Środa, 26.06.2019, Imieniny: Paulina, Jan, Pawel
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii OŚWIATA

Elbląski "Ekonomik" na Warmińsko-Mazurskiej Gali Rankingu Perspektywy 2019

10.04.2019, 15:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Elbląski "Ekonomik" na Warmińsko-Mazurskiej Gali Rankingu Perspektywy 2019
fot. nadesłane

27 marca 2019 r. w Auli Teatralnej Centrum Nauk Humanistycznych UWM w Olsztynie dyrektor Technikum w Zespole Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących w Elblągu Jerzy Kawiecki odebrał dyplom „Warmińsko-Mazurskiego Rankingu Liceów i Techników - Perspektywy 2019”.

 
W uniwersyteckiej nagrodzie i statuetce Chiron personifikuje nauczyciela i mistrza różnorodnych dziedzin. Uczelnia, przyznając tytuł Chirona, pragnie uhonorować te szkoły, które są najlepsze na rynku usług edukacyjnych. Nagrodzeni zostali współcześni chironi, czyli dyrektorzy najlepszych szkół Warmii i Mazur. Wyróżniano najlepszych z najlepszych. Organizatorem gali był Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie i Perspektywy.
 
Głównymi adresatami rankingu są uczniowie i ich rodzice, którzy muszą podjąć bardzo ważną decyzję - wybrać liceum lub technikum, które doprowadzi ich do studiów i ułatwi zdobycie wymarzonego zawodu. Jest to również materiał dla rodziców i kandydatów do szkoły, które ze szkół przygotują najlepiej, dają możliwość rozwoju i zwiększają szansę na dostanie się na wymarzone studia.
 
Każdego roku ranking wzbudza ogromne zainteresowanie nauczycieli, uczniów i rodziców. Zgodnie z postanowieniem kapituły, technika zostały ocenione za pomocą czterech kryteriów. Kryteria Rankingu Techników 2019 to: sukcesy szkoły w olimpiadach (20 proc.), wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (20 proc.), wyniki matury z przedmiotów dodatkowych (30 proc.) oraz wyniki egzaminu zawodowego (30 proc.).
 
W tym roku, w rankingu ogólnopolskim znalazło się 1731 techników, które spełniły wymagane kryteria.
 
Wynik rankingu przyjęliśmy z ogromną radością. To efekt systematycznej pracy nauczycieli oraz uczniów – przyznaje dyrektor ZSEiO. Nasza szkoła w rankingu Perspektyw jest od kilku lat. W tym roku, jako jedyne technikum z Elbląga, awansowaliśmy do miana BRONZOWEGO TECHNIKUM. Gratulujemy naszym uczniom wysokich wyników na poziomie ogólnopolskim i życzymy dalszych sukcesów edukacyjnych.
 
 
 
informacja nadesłana
 

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (6)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +1
  ~ olaboga
  Środa, 10.04

  Perspektywa jest taka, żeby po skończeniu szkoły natychmiast zawijać wrotki z tej wiochy na jakieś porządne miasto z ośrodkiem akademicko-uczelnianym, co by przeżyć Prawdziwe Studia (i wszystkie aspekty ;-P~) a później znaleźć fajną pracę w perspektywicznym mieście.

 2. 2
  +4
  ~ Maria
  Środa, 10.04

  Gratulacje. Świetna szkoła. Znakomici uczniowie i kadra nauczycielska. Brawo Dyrektor.

 3. 3
  +5
  ~ marianek
  Środa, 10.04

  `Maria -Świetna szkoła?Dla kogo?Chyba,że chce po tej szkole iśc na studia stosunki międzynarodowe czy marketing... Uczą dobrze z przedmiotów ekonomicznych, natomiast matematyka i przedmioty techniczne leżą. Człowiek który chce pójśc na studia ekonomiczne czy politechniczne nie dostanie się. Niestety taka jest prawda. Dziwne jest to że ten dyrektor rządzi juz ta szkołą kilkanaście lat..

 4. 4
  0
  ~ Waniewska
  Środa, 10.04

  Panie dyrektorze. Gratuluję. Jest pan wzorcem. Pozdrawiam

 5. 5
  0
  ~ Graba
  Środa, 10.04

  Wzorem, czego? Tam nic się nie zmienia.

 6. 6
  0
  ~ zorientowany
  Czwartek, 11.04

  Gwoli ścisłości, "BRĄZOWE" (nie BRONZOWE) są w Elblągu dwa Technika, więc "informacja nadesłana" jest odrobinę niezgodna z prawdą :)

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.