla niego liczą się tylko zyski i korzyści a rodzice go tak wspierają żałosne. Do szkolnych wiewiórek żal.pl..... lizajdupstwo to mało powiedziane

 8. 8
  +2
  ~ :)
  Piątek, 12.04

  zarobki prezesa to ok. 12 tysięcy złotych brutto miesięcznie Każdy pracownik zarządu ZNP oraz każdy członek kierownictwa jest opłacany ze składek członków Związku Nauczycielstwa Polskiego.  Więcej: https://www.radiozet.pl/Co-gdzie-kiedy-jak/Slawomir-Broniarz-kim-jest-inicjator-strajku-nauczycieli-ZNP-ZYCIORYS-WIEK-RODZINA-ZAROBKI

 9. 9
  +2
  ~ KASIA
  Piątek, 12.04

  Życzenia świąteczne dla strajkujących . cztery kwarty wolnego czasu , dwie szklanki miłości , szklanka przyjemności , pięć Łyżek humoru , szczypta fantazji i pięć kropli spokoju ,a komuchy zginą na jesieni jak muchy . ŻYCZĄ RODZICE KASI .

 10. 10
  0
  ~ H
  Piątek, 12.04

  A kto te wszystkie dzieciaki przygotował do egzaminów?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.