Wtorek, 11.08.2020, Imieniny: Luiza, Zuzanna, Wlodzimierz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii OŚWIATA

Szkołę Sportową czekają zmiany! Będą nowe dyscypliny, nie będzie... dzwonka

07.02.2019, 17:30:38 Rozmiar tekstu: A A A
 Szkołę Sportową czekają zmiany! Będą nowe dyscypliny, nie będzie... dzwonka
Sportowa Szkoła Podstawowa nr 3 im. Polskich Olimpijczyków funkcjonuje od 1 września 2018 r. Co się w niej dzieje?
 
W budynku po Gimnazjum nr 5 powstała Sportowa Szkoła Podstawowa nr 3. Dyrektorką nowej placówki została Hanna Szuszkiewicz, była zawodniczka EKS Start Elbląg. - Sport jest mi bardzo bliski. Czuję ten klimat, przez wiele lat trenowałam i mam świadomość, jak dzieci funkcjonują w takiej sytuacji, wiem jakie wartości niesie dla nich sport. To były dla mnie argumenty przemawiające za udziałem w konkursie. Oczywiście miała też obawy. Przecież to całkiem nowy twór, duże wyzwanie logistyczne i organizacyjne. Ja jednak lubię wyzwania, zmiany, to mnie nakręca – mówiła Hanna Szuszkiewicz w rozmowie z nami tuż po ogłoszeniu wyników konkursu.
 
Podczas rozpoczęcia roku szkolnego, które odbyło się na stadionie, zapowiadano, że w szkole będzie się dużo działo. - Sportowa Szkoła Podstawowa w Elblągu zmienia się od 1 września 2018 r. W tej chwili przygotowujemy się do nowych niespodzianek, które nas czekają w najbliższym czasie – mówi Hanna Szuszkiewicz.
 
Jednym z wyzwań będzie rekrutacja. - Ruszy ona 5 marca. Wtedy odbędą się u nas drzwi otwarte. Zapraszamy od godz. 17.00. Zainteresowanych mogę poinformować, że od nowego roku szkolnego w naszej placówce pojawią się nowe dyscypliny sportu. Będą to: judo, siatkówka, sporty wody i łyżwy. W dalszym ciągu będzie piłka nożna i taniec. Mamy nadzieję, że wszyscy zainteresowani, którzy chcieliby zadbać o równoległy rozwój swoich dzieci, zarówno pod względem sportowym, jak i dydaktycznym i emocjonalnym, zechcą wspólnie z nami przeżyć tą przygodę – mówiła dyrektor SSP.
 
Kolejną nowością ma być rezygnacja z dzwonka szkolnego.
 
Nasza szkoła przygotowuje się do nowych wyzwań. Jednym z nich będzie rezygnacja z dzwonka szkolnego. Do końca lutego będziemy dzwonić od poniedziałku do czwartku, a od marca nasza szkoła pod względem dzwonka zamilknie
 
– zaznaczyła Hanna Szuszkiewicz.
 
W SSP nie można już napotkać standardowego rozkładu ławek w klasach. - Chcemy, żeby nasze dzieci bardzo mocno rozwijały się w kontekście współpracy, dlatego postanowiliśmy, aby we wszystkich klasach ławki szkolne były ustawione w literę „U” lub układ kwadratu – zapowiadała Hanna Szuszkiewicz.
 
 
Nie chcemy, aby dzieci patrzyły się na swoje plecy, do czego przyzwyczajaliśmy się od lat. Chcemy się zmieniać, chcemy iść zgodnie z rozwojem emocjonalnym. Dzieci mają ze sobą współpracować, patrzeć sobie w oczy, mają się od siebie nawzajem uczyć
 
– wyjaśnia dyrektorka szkoły.
 
Skąd pomysł na wprowadzanie takich zmian? - Chcemy zachęcić dzieci do tego, aby do nas przychodziły, ale też do tego, aby się u nas dobrze uczyły i rozwijały – dodała Hanna Szuszkiewicz.
 
 
Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 8

%75.0 %25.0


Komentarze do artykułu (18)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +15
  ~ Przyklad
  Czwartek, 07.02

  Pokazcie boisko sportowe w tej szkole, jak w zapadłej dziurze .

 2. 2
  +9
  ~ 100% elblążanin
  Czwartek, 07.02

  A co z nauką .... Jest ? Pozdrawiam

 3. 3
  --5
  ~ Sympatyksportu
  Czwartek, 07.02

  Wszystko fajnie ale coś mało tych profili sportowych GDZIE JEST BOKS!

 4. 4
  +15
  ~ kolo
  Czwartek, 07.02

  Łyżwy figurowe? Taniec? A LA - królowej sportu - nie będzie? Właśnie z lekkoatletyką ten budynek był najbardziej kojarzony. Czy trzeba przypominać o osiągnięciach elbląskich lekkoatletów w tym i Olimpijczyków? Czy włodarz nawet sport elbląski zwija?

 5. 5
  +10
  ~ Joshua
  Czwartek, 07.02

  To jak będą sygnalizowane początki i koniec lekcji?? Skoro dzwonka nie będzie.

 6. 6
  +5
  ~ Rodzic sportowca
  Czwartek, 07.02

  Ustawianie ławek, dzwoneczki, a jak wyniki w nauce Pani dyrektor, konkrety proszę, a nie pitu pitu.

 7. 7
  +11
  ~ sportsmenka
  Czwartek, 07.02

  no tak, wielkie zmiany, brak dzwonków, przestawienie ławek, czysty marketing, faktycznie jest o czym pisać. Szkoła sama siebie obroni, przyciągnie uczniów jak będą wyniki, sportowe i naukowe. Co tu zmiana ławek, dzwonki są czy nie ma, a co ze sportem skoro to szkoła sportowa, chyba to jest ważne w tego typu szkole, a nie ławki, dzwonki itp. Czekamy na sukcesy. Życzymy ich dużo

 8. 8
  +6
  ~ absolwent
  Czwartek, 07.02

  No i zakompleksieni elblazanie juz się odezwali...jeszcze nie ruszyło a już krytykują.Jako były absolwent życzę najlepszego w nauce i sporcie!.

 9. 9
  +6
  ~ kkel
  Piątek, 08.02

  Seniorów szkoła już zachwyciła! Super zajęcia w kapitalnym klimacie.

 10. 10
  +4
  ~ elblong
  Piątek, 08.02

  Ciekawy pomysł. Popieram takie inicjatywy. Nie myli się ten, kto nic nie robi..

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.