Sobota, 4.07.2020, Imieniny: Elzbieta, Malwina, Teodor
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii OŚWIATA

"Życzę, aby ta szkoła dalej przynosiła chlubę naszemu miastu". Za nami Gala 70-lecia ZSEiO

06.10.2017, 18:15:53 Rozmiar tekstu: A A A
"Życzę, aby ta szkoła dalej przynosiła chlubę naszemu miastu". Za nami Gala 70-lecia ZSEiO
Fot. Ryszard Biel

Od 70 lat „Ekonomik” kształci i wychowuje pokolenia młodych, żądnych wiedzy uczniów. Dziś, 6 października, w Centrum Spotkań Europejskich Światowid odbyły się uroczysta Gala 70-lecia istnienia szkoły. Nie zabrakło wielu ciepłych słów, morza kwiatów i łez wzruszeń.

- Aż trudno uwierzyć, że od momentu postania minęło już 70 lat. Zmieniały się nazwy i kierunki kształcenia, ale szkoła zawsze wpisywała się krok po kroku w historię miasta i regionu – mówiła Aleksandra Nowakowska, prowadząca uroczystość nauczycielka Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących.

W uroczystości wzięli udział m. in. samorządowcy, byli pracownicy szkoły, a także absolwenci. Gości przywitał Jerzy Kawiecki, który od 26 lat pełni funkcję dyrektora szkoły. - Świętujemy 70-lecie szkoły – miejsca nauki, pracy, realizacji pasji i talentów wielu pokoleń – mówił. - 70 -letnia historia naszej szkoły to ogrom wspomnień, mnóstwo osiągnięć, indywidualnego i zespołowego zaangażowania się i wysiłku.

Dyrektor ZSEiO podkreślał, że szkoła miała dużo szczęścia do kadry pedagogicznej i zdolnej młodzieży. - To ludzie pozostawiający w tej placówce swoją wiedzę, mądrość i marzenia. Wszyscy, dla których stała się ona drugim domem, w której odnaleźli swoich mentorów, zrozumienie i możliwość kształtowania poglądów i emocji. Zmieniają się czasy, warunki, otoczenie, ale idea zgłębienia wiedzy, podnoszenia kwalifikacji czy kształtowania swoich życiowych postaw wciąż zostaje aktualna – mówił.

„Ekonomik” może poszczycić się liczbą prawie 12 tys. absolwentów.

Dziś w szkole kształci się 350 uczniów, pracuje 71 nauczycieli i pracowników. To całkiem duża firma, która musi być konkurencyjnana rynku światowym. (…) Obecnie Zespół Szkół nosi nazwę Zespół Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących, ponieważ uchwałą Rady Miejskiej z 2012 roku do Zespołu Szkół Ekonomicznych dołączono V Liceum Ogólnokształcące

– przypominał Jerzy Kawecki.

Praca pedogogów ZSEiO jest od lat wysoko oceniana. - Najwyższym i najtrwalszym uhonorowaniem pracy pedagogicznej jest status społeczny absolwentów szkoły. To oni świadczą o nas – pedagogach. O naszych wysiłkach i wychowawczych umiejętnościach. Możemy pochwalić się sukcesami osób sprawujących ważne i odpowiedzialne funkcje w kraju. Szkoła nie kształci przecież tylko ekonomistów. Oprócz księgowych spotykamy Prezydenta Miasta czy dyrektora teatru, lekarza, prokuratora czy sędziego, dyrektorów wielkich przedsiębiorstw, oficerów wojska. Na każdym kroku spotykamy naszych absolwentów – podkreślał Jerzy Kawecki.

Władze Miasta reprezentował dziś Wiceprezydent Elbląga Janusz Nowak.

Elbląski Ekonomik jest jedną z najstarszych szkół w mieście. Początek jego działalności na stałe wpisał się w historię odradzającego się po wojnie Elbląga. Przez minione lata jego mury opuściło kilka tysięcy świetnie wykształconych specjalistów ekonomii osiągających sukcesy zawodowe w całym kraju, w tym niemal w każdej liczącej się na elbląskim rynku firmie. ZSEiO wyróżnia się wysokimi wynikami egzaminów maturalnych i zawodowych. Jest inicjatorem i realizatorem wielu projektów międzynarodowych, współfinansowanych ze środków unijnych (…) Życzę, by ZSEiO dalej przynosił chlubę naszemu miastu

– mówił.

Podczas uroczystości nagrodę z rąk wiceprezydenta odebrał obecny dyrektor ZSEiO. - Z okazji 70-lecia tej szkoły i w uznaniu ogromnych zasług pana dyrektora, Prezydent Miasta przyznał swoją  nagrodę panu Jerzemu Kaweckiemu – dodał Janusz Nowak.

Ze sceny padało wiele ciepłych słów skierowanych do nauczycieli zarówno obecnie pracujących w szkole, jak i tych, którzy choć są na emeryturze dalej pozostają w sercach wielu absolwentów. Życzenia i podziękowania składali m.in. poseł Andrzej Kobylarz, senator Jerzy Wcisła, wicemarszałek Miron Sycz, dyrektor elbląskiego biura regionalnego Urzędu Marszałkowskiego Grażyna Kluge oraz przedstawiciele większości elbląskich szkół.

Elbląski oddział Stowarzyszenia Księgowych reprezentował prezes Zdzisław Gładki.

Bardzo wysoko cenimy sobie współpracę w zakresie kształcenia, doskonalenia zawodowego pracowników służb finansowych, jakie czyniliśmy wspólnie z Zespołem Szkół Ekonomicznych. (…) Na wniosek oddziału  okręgowego w Elblągu Zarząd Główny  w uznaniu współpracy i zasług w zakresie działalności rozwoju statutowego Stowarzyszenia Księgowych przyznał ZSEiO złotą odznakę za zasługi – mówił prezes.

Nie zapomniano także o  nauczycielach i pracownikach szkoły. Dyrektor Jerzy Kawecki wręczył wyróżnionym na scenie swoje nagrody.

Po oficjalnej uroczystości, już w murach szkoły, odbyło się spotkanie absolwentów (o nim w następnym materiale).

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z jubileuszu 70-lecie ZSEiO.

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 4

%100.0 %0.0


Galeria / 70 lat ZSEiO ( zdjęć 84 )
Dodano: 2017-10-06 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (7)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +2
  ~ Gratulacje !!!
  Piątek, 06.10

  Piękna uroczystość. Wspaniała szkoła , jej kadry i absolwenci. I tylko ci kłamcy na widowni.

 2. 2
  0
  ~ Obecna
  Piątek, 06.10

  Najmilej będę wspominała kabarety :) Piękna gala

 3. 3
  --2
  ~ ur
  Piątek, 06.10

  ;

 4. 4
  --4
  ~ leonoh
  Piątek, 06.10

  wspaniała uroczystośc aż się aż się wierzyć nie chce, ze mozna tak wspaniale zorganizować taką imprezę

 5. 5
  --4
  ~ Absolwent 2002
  Piątek, 06.10

  Jestem pod wielkim wrażeniem było super .Klasa światowa !!!!

 6. 6
  +1
  ~ Ab
  Sobota, 07.10

  Pan dyrektor w super formie .Tak jak na lekcjach ekonomii w naszej klasie ab 1989 Pozdrowienia !!!

 7. 7
  +5
  ~ Absolwent
  Niedziela, 08.10

  Rozgoryczenie i rozczarowanie. Zamiast gali jubileuszowej kampania polityczna PO.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.